porady na każdy temat
Facebook Twitter Google Plus NK Newsletter Konkursy Gry online
Jak efektywnie ogrzewać dom? Ogrzewanie gazem ziemnym - czy się opłaca i jest skuteczne? Wybierasz sposób ogrzewania domu? Spośród wielu nośników energii jednym z ...
Domowe sposoby odświeżania ubrań

Jak usunąć żółte PLAMY Z POTU NA UBRANIACH? Domowe metody na plamy

Żółte plamy z potu na ubraniach to problem wielu osób. Pozbycie się ich nie jest łatwe, ale na szczęście da się to zrobić. Sprawdź, jak usunąć plamy z potu z ubrania.

W walce z tymi plamami zwykłe pranie nie pomaga. By usunąć żółte plamy z potu z bluzki czy koszuli trzeba sięgnąć po sprytniejsze sposoby. W przypadku białych ubrań pomocne mogą być dostępne w sklepach wybielacze, można jednak sięgnąć też po domowe metody i mikstury, które zrobić można z produktów obecnych w niemal każdej kuchni czy łazience.

Jedną z nich jest mieszanka wody z mydłem i amoniaku. Poplamioną tkaninę pierze się najpierw w 3 litrach letniej wody z odrobiną mydła i 3 łyżeczkami amoniaku, a potem normalnie wkłada do pralki.

Kolejną pomocną miksturę przyrządza się z octu i soli. Wystarczy po pół szklanki obu tych składników umieścić w misce wody, wrzucić bluzkę, trochę ją pougniatać i zostawić na pół godziny a potem uprać w pralce.

Inny sposób to soda oczyszczona z wodą utlenioną i zwykłą wodą zmieszanych w równych ilościach i nałożonych bezpośrednio na plamę. Mieszankę trzeba jeszcze lekko wetrzeć w plamę szczoteczką i zostawić do wchłonięcia, a potem wybrać ubranie.

Kto nie ma pod ręką żadnego z tych specyfików może wspomóc się mniej skomplikowanymi produktami. Na przykład cytryną. Wystarczy nanieść sok z cytryny na plamę i wyłożyć bluzkę na słońcu, żeby wyschła. Po kilku godzinach trzeba sprać sok, pod którym nie powinno być już śladu po plamie.

Pomocna może okazać się też pasta do zębów. Wystarczy wetrzeć ją w materiał przy pomocy szczoteczki jednocześnie ścierając plamę, a potem wyprać ubranie w pralce.

MATERIAŁY CZYTELNIKÓW
Zobacz koniecznie
Jak tanio i skutecznie posprzątać kuchnię? Jak tanio i skutecznie posprzątać kuchnię?

Bądź EKO! Poznaj nasze sposoby na ekosprzątanie! Jak tanio i skutecznie posprzatać w kuchni? Każdy z nas lubi, gdy jego dom przed świętami lśni czystością. Mówi się, że kuchnia jest wizytówką jego...

Jak usunąć plamy z potu? Jak się pozbyć plam z odzieży? Jak usunąć plamy z potu? Jak się pozbyć plam z odzieży?

Pot niestety niszczy ubrania, zostawiając na wielu z nich trudne do usunięcia plamy. Co zrobić, gdy plamy z potu nie zniknęły po praniu? Jak się ich pozbyć, czego użyć do wywabienia plam z potu?...

Jak nosić BIAŁĄ koszulkę. 10 sposobów na biały T-SHIRT Jak nosić BIAŁĄ koszulkę. 10 sposobów na biały T-SHIRT

Biała koszulka nie musi się kojarzyć tylko z wf-em. Ten niedrogi element garderoby każda z nas powinna mieć w swojej szafie. Poznaj 10 opcji na ten z pozoru "nudny" T-shirt.

Aktualizacja: 08.09.2012 20:49
Autor: MmM
None
Newsletter
nie daj sie zagiąć. czytaj nas regularnie.
KTO JEST KIM?
Krzysztof Hołowczyc - kim jest? [KARIERA, RODZINA]
Krzysztof Hołowczyc - kim jest? [KARIERA, RODZINA]

Krzysztof Hołowczyc, kim jest kierowca rajdowy? Co o nim wiemy?

Zapytaj o co chcesz. Odpowiemy na każdy temat. Znajdziesz tu projekty wnętrz, obejrzysz dekoracje, wybierzesz wystrój wnętrz. Porządki, sprzątanie, usuwanie plam - tematy, które pozwolą Ci ogarnąć mieszkanie, dom. Porady domowe sos, ocet winny domowe sos, krem domowe sos, domowe porady babuni, sos uroda porady, domowe receptury. Porady na każdy temat
Żaden utwór zamieszczony w serwisie nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny) na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody ZPR Media S.A.. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody ZPR Media S.A. jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.