porady na każdy temat
Facebook Twitter Google Plus NK Newsletter Konkursy Gry online
Choinka sztuczna czy żywa? Jaką choinkę wybrać na święta?
Choinka sztuczna czy żywa? Jaką choinkę wybrać na święta? Od lat przeżywamy katusze: kupić w końcu sztuczną i mieć ...
OD CZEGO ZACZĄĆ PRZEDŚWIĄTECZNE SPRZĄTANIE?

Jak SPRZĄTAĆ MIESZKANIE? Od czego zacząć?

Jak SPRZĄTAĆ MIESZKANIE? Od czego zacząć?

Mówimy, jak przed świętami doprowadzić dom do wzorowego porządku.

fot.: Photos.com
Sprzątanie nie jest twoją ulubioną czynnością, ale drażni cię bałagan? Co zrobić żeby sprzątać szybko i skutecznie? Zanim zaczniesz sprzątać, ustal kolejność prac. Dobry plan pomoże ci w domowych porządkach.

Jak sprzątać mieszkanie?

Po pierwsze nie rzucaj się sama w wir porządków, każdy z domowników powinien mieć obowiązki związane ze sprzątaniem. Warto się pozbyć przekonania, że sama zrobisz wszystko najlepiej. Rozplanuj kolejność zajęć i rozłóż je między członków rodziny. Aby w mieszkaniu zapanował ład i porządek zacznij od "odgracania".

>>> Jak posprzątać mieszkanie w 15 minut?

Rozejrzyj się i znajdź miejsce na rzeczy, które leżą porozrzucane i wprowadzają wrażenie chaosu. Pozbieraj "walające się" w pokoju gazety, książki, ubrania, poukładaj je i odłóż na właściwe miejsce. Nieużywaną odzież sezonową zapakuj i umieść w schowku, garderobie, na wyższych półkach. Kiedy masz już wszystko poukładane, sprzątanie zacznij od górnych partii, czyli np. zetrzyj kurz z górnych półek, szafek, parapetów, a skończ na odkurzaniu i myciu podłogi.

>>> Jak pozbyć się niepotrzebnych rzeczy z domu?

Warto do czyszczenia różnych powierzchni używać odpowiednich preparatów. Meble drewniane przetrzyj środkiem do ich pielęgnacji. Kuchenne szafki umyj wodą z płynem do mycia naczyń i wytrzyj. Piekarnik i kuchenkę umyj preparatem przeznaczonym do ich czyszczenia, wtedy szybko i skutecznie usuniesz tłuste i przypalne miejsca. Zabierając się za odkurzanie, odsuń lekkie meble i zwiń dywan, by skutecznie usunąć kurz z trudno dostępnych zakamarków. Rozejrzy się i zobacz, czy pajęczyny nie pojawiły się na ścianach. Na koniec umyj podłogi, pomocny okaże się mop. Kiedy mieszkanie będzie lśnić, kup świeże kwiaty do wazonu i zadbaj o ładne zapachy.

MATERIAŁY CZYTELNIKÓW
Zobacz koniecznie
Wiosenne porządki krok po kroku Wiosenne porządki krok po kroku

Wiosna to czas na porządki – tradycyjne gruntowne sprzątanie całego domu, wyrzucanie niepotrzebnych rupieci i przy tym mnóstwo nerwów. Jak zatem posprzątać dom i nie zwariować?

PORZĄDKI PRZEDŚWIĄTECZNE, czyli jak pozbyć się niepotrzebnych rzeczy z domu? PORZĄDKI PRZEDŚWIĄTECZNE, czyli jak pozbyć się niepotrzebnych rzeczy z domu?

Każda rzecz musi sobie zasłużyć na miejsce w twoim domu. Być może uważasz, że czeka cię zbyt wiele pracy, ale kiedy zlikwidujesz już ogniska bałaganu, dom wyda się odnowiony, a i ty poczujesz się...

JAK SPRZĄTAĆ W KUCHNI? Porządkowanie i organizacja kuchni JAK SPRZĄTAĆ W KUCHNI? Porządkowanie i organizacja kuchni

Porządek jest szczególnie ważny w kuchni, nie tylko, by ułatwić i usprawnić sobie prace kuchenne, ale również dla zachowania bezpieczeństwa i higieny.

Aktualizacja: 20.03.2014 22:27
Autor: Jaga
None
Newsletter
nie daj sie zagiąć. czytaj nas regularnie.
KTO JEST KIM?
Kim jest Urszula Jasik-Turowska, prokurator, która będzie oskarżać Dariusza K.? Co o niej wiemy?

Urszula Jasik-Turowska to prokurator, która oskarża Dariusza K. w czasie ...

Zapytaj o co chcesz. Odpowiemy na każdy temat. Znajdziesz tu projekty wnętrz, obejrzysz dekoracje, wybierzesz wystrój wnętrz. Porządki, sprzątanie, usuwanie plam - tematy, które pozwolą Ci ogarnąć mieszkanie, dom. Porady domowe sos, ocet winny domowe sos, krem domowe sos, domowe porady babuni, sos uroda porady, domowe receptury. Porady na każdy temat
Żaden utwór zamieszczony w serwisie nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny) na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody ZPR Media S.A.. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody ZPR Media S.A. jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.