porady na każdy temat
Facebook Twitter Google Plus NK Newsletter Konkursy Gry online
Jak wykorzystać popiół z kominka? Czy odstraszy ślimaki z ogrodu? Niektórzy z nas są szczęśliwymi posiadaczami kominka. Nadaje on mieszkaniu ...
Skuteczne odplamianie nie jest łatwe, czasem nie pomagają nowoczesne środki chemiczne i sięgamy po sposoby, które znały już nasze babcie.

Jak usunąć plamy ze smaru?

Samochód zreperowany, kosiarka działa, rower nadaje się do jazdy. Tylko ubranie całe wymazane smarem. Wywalić? Nie! Są sposoby, aby pozbyć się nieestetycznych plam. Poznaj je z nami!
  1. Plamę posmaruj tłuszczem (może być masło) i posyp na chwilę mąką ziemniaczaną. 
  2. Brudne miejsce polej „Ludwikiem” (uwaga na kolorowe tkaniny!), następnie wypierz ubranie.
  3. Pod plamę podłóż kilka warstw ligniny. Watę zawiniętą w szmatkę lub gazę umocz w benzynie i tamponuj zabrudzenie. Należy często zmieniać podkładki. Kolejnym krokiem jest posypanie plamy talkiem, który trzeba usunąć po kilku godzinach. Miejsce po plamie zwilż  3-procentowym roztworem amoniaku i spłucz czystą wodą. (Zofia Dzięgielewska „ABC porządków domowych”)

Gdy zdarzy ci się pobrudzić smołą, wtedy w przypadku tkanin nadających się do prania należy przede wszystkim delikatnie zeskrobać smołę, a następnie nanieść na plamę olejek eukaliptusowy. Na koniec normalne pranie. Jeżeli tkanina nie nadaje się do prania, należy jak najdokładniej zeskrobać smołę, zmiękczyć plamę gliceryną i doczyścić gazem do zapalniczek. (Anthea Turner „Perfekcyjna Pani domu”)

Przy usuwaniu plam domowymi sposobami należy pamiętać, że częścią sukcesu jest szybkość działania. Ważne też, aby nie prasować rzeczy, z których plamy do końca nie zeszły. Prasowanie je utrwali.

MATERIAŁY CZYTELNIKÓW
Zobacz koniecznie
Jak usunąć plamy z jagód? Jak usunąć plamy z jagód?

Usuwanie plam z jagód jest dość trudne. Większość z nas nawet nie podejmuje ryzyka usunięcia plamy, gdyż nie wiemy jak to zrobić. Otóż okazuje się, że na plamy z jagód najskuteczniej działa ocet....

Jak usunąć plamy po czekoladzie?

Czekolada, oprócz przyjemności, może przysporzyć nam trochę kłopotów. Szczególnie, gdy znajdzie się na naszym ubraniu lub na obrusie, łóżku czy dywanie. Jak wywabić plamę po czekoladzie? Czy z każdej...

Jak wywabić PLAMY Z DŁUGOPISU?

Poplamiłaś bluzkę, albo dywan atramentem z długopisu i nie wiesz co zrobić? Oto kilka prostych domowych sposobów na wywabienie plamy.

Aktualizacja: 20.08.2013 11:49
Źródło: mowimyjak.pl
None
Newsletter
nie daj sie zagiąć. czytaj nas regularnie.
KTO JEST KIM?
Anna Iberszer – kim jest? [KARIERA, RODZINA]
Anna Iberszer – kim jest? [KARIERA, RODZINA]

Piękna, czarnowłosa aktorka, znana z serialu "Ranczo", to osoba wszechstronnie ...

Zapytaj o co chcesz. Odpowiemy na każdy temat. Znajdziesz tu projekty wnętrz, obejrzysz dekoracje, wybierzesz wystrój wnętrz. Porządki, sprzątanie, usuwanie plam - tematy, które pozwolą Ci ogarnąć mieszkanie, dom. Porady domowe sos, ocet winny domowe sos, krem domowe sos, domowe porady babuni, sos uroda porady, domowe receptury. Porady na każdy temat
Żaden utwór zamieszczony w serwisie nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny) na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody ZPR Media S.A.. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody ZPR Media S.A. jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.