porady na każdy temat
Facebook Twitter Google Plus NK Newsletter Konkursy Gry online
Jak zagospodarować szafę wnękową? Jak rozmieścić w niej półki i drążki?
Jak zagospodarować szafę wnękową? Jak rozmieścić w niej półki i drążki? To jak zagospodarujemy szafę wnękową zależy od wielkości wnęki i ...
Jak się pozbyć przykrego zapachu z termosu?

Jak usunąć nieświeży zapach z termosu?

Jak usunąć nieświeży zapach z termosu?

Termos może przesiąknąć zapachem przetrzymywanych w nich napoi czy posiłków. Podpowiadamy, jak się go pozbyć.

fot.: Mariusz Bykowski
Gorąca kawa czy herbata z termosu w jesienny albo mroźny, zimowy dzień to prawdziwa przyjemność. Co jednak zrobić, gdy nasz termos po otwarciu brzydko pachnie? Jak usunąć nieświeży zapach z termosu? Jak wymyć termos, by był jak nowy i nie wydzielał przykrego zapachu?

Termos to znakomity wynalazek. Dzięki niemu możemy na piknik, czy dłuższą podróż samochodem zabrać ulubioną kawę, herbatę lub kompot i przez wiele godzin napoje te pozostaną gorące. Niestety, długie używanie termosu i niedokładne, bądź zbyt późne mycie sprawiają, że z czasem termos zaczyna nieświeżo pachnieć. Nie pomaga wtedy mycie z dodatkiem chemicznych płynów do mycia, nawet wielokrotne. Nasz ulubiony termos po prostu śmierdzi. Co robić w takiej sytuacji? Wyrzucić i kupić następny? Z całą pewnością nie. Są sposoby, by pozbyć się nieświeżego zapachu z termosu.

Jak usunąć nieświeży zapach z termosu?

Żeby usunąć przykry zapach z termosu, musimy najpierw dokładnie umyć go wodą z dodatkiem płynu do mycia naczyń. Następnie wlewamy do środka gorącą wodę, wsypujemy łyżeczką sody oczyszczonej i pozostawiamy na kilka godzin  (najlepiej pozostawić termos z sodą na całą noc). Po tym czasie termos dokładnie płuczemy i pozostawiamy otwarty. Świeży zapach dłużej się utrzyma, gdy do środka wrzucimy 2 kostki cukru.

PRZECZYTAJ TAKŻE:

>> Jak usunąć ZAPACH SPALENIZNY? Jak pokonać smród spalenizny z mieszkania?

MATERIAŁY CZYTELNIKÓW
Aktualizacja: 12.11.2012 15:52
Autor: EOS
None
Newsletter
nie daj sie zagiąć. czytaj nas regularnie.
KTO JEST KIM?
Kim jest Czesław Bielecki, mąż Ilony Łepkowskiej?

Kim jest Czesław Bielecki, mąż Ilony Łepkowskiej? Królowa polskich seriali ...

Zapytaj o co chcesz. Odpowiemy na każdy temat. Znajdziesz tu projekty wnętrz, obejrzysz dekoracje, wybierzesz wystrój wnętrz. Porządki, sprzątanie, usuwanie plam - tematy, które pozwolą Ci ogarnąć mieszkanie, dom. Porady domowe sos, ocet winny domowe sos, krem domowe sos, domowe porady babuni, sos uroda porady, domowe receptury. Porady na każdy temat
Żaden utwór zamieszczony w serwisie nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny) na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody ZPR Media S.A.. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody ZPR Media S.A. jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.