porady na każdy temat
Facebook Twitter Google Plus NK Newsletter Konkursy Gry online
Jak odświeżyć stare meble? Jak KŁAŚĆ POLITURĘ? Stare meble tracą połysk. To jednak nie powód, żeby się ...
Rysy na plastiku - czym i jak je usunąć?

Jak usunąć RYSY Z PLASTIKU? Jak poradzić sobie z drobnymi zarysowaniami?

Drobne zarysowania na plastikowych powierzchniach można stosunkowo łatwo usunąć domowym sposobem. Wystarczy pasta polerska, lub pasta do zębów, miękka szmatka i odrobina cierpliwości.

Usunięcie drobnych zarysowań z plastiku - np. z osłony ekranu telefonu komórkowego - jest stosunkowo proste i tanie. Jeśli rysy są bardzo płytkie (lub powierzchnia jest zmatowiona) wystarczy zazwyczaj pasta do zębów (najlepiej wybielająca), miękka szmatka i duża doza cierpliwości.

Odrobinę pasty rozcieramy wilgotną (ale nie mokrą!) ściereczką kolistymi ruchami. Co pewien czas wycieramy powierzchnię do sucha i sprawdzamy efekty polerowania. Pamiętajmy, żeby nie za silnie dociskać szmatkę do polerowanej powierzchni, unikajmy również polerowania innymi ruchami niż okrągłymi.

W przypadku głębszych zarysowań lub dużych powierzchni skuteczniejsza od pasty do zębów będzie drobna pasta polerska. Preparaty takie stosuje się między innymi do odświeżania lakieru samochodowego. Można te również dostać w większości supermarketów. W przypadku polerowania pastą trzeba używać więcej wody, ponieważ sam środek jest bardziej agresywny.

Pamiętajmy również, że polerując plastik nie możemy rozgrzać jego powierzchni. Może to doprowadzić do odkształceń i zniszczenia "czyszczonego" elementu. Dlatego też lepiej nie używać do polerowania plastiku polerek elektrycznych.

MATERIAŁY CZYTELNIKÓW
Zobacz koniecznie
Jak usunąć brzydki zapach z butów? Jak usunąć brzydki zapach z butów?

Brzydko pachnie z butów? Nie wiesz co z tym zrobić? Podpowiadamy sprawdzone sposoby na pozbycie się nieprzyjemnego zapachu obuwia.

Jak USUNĄĆ przykry ZAPACH ze ZMYWARKI DO NACZYŃ?

Są sposoby na to, by zmywarka zawsze pachniała świeżością. Przeczytaj, jak pozbyć się brzydkiego zapachu ze zmywarki?

Aktualizacja: 08.10.2012 20:38
None
Pytania i
Odpowiedzi
STREFA
UŻYTKOWNIKÓW
  • ZAPYTAJ
Newsletter
nie daj sie zagiąć. czytaj nas regularnie.
KTO JEST KIM?
Kim jest Wojciech Modest Amaro, który został szefem kuchni w polskiej edycji Hell's Kitchen?
Kim jest Wojciech Modest Amaro, który został szefem kuchni w polskiej edycji Hell's Kitchen?

Szefem kuchni w polskiej edycji programu Hell's Kitchen zostanie ...

BAZA PORAD
Zapytaj o co chcesz. Odpowiemy na każdy temat. Znajdziesz tu projekty wnętrz, obejrzysz dekoracje, wybierzesz wystrój wnętrz. Porządki, sprzątanie, usuwanie plam - tematy, które pozwolą Ci ogarnąć mieszkanie, dom. Porady domowe sos, ocet winny domowe sos, krem domowe sos, domowe porady babuni, sos uroda porady, domowe receptury. Porady na każdy temat
Żaden utwór zamieszczony w serwisie nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny) na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody MURATOR S.A.. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody MURATOR S.A. jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.