porady na każdy temat
Facebook Twitter Google Plus NK Newsletter Konkursy Gry online
Wysokie rachunki za prąd. Jak obniżyć rachunki za prąd? Zastanawiasz się, jak obniżyć rachunki za prąd? Sprawa wydaje się ...
Jak zrobić dekoracje na święta na drzwi wejściowe?

Jak zrobić ŚWIĄTECZNY STROIK lub WIANEK na drzwi? [WIDEO]

Drzwi wejściowe są wizytówką naszego domu - udekorowane wieńcem czy stroikiem w okresie świątecznym, będą zachwycać wszystkich odwiedzających gości. Podpowiadamy, jak zrobić stroik bożonarodzeniowy. Świąteczne wianki i stroiki na drzwi
Jak zrobić ŚWIĄTECZNY STROIK lub WIANEK na drzwi? [WIDEO]

Ramkę można udekorować używając szyszek, suchych platerów limonki, pomarańczy czy orzechów włoskich.

Własnoręcznie zrobiona świąteczna dekoracja przyciąga wzrok i wzbudza zachwyt! Goście już od samego progu poczują niezwykłą atmosferę panującą w twoim domu, jeśli zdecydujesz się własnoręcznie zrobić stroik bożonarodzeniowy i powiesisz go na drzwiach wejściowych.  

Co jest potrzebne do zrobienia stroiku:

 • drewniana ramka na zdjęcia (np. z IKEI),
 • czerwona farba akrylowa (może być w sprayu),
 • cienka ozdobna wstążka,
 • szeroka ozdobna wstążka,
 • kilka kolorowych bombek choinkowych,
 • pinezka,
 • klej uniwersalny polimerowy lub  pistolet do klejenia na gorąco.

Jak zrobić stroik? Krok po kroku

 1. Ramkę dokładnie pomaluj. Nie zapominaj o wewnętrznej, oraz zewnętrznej stronie ramki.
 2. Cienką wstążkę przewlecz przez każdy z uchwytów bombki. Dopasuj długość wstążek, tak aby bombki po przymocowaniu do ramki znajdowały się w ¾ wysokości wnętrza ramki. Można jeszcze pomanipulować długością wstążek, tak aby każda bombka wisiała na innej wysokości. Połącz wszystkie wstążki razem.
 3. Jeśli farba wyschła, odwróć ramkę i do jej pleców pinezką przymocuj pęczek bombek.
 4. Z szerokiej wstążki zawiąż dużą kokardę. Przyklej ją do przodu ramki w tym samym miejscu, gdzie znajduje się po drugiej stronie pinezka.

Ramkę można udekorować używając szyszek, suchych platerów limonki, pomarańczy, orzechów włoskich. Wszystkie te elementy można kupić na giełdzie kwiatowej, w hurtowniach kwiatowych czy kwiaciarniach.  Przyklej je wtedy na ciepło. Pamiętaj też, że jeśli zdecydujesz się na taka naturalną dekoracje, musisz dostosować do niej też kolory wstążek i barwę ramki. Stroik przymocuj do drzwi wieszając go na gwoździku bądź haczyku.

MATERIAŁY CZYTELNIKÓW
Aktualizacja: 28.01.2014 23:05
Autor: Justyna Bosak
None
Newsletter
nie daj sie zagiąć. czytaj nas regularnie.
KTO JEST KIM?
Monika Goździalska - kim jest? [KARIERA, RODZINA]
Monika Goździalska - kim jest? [KARIERA, RODZINA]

Uczestniczka Masterchefa, matka dwójki dzieci i dziewczyna Playboy'a. Kim ...

Zapytaj o co chcesz. Odpowiemy na każdy temat. Znajdziesz tu projekty wnętrz, obejrzysz dekoracje, wybierzesz wystrój wnętrz. Porządki, sprzątanie, usuwanie plam - tematy, które pozwolą Ci ogarnąć mieszkanie, dom. Porady domowe sos, ocet winny domowe sos, krem domowe sos, domowe porady babuni, sos uroda porady, domowe receptury. Porady na każdy temat
Żaden utwór zamieszczony w serwisie nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny) na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody ZPR Media S.A.. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody ZPR Media S.A. jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.