porady na każdy temat
Facebook Twitter Google Plus NK Newsletter Konkursy Gry online
Jak malować pistoletem natryskowym? Wystarczy wycelować, nacisnąć spust i strzelać. Tak działa elektryczny pistolet ...
Kwas borowy z cukrem powinien pomóc pozbyć się karaluchów i prusaków

Jak zwalczyć karaluchy? Mówimy, jak przygotować domową trutkę na robactwo

Nie ma nic gorszego od inwazji karaluchów w mieszkaniu. Robactwo to ciężko zwalczyć, a im nie trzeba dużo, aby rozprzestrzenić się szybko w całym mieszkaniu. Nie ma złotych rad na pozbycie się robali z domu. Najważniejsze jest zachowanie czystości w domu, ale jeśli i to nie pomaga, trzeba zastosować jakiś środek owadobójczy. Mówimy, jak samodzielnie przygotować prostą trutkę na karaluchy i prusaki, która będzie bezpieczna dla zwierząt i dzieci.

Obiegowa opinia jest jedna - jeżeli mieszkamy w bloku, w którym jest zsyp na klatce schodowej, to karaluchy pojawią się tak czy inaczej. Nie poprawi tego nawet dezynsekcja.

Najważniejsze to regularnie czyścić nasze mieszkanie, bo karaluchy żywią się przecież resztkami jedzenia, które mogą znajdować się w szczelinach między szafkami.

Warto też dokładnie czyścić plamy po sokach i słodkich napojach, bo to dla nich doskonała pożywka. Dodatkowo należy szczelnie zamykać opakowania z żywnością, którą karaluchy mogłyby się żywić. Zwłaszcza należy dbać o słodkie produkty np. cukier.

Eksperci od gospodarstwa domowego i domowej chemii radzą, jak wyprodukować skuteczną trutkę. Najlepszy jest do tego kwas borowy, dostępny we wszystkich aptekach. On zabija karaluchy, ale jednocześnie jest bezpieczny dla naszych zwierząt czy dzieci. Aby jednak karaluchy się nim zainteresowały, należy go wymieszać z cukrem. Najlepiej w proporcjach 50/50. Potem trzeba go tylko rozprowadzić w miejcach, gdzie bytują karaluchy, np. w szczelinach miiędzy szafkami. To powinno pomóc.

MATERIAŁY CZYTELNIKÓW
Zobacz koniecznie
Jakie są skuteczne DOMOWE SPOSOBY NA INSEKTY? Co na karaluchy, prusaki czy mrówki faraona? Jakie są skuteczne DOMOWE SPOSOBY NA INSEKTY? Co na karaluchy, prusaki czy mrówki faraona?

Rzadko wietrzone mieszkania, wilgotne i cieplutkie, to raj dla domowych insektów - prusaków, karaluchów, mrówek faraona. Rozmnażają się błyskawicznie, doprowadzając nas do rozpaczy.

Owady w kuchni. Jak się pozbyć karaluchów i prusaków?

Karaluchy, prusaki czy inne insekty to zmora wielu gospodarstw domowych. Co robić, gdy do twojego domu wprowadzą się szkodniki? Czy trzeba zamówić dezynsekcję, czy karaluchów można się pozbyć w inny...

Aktualizacja: 27.03.2014 09:25
Autor: GB
None
Newsletter
nie daj sie zagiąć. czytaj nas regularnie.
KTO JEST KIM?
Joanna Keszka - kim jest? Co o niej wiemy [KARIERA, RODZINA]
Joanna Keszka - kim jest? Co o niej wiemy [KARIERA, RODZINA]

Joanna Keszka prowadzi najseksowniejszy projekt skierowany do kobiet, czyli Barbarellę ...

Zapytaj o co chcesz. Odpowiemy na każdy temat. Znajdziesz tu projekty wnętrz, obejrzysz dekoracje, wybierzesz wystrój wnętrz. Porządki, sprzątanie, usuwanie plam - tematy, które pozwolą Ci ogarnąć mieszkanie, dom. Porady domowe sos, ocet winny domowe sos, krem domowe sos, domowe porady babuni, sos uroda porady, domowe receptury. Porady na każdy temat
Żaden utwór zamieszczony w serwisie nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny) na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody ZPR Media S.A.. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody ZPR Media S.A. jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.