porady na każdy temat
Facebook Twitter Google Plus NK Newsletter Konkursy Gry online
Jak ODŚWIEŻYĆ buty od środka? Najczęściej skupiamy się na pielęgnacji butów na zewnątrz, by były ...
Szyby okienne - jak je myć, by nie zostawały plamy?

Jak usunąć plamy z szyb? Czyste okna na święta i na codzień!

Mogłoby się wydawać, że czyszczenie szyb i mycie okien jest dziecinnie łatwe. Nic bardziej mylnego! Gdy na szybie pozostanie pasek farby olejnej, do jej umycia trzeba zastosować specjalne środki. Zobacz, jak skutecznie czyścić szyby i usuwać z nich plamy - nawet bez użycia detergentu!

Czyszczenie szyb

  • Brudne szyby w oknach albo drzwiach, przez które prawie nic nie widać, znów będą przejrzyste, jeżeli nasmarujesz je olejem (najlepiej lnianym), a po mniej więcej godzinie zetrzesz olej miękkim papierem. Potem umyj szyby tak jak zwykle.

  • Stare nylonowe rajstopy doskonale się nadają do polerowania umytych szyb. Dzięki swojej strukturze nylon usuwa ze szkła wszelkie smugi.

  • Paseczek farby olejnej, który pozostał na szybie po malowaniu ram okiennych, bez trudu usuniesz solą amoniakalną (salmiakiem).

  • Lepkie ślady pozostałe na szkle po taśmie klejącej łatwo zlikwidujesz zmywaczem do paznokci.

  • Jeżeli dodasz do wody kilka kropel gliceryny, na umytych szybach nie będzie tak łatwo osadzał się kurz i brud. 

Mycie okien

  • Pierwsza i podstawowa zasada podczas mycia okien i czyszczenia szyb: nie zabieraj się do tego w zimny dzień, ponieważ szkło łatwiej pęka w niskiej temperaturze. Okna nie najlepiej myje się również w dużym słońcu, ponieważ pod wpływem ciepła woda szybko wysycha i na szybach pozostają smugi. Najlepiej myć okna w pochmurny dzień.

  • Zamiast drogiego preparatu do mycia szyb możesz z równie dobrym skutkiem, a przede wszystkim bez niepotrzebnego wydatku, umyć okna wodą z octem albo z denaturatem. Do polerowania najlepiej jest użyć starych gazet.

MATERIAŁY CZYTELNIKÓW
Zobacz koniecznie
Domowe sposoby mycia okien. Jak ekologicznie umyć okna? Domowe sposoby mycia okien. Jak ekologicznie umyć okna?

Mycie okien bez chemii jest możliwe. Naturalne środki są równie skuteczne. Trochę pracy przy dokładnym myciu okien i będziesz mógł cieszyć się przejrzystym widokiem przez wiele tygodni! Podpowiadamy,...

Jak myć okna, żeby nie pozostawały smugi na szybach? Jak myć okna, żeby nie pozostawały smugi na szybach?

Brudne okna to zmora gospodyń domowych. Ale jeszcze większą zmorą jest to, gdy na wymytych oknach pojawiają się smugi. Jak myć okna bez żadnych smug? Jest na to recepta.

Ile kosztuje mycie okien? Czy warto skorzystać z pomocy osób wykwalifikowanych?

Mycie okien do najprzyjemniejszych prac nie należy, szczególnie jeśli okna są mocno zabrudzone, a nam zależy na doczyszczeniu każdej szczeliny. Czy warto w takich sytuacjach wynająć kogoś do pomocy?...

Aktualizacja: 22.01.2013 00:00
Autor: mg
None
Newsletter
nie daj sie zagiąć. czytaj nas regularnie.
KTO JEST KIM?
Laureaci nagrody Kapuścińskiego: Swietłana Aleksijewicz i Michał Olszewski: Kim są?
Laureaci nagrody Kapuścińskiego: Swietłana Aleksijewicz i Michał Olszewski: Kim są?

Nagroda Kapuścińskiego została wręczona laureatom na Warszawskich Targach Książki. Statuetki ...

Zapytaj o co chcesz. Odpowiemy na każdy temat. Znajdziesz tu projekty wnętrz, obejrzysz dekoracje, wybierzesz wystrój wnętrz. Porządki, sprzątanie, usuwanie plam - tematy, które pozwolą Ci ogarnąć mieszkanie, dom. Porady domowe sos, ocet winny domowe sos, krem domowe sos, domowe porady babuni, sos uroda porady, domowe receptury. Porady na każdy temat
Żaden utwór zamieszczony w serwisie nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny) na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody ZPR Media S.A.. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody ZPR Media S.A. jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.