porady na każdy temat
Facebook Twitter Google Plus NK Newsletter Konkursy Gry online
Słońce i soda wybielą ci bluzkę! Jak domowymi sposobami pozbyć się żółtych plam?

Jak usunąć żółte plamy z białej bluzki? Domowe sposoby na żółte plamy pod pachami

Żółte plamy pod pachami na naszej bluzce mogą być bardzo wstydliwe. Sprawdź zatem, co zrobić, aby zapobiec wpadce. Mówimy, jak usunąć żółte plamy pod pachami na białej bluzce.

Żółte plamy pod pachami na białej bluzce to prawdziwa zmora. Mieszanka potu i kosmetyków potrafi pozbawić nas naszego ulubionego ciucha. Co gorsza, rzadko kiedy udaje nam się takich plamy pozbyć, a zwykłe pranie przecież nie wystarcza. Co więc trzeba zrobić, by pozbyć się żółtych plam i plam z potu z białych ubrań?

Żółte plamy na białej bluzce: domowe sposoby

Na początek możemy spróbować polać plamy octem, odczekać 15 minut, posypać je proszkiem do prania i energicznie szorować. Plamy powinny zejść.

Jeśli tylko trochę się rozjaśniły, warto też naszą koszulkę wystawić na słońce. Pod wpływem promieni słonecznych plamy będą jeszcze mniej widoczne.

Na usuwanie plam z potu bardzo dobrze działa sól albo roztwór spirytusowy w stosunku 1:1 (np. 50 ml spirytusu i 50 ml wody). Dobry jest również słaby roztwór soli szczawikowej i amoniak.

Warto powalczyć z naszą plamą, używając wody z cytryną. Gotujemy mały garnek wody z pokrojoną cytryną. Po zagotowaniu odczekujemy chwilę i wrzucamy bluzkę do moczenia, aż woda wystygnie. Metoda ta sprawdzi się jednak tylko w przypadku bluzek bawełnianych.

Doskonale na żółte plamy i ogólnie na wybielenie/rozjaśnienie białych bluzek działa soda oczyszczona. Moczymy naszą bluzkę i hojnie posypujemy ją sodą. Następnie wsypujemy sodę do gorącej wody i moczymy bluzkę przez noc.

MATERIAŁY CZYTELNIKÓW
Zobacz koniecznie
Jak usunąć żółte plamy pod pachami? Plamy z potu: usuwanie. Domowe sposoby na brzydkie plamy pod pachami

Jasne ubrania mają tendencję do żółknięcia. Problem ten szczególnie dotyczy miejsc pod pachami. Jak usunąć brzydkie plamy potu z ubrań? Na szczęście są na to domowe sposoby. Zanim jednak je...

Aktualizacja: 04.06.2013 11:59
None
Newsletter
nie daj sie zagiąć. czytaj nas regularnie.
KTO JEST KIM?
Joanna Koroniewska - kim jest? [KARIERA, RODZINA]
Joanna Koroniewska - kim jest? [KARIERA, RODZINA]

Polska aktorka, absolwentka łódzkiej PWSTviT oraz Szkoły Reklamy w Warszawie ...

Zapytaj o co chcesz. Odpowiemy na każdy temat. Znajdziesz tu projekty wnętrz, obejrzysz dekoracje, wybierzesz wystrój wnętrz. Porządki, sprzątanie, usuwanie plam - tematy, które pozwolą Ci ogarnąć mieszkanie, dom. Porady domowe sos, ocet winny domowe sos, krem domowe sos, domowe porady babuni, sos uroda porady, domowe receptury. Porady na każdy temat
Żaden utwór zamieszczony w serwisie nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny) na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody ZPR Media S.A.. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody ZPR Media S.A. jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.