porady na każdy temat
Facebook Twitter Google Plus NK Newsletter Konkursy Gry online
Jak zrobić ŚWIECĄCY SŁOIK? Oryginalny lampion nie tylko na HALLOWEEN
Jak zrobić ŚWIECĄCY SŁOIK? Oryginalny lampion nie tylko na HALLOWEEN Świecący słoik to ciekawa dekoracja na Halloween, ale nie tylko. ...
Sposoby na pozbycie się etykiety ze słoika

Jak usunąć ETYKIETĘ ZE SŁOIKA? Jak wyczyścić słoik z kleju?

Jak usunąć ETYKIETĘ ZE SŁOIKA? Jak wyczyścić słoik z kleju?

Etykieta ze słoika łatwiej zejdzie, jeśli uprzednio namoczymy słoik w ciepłej wodzie.

fot.: sxc.hu
Szklane słoiki często służą nam do przechowywania produktów spożywczych i przetworów. Dzięki temu długo zachowują świeżość. Gdy po zakupie jakiegoś przetworu, opróżnimy zawartość słoika, po dokładnym umyciu będziemy mogli skorzystać z niego ponownie. Trzeba tylko pozbyć się starej etykiety ze słoika. Mówimy, jak to zrobić.

Oto parę sposobów na szybkie i skuteczne pozbycie się etykiety ze słoika:

  • Aby usunąć etykietę ze słoika należy wsadzić go miski lub garnka wypełnionego gorącą wodą z dodatkiem płynu do mycia naczyń. Po chwili, etykieta nie powinna stawiać oporu przy usuwaniu ze słoika.

  • Słoik można wyczyścić zwilżając przyklejoną do niego etykietę gorącym octem. Jest to sposób przydatny w przypadku mocnego kleju. Możemy go stosować do zdjęcia naklejki nie tylko ze słoika ale i do usunięcia naklejki rejestracyjnej z szyby samochodu. Zabiegu przeprowadza się przy użyciu wacika.
     
  •  Użycie acetonu bądź benzyny ekstrakcyjnej również pomoże nam wyczyścić szklane naczynie. W tym przypadku rozwiązujemy problem pozostałości kleju na słoiku. Klej potraktowany tak silnymi środkami chemicznymi powinien bez problemu dać za wygraną. Zabiegu dokonujemy również przy pomocy wacika.

PRZECZYTAJ TAKŻE:

>> Jak czyścić SKÓRZANE MEBLE? Niezawodne sposoby czyszczenia skóry

MATERIAŁY CZYTELNIKÓW
Aktualizacja: 31.10.2012 13:19
None
Newsletter
nie daj sie zagiąć. czytaj nas regularnie.
KTO JEST KIM?
Ewa Gorzelak - kim jest? [KARIERA, RODZINA]
Ewa Gorzelak - kim jest? [KARIERA, RODZINA]

Ewa Gorzelak to aktorka teatralna, filmowa i serialowa. To właśnie ...

Zapytaj o co chcesz. Odpowiemy na każdy temat. Znajdziesz tu projekty wnętrz, obejrzysz dekoracje, wybierzesz wystrój wnętrz. Porządki, sprzątanie, usuwanie plam - tematy, które pozwolą Ci ogarnąć mieszkanie, dom. Porady domowe sos, ocet winny domowe sos, krem domowe sos, domowe porady babuni, sos uroda porady, domowe receptury. Porady na każdy temat
Żaden utwór zamieszczony w serwisie nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny) na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody ZPR Media S.A.. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody ZPR Media S.A. jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.