porady na każdy temat
Facebook Twitter Google Plus NK Newsletter Konkursy Gry online
Kupujemy LODÓWKĘ z ZAMRAŻARKĄ. Co oznaczają gwiazdki w opisie lodówki? Kupując lodówkę, warto wiedzieć, co oznaczają gwiazdki umieszczone przy opisie ...
Skuteczne odplamianie to sztuka. Mimo wielu odplamiaczy dostępnych na rynku, często musimy sięgnąć po stare wypróbowane sposoby naszych babć, by pozbyć się plam.

JAK USUNĄĆ PLAMY Z RDZY DOMOWYMI SPOSOBAMI. Szybko i skutecznie

Plamy z rdzy czy brzydkie rdzawe zabrudzenia pojawiają się, gdy np. nieopatrznie suszymy pranie na starym drucie albo wzięliśmy się za sprzątanie zagraconego metalowymi sprzętami garażu. Czyszczenie plam z rdzy nie jest proste, ale ulubione ubrania da się uratować. Poznaj sposoby na plamy z rdzy! Zastosuj domowe sposoby na pozbycie się plam z rdzy.
  1. Plamy z rdzy na tkaninach bieliźnianych białych z bawełny i lnu: spłukać ciepłą wodą z dodatkiem kilku kropli 10-procentowego kwasu szczawiowego, następnie dobrze wypłukać albo zwilżyć splamione miejsca 10-procentowym roztworem kwasku cytrynowego, posmarować mydłem i kilkakrotnie przeprasować gorącym żelazkiem. (Zofia Dzięgielewska „ABC porządków domowych”)

  2. Tkaniny kolorowe ratujemy od plam z rdzy przygotowując 5-procentowy roztwór fluorku potasowego z dodatkiem paru kropli kwasu octowego. Watkę nawinięta na zapałkę moczymy w roztworze i dotykamy tylko zabrudzonych miejsc. Następnie dokładnie płuczemy. (Zofia Dzięgielewska „ABC porządków domowych”)

  3. Można natrzeć plamy z rdzą proszkiem do pieczenia, a potem całość uprać. 

  4. Wymoczyć plamę w gorącym soku z cytryny. Sposób nie nadaje się do tkanin bardzo delikatnych.

  5. Skuteczne jest także usuwanie rdzy kwaskiem cytrynowym lub kwasem winnym (1 łyżeczka na szklankę wody). Potem obowiązkowe płukanie.

  6. Można także natrzeć plamy sokiem z cytryny i posypać solą. Tkaninę wystawiamy na kilka godzin na słońce, potem pierzemy.

Przy usuwaniu plam domowymi sposobami należy pamiętać, że częścią sukcesu jest szybkość działania. Ważne też, aby nie prasować rzeczy, z których plamy do końca nie zeszły. Prasowanie je utrwali.

MATERIAŁY CZYTELNIKÓW
Zobacz koniecznie
Jak usunąć rdzę? Jak wyczyścić plamy z rdzy? Sprawdzone sposoby

Rdza powstaje na skutek utleniania się żelaza w wodzie i wilgotnej atmosferze. Łatwo ją zidentyfikować, gdyż tworzy na metalowych przedmiotach niejednorodną rudą warstwę. Czasami możemy też spotkać...

Plama z żywicy – jak się jej pozbyć? Plama z żywicy – jak się jej pozbyć?

Myślisz, że poplamione żywicą ubranie nadaje się tylko do wyrzucenia? Zanim to zrobisz, spróbuj usunąć plamę z żywicy domowymi sposobami.

Wywabianie i usuwanie plam – jak się do nich zabrać? Jak sobie poradzić z trudnymi zabrudzeniami? Wywabianie i usuwanie plam – jak się do nich zabrać? Jak sobie poradzić z trudnymi zabrudzeniami?

Jak usunąć plamy i zacieki? Dywan, kanapa, zasłona czy ubranie – plamy zdarzają się wszędzie. Jednak ich źródło bywa różne – przewrócona szklanka z sokiem, rozlane wino, rozchlapany sos. ...

Aktualizacja: 08.04.2015 08:13
Źródło: mowimyjak.pl
None
Newsletter
nie daj sie zagiąć. czytaj nas regularnie.
KTO JEST KIM?
Sława Przybylska: kim jest gwiazda, co osiągnęła? Największe przeboje!
Sława Przybylska: kim jest gwiazda, co osiągnęła? Największe przeboje!

Kim jest i co osiągnęła Sława Przybylska?

Zapytaj o co chcesz. Odpowiemy na każdy temat. Znajdziesz tu projekty wnętrz, obejrzysz dekoracje, wybierzesz wystrój wnętrz. Porządki, sprzątanie, usuwanie plam - tematy, które pozwolą Ci ogarnąć mieszkanie, dom. Porady domowe sos, ocet winny domowe sos, krem domowe sos, domowe porady babuni, sos uroda porady, domowe receptury. Porady na każdy temat
Żaden utwór zamieszczony w serwisie nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny) na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody ZPR Media S.A.. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody ZPR Media S.A. jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.