porady na każdy temat
Facebook Twitter Google Plus NK Newsletter Konkursy Gry online
Porządki w szafie. Jak przechowywać ubrania z jedwabiu, swetry, plisowane spódnice?
Porządki w szafie. Jak przechowywać ubrania z jedwabiu, swetry, plisowane spódnice? Przed nadejściem wiosny zarządzamy generalne porządki w szafie! Podpowiadamy, jak ...
Jaką pralkę kupić? Jak wybrac oszczędna pralkę?

JAKĄ PRALKĘ KUPIĆ? Na co zwrócić uwagę wybierając pralkę?

JAKĄ PRALKĘ KUPIĆ? Na co zwrócić uwagę wybierając pralkę?

Wybierając pralkę zwróć uwagę na jej klasę energooszczędności i zużycie wody.

fot.: SIEMENS
Najnowocześniejsze pralki nie tylko piorą, ale także odświeżają ubrania parą i ułatwiają prasowanie. Do tego potrzebują coraz mniej prądu, wody i czasu do wykonania prania. Sprawdź, na co zwrócić uwagę wybierając nowoczesną pralkę.

Wybierając pralkę warto zwrócić uwagę na jej energooszczędność, głośność, system dozowania oraz przydatne programy specjalne - twierdzi Maciej Fober, specjalista ds. urządzeń piorących marki Siemens.

Na co zwrócić uwagę wybierając pralkę?

1. Opłaci się kupić pralkę w klasie energetycznej A. Zgodnie z europejską normą zużywa ono maks. 1,7 kWh w cyklu standardowym. Są już modele pralek A-30% lub pralki w klasie A+++ zużywające o 30% mniej prądu niż urządzenia w klasie A.

2. Pralki z nowoczesnymi silnikami bezszczotkowymi pracują bardzo cicho. Dodatkowo pomaga antywibracyjna konstrukcja ścianek bocznych – redukuje hałas generowany przez pracującą pralkę do 52 dB (to tyle co szum padającego deszczu). 

3. Zdecydowana większość z nas, bo aż 90% użytkowników pralek przesadza z ilością środka piorącego. Pralka z automatycznym dozownikiem oszczędza detergent i wodę do płukania. 
    
4. Programy specjalne przydadzą się, gdy w domu są dzieci i alergicy. Dzięki kombinacji „czynników niechemicznych” (czas prania, zmiana szybkości obrotów bębna i wysokości temperatury) można usuwać plamy bez silnych detergentów.

Ile wody zużywa pralka?

Dodatkowo warto w specyfikacjach wybranych pralek sprawdzać informację o zużyciu wody. Szacowane roczne jej zużycie obliczane jest na 200 standardowych cykli prania "bawełna 60°C" dla czteroosobowej rodziny.  Można też sprawdzić, ile litrów wody pralka pobiera podczas jednego cyklu prania - może to być 35-81 litrów, więc wybór jest istotny dla domowego budżetu.

PRZECZYTAJ TAKŻE:

>> Jak PODŁĄCZYĆ PRALKĘ do wody, kanalizacji i prądu?

MATERIAŁY CZYTELNIKÓW
Aktualizacja: 08.02.2013 14:40
Źródło: mowimyjak.pl
None
Newsletter
nie daj sie zagiąć. czytaj nas regularnie.
KTO JEST KIM?
Paulina Jaroszewicz: kim jest partnerka Andrzeja Chyry i matka jego dziecka?

Paulina Jaroszewicz to 26-letnia asystentka kierownika produkcji. Przy jednej z ...

Zapytaj o co chcesz. Odpowiemy na każdy temat. Znajdziesz tu projekty wnętrz, obejrzysz dekoracje, wybierzesz wystrój wnętrz. Porządki, sprzątanie, usuwanie plam - tematy, które pozwolą Ci ogarnąć mieszkanie, dom. Porady domowe sos, ocet winny domowe sos, krem domowe sos, domowe porady babuni, sos uroda porady, domowe receptury. Porady na każdy temat
Żaden utwór zamieszczony w serwisie nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny) na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody ZPR Media S.A.. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody ZPR Media S.A. jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.