porady na każdy temat
Facebook Twitter Google Plus NK Newsletter Konkursy Gry online
Jak przywrócić biel zszarzałym ubraniom? Przepis na domowy wybielacz Nie nadążasz z kupowaniem białych skarpetek, a twoja ulubiona biała ...
WALCZYMY Z PLAMAMI. Czy tłustą plamę z oleju łatwo usunąć?

Jak usunąć plamy z oleju?

Nie ma znaczenia czy jest do olej, którego używasz w kuchni czy w garażu. Zasada jest jedna! Im szybciej zajmiesz się plamą z oleju tym lepiej dla twoich ubrań. Na szczęście jest kilka sposobów dzięki którym możemy pozbyć się tłustej plamy!

Jak usunąć świeżą plamę z oleju?

Świeżą plamę należy posypać substancją, która będzie mogła wchłonąć olej. czyli np. talk w proszku czy skrobia kukurydziana. Następnie musimy przetrzeć szczotką ubranie.

Jak usunąć starą plamę?

Jeżeli jest to większa lub starsza plama musimy położyć ubranie plamą do dołu na ręczniczkach papierowych. Polać delikatnie miejsce plamy rozpuszczalnikiem chemicznym. Polać plamę płynem do prania i uprać ubranie w najcieplejszej wodzie jaka jest bezpieczne dla danej tkaniny. Nie zapominajmy także, że tłuste plamy znikają zazwyczaj po zastosowaniu zwykłego płynu do naczyń np. „Ludwika”. Wystarczy przeprać plamę wodą z płynem i wypłukać.

Babcine sposoby najlepsze na plamę

Plamy z oleju można też zwilżyć wodą i pocierać suchym, szarym mydłem. Takie ubranie z natartą mydłem plamą trzeba zostawić na kilkanaście godzin. Po tym czasie trzeba ubranie moczyć kilka godzin w gorącej wodzie z terpentyną – 1 łyżeczka terpentyny na 2 litry wody. Następnie wyprać w zwykłym proszku, wypłukać i rozwiesić do wysuszenia.

Jeżeli żaden z tych sposobów nie usunął naszej plamy musimy spróbować skorzystać ze środków chemicznych takich jak : Vanish, Ace do kolorów czy Klar.

MATERIAŁY CZYTELNIKÓW
Zobacz koniecznie
Jak usunąć plamy z jagód? Jak usunąć plamy z jagód?

Usuwanie plam z jagód jest dość trudne. Większość z nas nawet nie podejmuje ryzyka usunięcia plamy, gdyż nie wiemy jak to zrobić. Otóż okazuje się, że na plamy z jagód najskuteczniej działa ocet....

Jak usunąć plamy po czekoladzie?

Czekolada, oprócz przyjemności, może przysporzyć nam trochę kłopotów. Szczególnie, gdy znajdzie się na naszym ubraniu lub na obrusie, łóżku czy dywanie. Jak wywabić plamę po czekoladzie? Czy z każdej...

ABC usuwania plam. Jak pozbyć się plam wosku z ubrania?

Usunięcie plam z wosku jest bardzo trudne, zabieg ten nie wymaga wykonania wielu czynności. Zobacz, jak usunąć plamy z jedwabiu, wełny i tkanin sztucznych i nie zniszczyć materiału?

Aktualizacja: 05.08.2012 08:13
None
Newsletter
nie daj sie zagiąć. czytaj nas regularnie.
KTO JEST KIM?
Jolanta Pieńkowska, żona Leszka Czarneckiego - kim jest? [KARIERA, RODZINA]
Jolanta Pieńkowska, żona Leszka Czarneckiego - kim jest? [KARIERA, RODZINA]

Jolanta Pieńkowska od lat prowadzi najpopularniejsze programy i wydania serwisów ...

Zapytaj o co chcesz. Odpowiemy na każdy temat. Znajdziesz tu projekty wnętrz, obejrzysz dekoracje, wybierzesz wystrój wnętrz. Porządki, sprzątanie, usuwanie plam - tematy, które pozwolą Ci ogarnąć mieszkanie, dom. Porady domowe sos, ocet winny domowe sos, krem domowe sos, domowe porady babuni, sos uroda porady, domowe receptury. Porady na każdy temat
Żaden utwór zamieszczony w serwisie nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny) na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody ZPR Media S.A.. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody ZPR Media S.A. jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.