porady na każdy temat
Facebook Twitter Google Plus NK Newsletter Konkursy Gry online
Dlaczego parkiet skrzypi podczas chodzenia po nim?
Dlaczego parkiet skrzypi podczas chodzenia po nim? Drewniany parkiet jest trwały, elegancki i nadaje wnętrzu ciepła. Czasami ...
Oto sprawdzone sposoby wywabiania plam z długopisu! Sok z cytryny i alkohol potrafią zdziałać cuda!

Jak wywabić plamy z tuszu długopisu?

Jak wywabić plamy z tuszu długopisu?

Plamy z tuszu skutecznie usunie alkohol izopropylowy, sok z cytryny lub kwasek cytrynowy.

fot.: Milka Huang/sxc.hu
Plamy z długopisu wywabia się dość trudno. Są jednak dwa sposoby, które skutecznie usuną nasze zabrudzenie. Wypróbuj sok z cytryny i alkohol.

Zwykłe pranie nie usunie naszych plam od długopisu. Atrament bardzo trudno się zmywa, więc w tym przypadku tarcie plamy wodą z mydłem kompletnie nie pomoże. Zanim jednak w jakikolwiek sposób zaczniemy pozbywać się naszej plamy z tuszu, sprawdźmy przypis prania danego materiału, by upewnić się, że wywabianiem nie zniszczymy naszej tkaniny.

>>> Jak usunąć plamy z tuszu? [KLIKNIJ!]

Idealny do usuwania plam z tuszu jest alkohol izopropylowy. Zabrudzone miejsce namaczamy alkoholem, następnie ścieramy plamę mokrą miękka szmatką.

Plamy z atramentu i tuszu na wyrobach skórzanych, ubraniach i na drewnie można wywabić sokiem z cytryny. Należy wtedy zamoczyć w soku gąbeczkę i pocierać aż plama zniknie.

Plamę od długopisu można posypać także kwaskiem cytrynowym, odczekać jakieś 15 minut i spłukać. Ostatecznością jest spryskanie plamy z tuszu dezodorantem lub lakierem do włosów.

MATERIAŁY CZYTELNIKÓW
Aktualizacja: 28.08.2013 11:04
None
Newsletter
nie daj sie zagiąć. czytaj nas regularnie.
KTO JEST KIM?
Józef Pawłowski: kim jest? [KARIERA, RODZINA]
Józef Pawłowski: kim jest? [KARIERA, RODZINA]

Józef Pawłowski jest polskim aktorem, znanym z roli głównej w ...

Zapytaj o co chcesz. Odpowiemy na każdy temat. Znajdziesz tu projekty wnętrz, obejrzysz dekoracje, wybierzesz wystrój wnętrz. Porządki, sprzątanie, usuwanie plam - tematy, które pozwolą Ci ogarnąć mieszkanie, dom. Porady domowe sos, ocet winny domowe sos, krem domowe sos, domowe porady babuni, sos uroda porady, domowe receptury. Porady na każdy temat
Żaden utwór zamieszczony w serwisie nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny) na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody ZPR Media S.A.. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody ZPR Media S.A. jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.