porady na każdy temat
Facebook Twitter Google Plus NK Newsletter Konkursy Gry online
PERFEKCYJNA PANI DOMU. Jak wyczyścić lampę i urządzić przedpokój? Radzi Małgorzata Rozenek Perfekcyjna Pani Domu, czyli Małgorzata Rozenek, radzi jak sprzątać i ...
Wymiana pojedynczej płytki w starej podłodze KROK PO KROKU

Jak wymienić uszkodzoną płytkę terakoty?

Miejscowe uszkodzenia zdarzają się na każdej – nawet najtrwalszej – terakocie. Jednak zawsze można je naprawić, tak by podłoga wyglądała jak nowa. Potrzebny nam będą: skrobak, przecinak, młotek metalowy i gumowy, paca ząbkowana, metalowa szpachelka, poziomnica i gąbka. Oto jak krok po kroku wymienić uszkodzoną płytkę w podłodze.

Wymiana pękniętej płytki w terakocie KROK PO KROKU

1. Najpierw skrobakiem nacinamy fugę wokół płytki. Robimy to także na 3-4 cm między sąsiadującymi z nią płytkami.

2. Następnie używając przecinaka i młotka, rozbijamy uszkodzoną płytkę. Żeby nie uszkodzić sąsiednich płytek, robimy to od środka.

3. Po wyjęciu fragmentów płytki skuwamy warstwę kleju, którym była przymocowana, i wyrównujemy podłoże.

4. Gdy podłoże jest już oczyszczone, metalową szpachlą nakładamy nową warstwę zaprawy klejowej. Ważne, by zrobić to szpachlą o odpowiedniej wysokości zębów, dostosowaną do wielkości płytek. Informacje o tym, jaka powinna być szpachla, znajdziemy w karcie technicznej zaprawy klejowej.

5. W narożnikach sąsiednich płytek umieszczamy krzyżyki dystansowe i układamy nową płytkę.

6. Wyrównujemy poziom nowej płytki z resztą posadzki. Sprawdzamy go poziomnicą, a ewentualne odchylenia niwelujemy, delikatnie uderzając w płytkę gumowym młotkiem.

7. Na koniec, po wyschnięciu kleju nanosimy fugę i gąbką czyścimy płytki.

MATERIAŁY CZYTELNIKÓW
Aktualizacja: 18.09.2012 18:24
Źródło: mowimyjak.pl
None
Newsletter
nie daj sie zagiąć. czytaj nas regularnie.
KTO JEST KIM?
Lalka Podobińska - kim jest? [KARIERA, RODZINA]
Lalka Podobińska - kim jest? [KARIERA, RODZINA]

Lalka Podobińska jest działaczką społeczną, a od 2012 roku również ...

Zapytaj o co chcesz. Odpowiemy na każdy temat. Znajdziesz tu projekty wnętrz, obejrzysz dekoracje, wybierzesz wystrój wnętrz. Porządki, sprzątanie, usuwanie plam - tematy, które pozwolą Ci ogarnąć mieszkanie, dom. Porady domowe sos, ocet winny domowe sos, krem domowe sos, domowe porady babuni, sos uroda porady, domowe receptury. Porady na każdy temat
Żaden utwór zamieszczony w serwisie nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny) na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody ZPR Media S.A.. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody ZPR Media S.A. jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.