porady na każdy temat
Facebook Twitter Google Plus NK Newsletter Konkursy Gry online
Jak wyczyścić RUSZT KUCHENKI? Rady Perfekcyjnej Pani Domu Ruszt kuchenki bardzo łatwo się przypala, dlatego warto go myć po ...
Niezawodne domowe sposoby na czyszczenie trudnych plam z dywanu

Jak skutecznie wyczyścić dywan domowymi sposobami?

Twój dywan czy wykładzina stracił swój dawny, żywy kolor? Szampon do czyszczenia dywanów nie usunął z niego uciążliwych plam? A może do dywanu przykleiła się guma? Dzięki naszym wskazówkom twój dywan stanie się prawdziwą ozdobą wnętrza, a przy tym będzie zawsze nieskazitelnie czysty!
Jak skutecznie wyczyścić dywan domowymi sposobami?
Włosy z kociej lub psiej sierści najłatwiej zbierzesz z dywanu wilgotną gąbką. fot.: sxc.hu
  • Plamy z ulicznego brudu na dywanie łatwo zlikwidujesz solą. Wystarczy, że posypiesz brudne miejsca, odczekasz 15 minut i wyczyścisz dywan odkurzaczem.

  • Włosy z kociej lub psiej sierści najłatwiej zbierzesz z dywanu wilgotną gąbką.

  • Aby dywan odzyskał żywe kolory, w zimie połóż go wierzchnią stroną na śniegu i porządnie wytrzep trzepaczką. Śnieg nie może być jednak zbyt mokry, żeby dywan nie wchłonął za dużo wilgoci.

  • Do czyszczenia dywanów i wykładzin podłogowych można użyć mocno odciśniętej kapusty kiszonej: posyp dywan kapustą i mocno trzyj. Większe resztki zmieć szczotką, a drobne odkurzaczem. Jest to także skuteczny sposób na odświeżenie kolorów tkaniny.

  • Wyblakłe, zatarte kolory dywanu znów będą żywe, jeśli po odkurzeniu przetrzesz go wodą z octem.

  • Frędzle od dywanu nie będą się splątywać i przesuwać, jeśli lekko spryskasz je krochmalem. Zanim to zrobisz, koniecznie zakryj papierem brzegi dywanu.

  • Jeśli do dywanu przykleiła się guma, musisz położyć na niej kostkę lodu, a gdy guma stwardnieje, zeskrobać. Resztki gumy usuniesz rozpuszczalnikiem terepentynowym albo spirytusem.

MATERIAŁY CZYTELNIKÓW
Zobacz koniecznie
Jak ręcznie wyprać dywan? Jak ręcznie wyprać dywan?

Samo odkurzanie i trzepanie dywanu nie wystarczy. Przynajmniej raz do roku dywan trzeba porządnie wyczyścić. Skuteczne pranie dywanu wymaga przede wszystkim siły. Wyprać należy cały...

Aktualizacja: 04.01.2015 19:17
Autor: Maria Grykin
None
Newsletter
nie daj sie zagiąć. czytaj nas regularnie.
KTO JEST KIM?
Zmarł Terry Pratchett. Kim był twórca Świata Dysku?

Terry Pratchett był jednym z najbardziej popularnych na świecie pisarzy ...

Zapytaj o co chcesz. Odpowiemy na każdy temat. Znajdziesz tu projekty wnętrz, obejrzysz dekoracje, wybierzesz wystrój wnętrz. Porządki, sprzątanie, usuwanie plam - tematy, które pozwolą Ci ogarnąć mieszkanie, dom. Porady domowe sos, ocet winny domowe sos, krem domowe sos, domowe porady babuni, sos uroda porady, domowe receptury. Porady na każdy temat
Żaden utwór zamieszczony w serwisie nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny) na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody ZPR Media S.A.. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody ZPR Media S.A. jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.