porady na każdy temat
Facebook Twitter Google Plus NK Newsletter Konkursy Gry online
Jak usuwać zacieki z kabiny prysznicowej? Jak impregnować kabinę prysznicową? Lepsza kabina z plastiku czy ze szkła?
Jak usuwać zacieki z kabiny prysznicowej? Jak impregnować kabinę prysznicową? Lepsza kabina z plastiku czy ze szkła? Podczas kąpieli pod prysznicem kropelki wody rozpryskują się na wszystkie ...
Grzyb i pleśń są niebezpieczne dla zdrowia. W jaki sposób się ich pozbędziemy? Sprawdź, jakie preparaty można zastosować. Grzyb w mieszkaniu: jak z nim walczyć?

Jak zwalczyć pleśń na ścianie? Jak się pozbyć pleśni w domu? Preparaty do usuwania grzyba

Grzyb i pleśń na ścianie w mieszkaniu są nie tylko nieestetyczne, lecz także niebezpieczne dla zdrowia. Najpierw musimy określić, jakie są przyczyny powstawania pleśni w domu. Następnie przystępujemy do walki z grzybem. Jak się pozbyć pleśni w domu? Preparaty i inne sposoby zwalczania grzyba.
Jak zwalczyć pleśń na ścianie? Jak się pozbyć pleśni w domu? Preparaty do usuwania grzyba

Pleśń na ścianie jest niebezpieczna dla zdrowia domowników

fot.: Photos.com

Twoje ściany pokrył nagle brzydki i zielony nalot? Uwaga! Może to być szkodliwy dla zdrowia grzyb lub pleśń. Im szybciej ją usuniesz, tym lepiej.

Skąd pleśń w mieszkaniu? W jakich warunkach powstaje?

Jeżeli zawilgocenie i grzyb pojawiają się z przyczyn eksploatacyjnych, z reguły wystarczy wtedy zapewnić pomieszczeniom właściwą wentylację. Winne mogą być też warunki techniczne, takie jak zła izolacja ścian, brak drenażu lub po prostu wilgoć. Wówczas jak najszybciej trzeba przeprowadzić prace remontowe.

Usuwanie pleśni: jakie preparaty? Jak je stosować?

Na rynku istnieje wiele preparatów do usuwania grzyba, jak np. ORO czy Grzybostop. Różnie się je też stosuje. Przed nałożeniem środka należy jednak sprawdzić, czy wykwit jest tylko powierzchniowy, czy też przerósł tynk. Wtedy preparat nakładamy powierzchniowo. Jeśli natomiast istnieje taka konieczność, zrywamy tynk i farbę i dokładnie oczyszczamy podłoże.

Grzyb i pleśń są groźne dla zdrowia

Pamiętaj! Grzyb i pleśń są bardzo niebezpieczne. Ich wdychanie może być przyczyną trudności z oddychaniem, zawrotów głowy, a także nudności.

MATERIAŁY CZYTELNIKÓW
Zobacz koniecznie
Jak zwalczyć pleśń w mieszkaniu?

Aby pozbyć się pleśni z mieszkania należy zniszczyć grzybnię. Wymaga to trochę pracy i czasu, ale nie jest niewykonalne!

Grzyby i pleśń w domu - jak je usunąć? Jak oczyścić dom po zalaniu?

W domu po zalaniu bardzo szybko rozwija się pleśń, grzyby i niebezpieczne zarazki, które są bezpośrednim zagrożeniem dla naszego zdrowia. Aby ochronić dom i sprzęty i nie narażać się na wpływ...

Jak usunąć pleśń ze ściany? Co zrobić, gdy środek grzybobójczy nie pomaga?

Pleśń na ścianach pojawia się głównie wtedy, jeśli w pomieszczeniu jest nadmiar pary wodnej, która skrapla się na jej powierzchni. Nie tylko jest ona bardzo brzydka, ale również może powodować...

Aktualizacja: 07.05.2013 11:21
Autor: ALEK
None
Pytania i
Odpowiedzi
STREFA
UŻYTKOWNIKÓW
  • ZAPYTAJ
Newsletter
nie daj sie zagiąć. czytaj nas regularnie.
KTO JEST KIM?
Roman Młodkowski - kim jest?
Roman Młodkowski - kim jest?

Już w październiku rusza premierowa edycja programu "Talent, Zgłoś się ...

BAZA PORAD
Zapytaj o co chcesz. Odpowiemy na każdy temat. Znajdziesz tu projekty wnętrz, obejrzysz dekoracje, wybierzesz wystrój wnętrz. Porządki, sprzątanie, usuwanie plam - tematy, które pozwolą Ci ogarnąć mieszkanie, dom. Porady domowe sos, ocet winny domowe sos, krem domowe sos, domowe porady babuni, sos uroda porady, domowe receptury. Porady na każdy temat
Żaden utwór zamieszczony w serwisie nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny) na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody MURATOR S.A.. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody MURATOR S.A. jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.