porady na każdy temat
Facebook Twitter Google Plus NK Newsletter Konkursy Gry online
Co można wyczyścić ziemniakiem? Lustro, sztućce, kryształy... [SPRAWDZONE RADY] Zastosowanie ziemniaka jest niezwykle bogate. Ziemniak zjemy ze smakiem, ale ...
Maska ptaka krok po kroku.

Jak zrobić maskę ptaka? VIDEO

Jak zrobić maskę ptaka? VIDEO

Maska ptaka - jak zrobić krok po kroku.

fot.: Flickr.com/Volpin
Jak zrobić maskę ptaka? Sposobów jest wiele, polecamy jeden z nich.

Maska ptaka - jak zrobić?

Maska ptaka przyda się i na Halloween i na bal przebierańców. Na początek - zastanówmy się, jakiego ptaka będziemy naśladować. Do wyboru mamy setki gatunków i odmian; na początek pewną pomocą dla niezdecydowanych mogą być poradniki Andrzeja Kruszewicza, w tym, świetne, dwutomowe Ptaki Polski. Znajdziemy tam szczegółówe wizerunki ortolana, grubodzioba, rzepołucha, zaganiacza szczebiotliwego i innych ptaków spotykanych na terenie Polski. Po dokonaniu wyboru zabieramy się do produkcji maski. Wykonujemy pomiary wielkości głowy (wysokość, szerokość - na różnych wysokościach), po czym dodajemy do wszystkich 3 cm zapasu. Z gliny lepimy model głowy według uzyskanych wymiarów, po czym z gliny modelujemy: dziób, wypułke oczy, ewentualnie czub lub inne elementy charakterystyczne dla wybranego garunku.

Maska ptaka - co potrzebne?

Następnie przygotowujemy klej stolarski kostny, albo karuk, według przepisu na opakowaniu. Wystarczy nam litr kleju. Glinianą głowę oklejamy namoczonym w kleju papierem; 7 warstw powinno wystarczyć. Żeby nie stracić rachuby, nakładamy systemem: wartwa kolorowej bibułki - warstwa gazet. Kawałki papieru dobrze dociskamy, by powstała twarda powierzchnia.
Zostawiamy do zastygnięcia.
Rysujemy linie oddzielającą część twarzową od tylnej, a następnie przecinamy ostrym nożykiem. Obie połówki szlifujemy lekko i pokrywamy białą farbą akrylową. W górnej części od środka wklejamy pasek miękkiej skórki, który pełnić będzie funkcję zawiasu, zpajającego części. W częsci dolnej wycinamy otwór na szyję, brzegi obklejając skórką albo gąbką. W miejscu oczu wycinamy otwory i wklejamy w nie od środka wydłubane z okręgłych okularów słonecznych soczewki. W dziobie od dołu wiercimy otwory wentylacjne. Po lewej i prawej stronie maski doklejamy (z przodu i z tyłu, na tej samej wysokości) małe magnesy, które utrzymywać będą maskę na miejscu. Całą maskę starannie malujemy farbami akrylowymi, zgodnie z wzorem.
MATERIAŁY CZYTELNIKÓW
Aktualizacja: 24.10.2013 08:40
Autor: S. Łodow
None
Newsletter
nie daj sie zagiąć. czytaj nas regularnie.
KTO JEST KIM?
Bohdan Tomaszewski nie żyje - kim był legendarny komentator sportowy? VIDEO
Bohdan Tomaszewski nie żyje - kim był legendarny komentator sportowy? VIDEO

Bohdan Tomaszewski - legenda i symbol polskiego dziennikarstwa sportowego. Wzór dla ...

Zapytaj o co chcesz. Odpowiemy na każdy temat. Znajdziesz tu projekty wnętrz, obejrzysz dekoracje, wybierzesz wystrój wnętrz. Porządki, sprzątanie, usuwanie plam - tematy, które pozwolą Ci ogarnąć mieszkanie, dom. Porady domowe sos, ocet winny domowe sos, krem domowe sos, domowe porady babuni, sos uroda porady, domowe receptury. Porady na każdy temat
Żaden utwór zamieszczony w serwisie nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny) na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody ZPR Media S.A.. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody ZPR Media S.A. jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.