porady na każdy temat
Facebook Twitter Google Plus NK Newsletter Konkursy Gry online
Małgorzata Rozenek jako PERFEKCYJNA PANI DOMU radzi: jak poradzić sobie z osadem z kamienia? W radach Perfekcyjnej Pani Domu lubimy to, że działają, że ...
Domowe sposoby na przypalone żelazko. Czym szybko wyczyścić przypalone żelazko?

Jak wyczyścić przypalone żelazko?

Jeśli zdarzyło ci się przypalić żelazko, nie załamuj się, można je uratować. Jest kilka sprawdzonych domowych sposobów, które przywrócą blask płycie żelazka i będzie wyglądało jak nowe.

Czy skutecznie wyczyścić przypalone żelazko?

Potrzebne będą do tego sól albo ocet i ścierka.

1. Zanim zabierzemy się do czyszczenia, trzeba najpierw przypalone żelazko wyłączyć i poczekać, aż lekko przestygnie.

2. Sól jest najstarszą i sprawdzoną metodą . Wystarczy rozsypać ją na kartkę, a następnie jeździć po niej lekko nagrzanym żelazkiem. Zajmuje to ok. 10 minut, ale efekt mamy gwarantowany.

3. Dobrym środkiem czyszczącym jest ocet. Ściereczkę trzeba nasączyć w occie i przecierać spód żelazka. Żelazko musi być lekko rozgrzane, tak żeby dało się jeszcze dotknąć ręką. Nalej troszkę octu na czystą ściereczkę i pocieraj energicznie płytę żelazka.

4. Jeśli to nie pomoże, zmieszaj ocet z sodą oczyszczoną. Następnie ponownie przetrzyj płytę żelazka.

5. Można też zastosować oba środki naraz. Na nawilżoną w occie ściereczkę wysypać trochę soli i przecierać spód przypalonego żelazka.

6. Oczywiście można kupić specjalne, profesjonalne ściereczki do żelazka, które usuną każdy rodzaj przypalenia. Są również preparaty i płyny, którymi wystarczy popsikać powierzchnię płyty, odczekać kilka minut, a następnie delikatnie wszystko zmyć.

MATERIAŁY CZYTELNIKÓW
Zobacz koniecznie
Jak usunąć nalot w wazonie?

Wnętrze wazonu, w którym trzymamy żywe kwiaty, po jakimś czasie pokrywa się brzydkim nalotem. Podpowiadamy, jak można usunąć osad, gdy zwykły płyn do mycia naczyń nie zdaje egzaminu.

Jak wyczyścić kuchenkę mikrofalową?

Kuchenka mikrofalowa, gdy jest rzadko myta pokrywa się wewnątrz warstewką tłustego brudu. Czasem na ściance zaschnie fragment wczorajszego obiadu. Do dzieła! Wyczyszczenie kuchenki mikrofalowej nie...

Aktualizacja: 10.01.2013 14:35
Autor: Maria Olczak
None
Pytania i
Odpowiedzi
STREFA
UŻYTKOWNIKÓW
  • ZAPYTAJ
Newsletter
nie daj sie zagiąć. czytaj nas regularnie.
KTO JEST KIM?
Andrzej Żuławski - kim jest i co osiągnął autor Nocnika?
Andrzej Żuławski - kim jest i co osiągnął autor Nocnika?

Andrzej Żuławski jest jednym z najbardziej rozpoznawalnych polskich reżyserów. Od ...

BAZA PORAD
Zapytaj o co chcesz. Odpowiemy na każdy temat. Znajdziesz tu projekty wnętrz, obejrzysz dekoracje, wybierzesz wystrój wnętrz. Porządki, sprzątanie, usuwanie plam - tematy, które pozwolą Ci ogarnąć mieszkanie, dom. Porady domowe sos, ocet winny domowe sos, krem domowe sos, domowe porady babuni, sos uroda porady, domowe receptury. Porady na każdy temat
Żaden utwór zamieszczony w serwisie nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny) na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody MURATOR S.A.. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody MURATOR S.A. jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.