porady na każdy temat
Facebook Twitter Google Plus NK Newsletter Konkursy Gry online
PŁYN MICELARNY - na czym polega jego działanie? Szturmem wkroczył na kosmetyczne salony, ale wiele kobiet wciąż zastanawia ...
Skuteczne sposoby na wyczyszczenie rusztu kuchenki z tłustego osadu

Jak wyczyścić ruszt kuchenki gazowej? PORADNIK, jak czyścicie ruszt kuchenki gazowej?

Aby kuchenka była czysta, trzeba regularnie ją myć. Największy problem sprawia nam czyszczenie rusztu, który brudzi się niestety szybko. Ruszt kuchenki najlepiej jest myć raz na tydzień, inaczej utworzy się na nim gruba warstwa tłustego, przypalonego osadu, trudnego do usunięcia. Co zrobić, jeśli zaniedbaliśmy regularne czyszczenie i osad już się pojawił? Podajemy domowe sposoby na wyczyszczenie rusztu kuchenki. Jak czyścicie ruszt kuchenki gazowej?

Dobrym sposobem na wyczyszczenie rusztu kuchenki jest moczenie rusztu przez noc w wodzie z dodatkiem płynu do mycia naczyń. Po takim moczeniu łatwiej będzie usunąć brud. Ruszt szorujemy szczotką i wycieramy szmatką. Płyn do mycia naczyń możemy zastąpić octem, którym zalewamy ruszt i pozostawiamy na noc. Rano szorujemy, płuczemy i dokładnie suszymy.

Możemy też połączyć obie substancje i zanurzyć ruszt na 10 godzin w gorącej wodzie zmieszanej z płynem do mycia naczyń i octem (po 1 szklance płynu i octu na 5 l wody). Po tym czasie przecieramy ruszt ściereczką zwilżoną roztworem amoniaku (1 szkl. amoniaku na 1/2 szklanki wody i łyżka płynu do mycia naczyń).

Zanurzenie całego rusztu w wodzie czy occie jest oczywiście kłopotliwe, dlatego do jego czyszczenia warto wykorzystać sodę. Przy użyciu gąbki szorujemy ruszt pastą z sody. Wspaniale usuwa wszelkie zabrudzenia, np. przypalony tłuszcz.

Ruszt kuchenki możemy myć również papką zrobioną ze szklanki soli i pół szklanki wody, najlepiej za pomocą druciaka lub szorstkiego zmywaka.

MATERIAŁY CZYTELNIKÓW
Zobacz koniecznie
CZYSZCZENIE KUCHENKI. Jak czyścić kuchenkę gazową? Jak oczyścić piekarnik? Jak oczyścić kuchenkę elektryczną?

Czyszczenie kuchenki jest proste, ale metodę dobieramy w zależności od tego, czy mamy czyścić kuchenkę gazową, kuchenkę elektryczną czy płytę ceramiczną. Najtrudniejsze jest oczywiście czyszczenie...

Jak wykorzystać deszczówkę - wodę deszczową?

Płacisz wysokie rachunki za wodę? Czy wiesz, że jedna osoba zużywa dziennie około 140 l wody wodociągowej, a jeśli stara się oszczędzać może zmniejszyć tę ilość do 80-120 l. Tymczasem blisko połowę...

Aktualizacja: 18.11.2012 11:43
Autor: Maria Olczak
None
Pytania i
Odpowiedzi
STREFA
UŻYTKOWNIKÓW
  • ZAPYTAJ
Newsletter
nie daj sie zagiąć. czytaj nas regularnie.
KTO JEST KIM?
Jacek Protasiewicz: kim jest? Co osiagnął?
Jacek Protasiewicz: kim jest? Co osiagnął?

Od 2012 roku funkcję wiceprzewodniczącego Parlementu Europejskiego pełni polski polityk ...

BAZA PORAD
Zapytaj o co chcesz. Odpowiemy na każdy temat. Znajdziesz tu projekty wnętrz, obejrzysz dekoracje, wybierzesz wystrój wnętrz. Porządki, sprzątanie, usuwanie plam - tematy, które pozwolą Ci ogarnąć mieszkanie, dom. Porady domowe sos, ocet winny domowe sos, krem domowe sos, domowe porady babuni, sos uroda porady, domowe receptury. Porady na każdy temat
Żaden utwór zamieszczony w serwisie nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny) na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody MURATOR S.A.. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody MURATOR S.A. jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.