porady na każdy temat
Facebook Twitter Google Plus NK Newsletter Konkursy Gry online
Jak zadbać o buty w zimie? Zima to najbardziej niebezpieczna pora roku dla naszych butów. Ale ...
Najprostszą metodą walki z zaciekami jest zapobieganie. Wystarczy, jeśli przed wyjściem na dwór wypastujemy buty tłustą pastą lub impregnatem.

Jak usunąć zacieki z soli na butach?

Dobre, skórzane buty to najlepsza ochrona przed śniegiem i mrozem. Zimą, szczególnie w mieście, gdzie w walce o przejezdność ulic, wysypuje się na nie tony soli i środków chemicznych, buty wystawione są na ciężką próbę. Prawdziwą zmora dla wielu osób stają się nieestetyczne, białe zacieki z soli.

Najlepiej zapobiegać

Sól na skórzanych butach nie tylko źle wygląda, ale niestety potrafi również nieodwracalnie zniszczyć skórę. Jeśli dopuścimy do pojawienia się zacieków na niezabezpieczonych specjalną pastą lub impregnatem butach i pozostawimy je na kilka godzin, może się okazać, że sól zdążyła już je uszkodzić i nawet po zmyciu zacieków, na butach pozostaną wypukłe i niestety nieodwracalne ślady.

Najprostszą metodą walki z zaciekami jest zapobieganie. Wystarczy, jeśli przed wyjściem na dwór wypastujemy buty specjalną, najczęściej tłustą pastą lub impregnatem. W sklepach obuwniczych jest duży wybór tego rodzaju artykułów, najlepiej poprosić ekspedientkę o pomoc w wybraniu właściwej pasty.

Usuwanie zacieków z butów

Co zrobić, kiedy zacieki na niezabezpieczonej skórze zdążyły się pojawić? Ważne, aby ich usuwania nie odkładać na później - im wcześniej się nimi zajmiemy, tym większa szansa, że sól nie zdążyła zniszczyć butów.

Zwykła woda może być tutaj niewystarczalnym środkiem - ślady zniką, a po wyschnięciu wody pojawią się znowu. Sprawdzonym sposobem na zacieki z soli jest ocet. Najlepiej wymieszać ocet z ciepłą wodą w proporcjach 1:1 i przemyć nim buty za pomocą szmatki lub gąbki. Po wyschnięciu, skórę należy wypastować.

Innym sposobem na usunięcie zacieków jest przemycie butów za pomocą szmatki nasączonej ciepłym mlekiem.

MATERIAŁY CZYTELNIKÓW
Zobacz koniecznie
Jak tanio i skutecznie posprzątać kuchnię? Jak tanio i skutecznie posprzątać kuchnię?

Bądź EKO! Poznaj nasze sposoby na ekosprzątanie! Jak tanio i skutecznie posprzatać w kuchni? Każdy z nas lubi, gdy jego dom przed świętami lśni czystością. Mówi się, że kuchnia jest wizytówką jego...

Jak zadbać o buty w zimie?

Zima to najbardziej niebezpieczna pora roku dla naszych butów. Ale jeśli o nie odpowiednio zadbamy, będą jak nowe. Mówimy, jak czyścić buty skórzane, zamszowe i z nubuku, jak prawidłowo je pastować i...

Jak zrobić EKOPŁYN DO MYCIA NACZYŃ?

W ekologicznych sklepach można kupić specjalne płyny do mycia naczyń, które ulegają biodegradacji, są delikatne dla rąk i bezpieczne dla zwierząt. Mówimy jak zrobić taki ekopłyn w domu. Wystarczy...

Aktualizacja: 06.02.2013 12:11
Autor: ubi
None
Newsletter
nie daj sie zagiąć. czytaj nas regularnie.
KTO JEST KIM?
Sława Przybylska: kim jest gwiazda, co osiągnęła? Największe przeboje!
Sława Przybylska: kim jest gwiazda, co osiągnęła? Największe przeboje!

Kim jest i co osiągnęła Sława Przybylska?

Zapytaj o co chcesz. Odpowiemy na każdy temat. Znajdziesz tu projekty wnętrz, obejrzysz dekoracje, wybierzesz wystrój wnętrz. Porządki, sprzątanie, usuwanie plam - tematy, które pozwolą Ci ogarnąć mieszkanie, dom. Porady domowe sos, ocet winny domowe sos, krem domowe sos, domowe porady babuni, sos uroda porady, domowe receptury. Porady na każdy temat
Żaden utwór zamieszczony w serwisie nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny) na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody ZPR Media S.A.. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody ZPR Media S.A. jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.