porady na każdy temat
Facebook Twitter Google Plus NK Newsletter Konkursy Gry online
Jak pozbyć się niepotrzebnych książek nie niszcząc ich?
Jak pozbyć się niepotrzebnych książek nie niszcząc ich? Jesteś fanem książek, masz w domu pokaźną biblioteczkę ale powoli ...
Koperta: prostokątną kopertę zrobisz w dwie minuty

Jak samodzielnie zrobić kopertę?

Jak zrobić kopertę? Chociaż coraz rzadziej korzystamy z poczty tradycyjnej i zamiast listów piszemy e-malie, zdarza się, że czasem musimy coś wysłać. I wtedy często pojawia się problem – w domu nie ma koperty. Co robić? Najszybciej – wykonać ją samemu.

Czego potrzeba do zrobienia koperty?

Aby wykonać prostą kopertę, potrzebujesz naprawdę bardzo niewiele. Wystarczy biała lub kolorowa kartka papieru w formacie A4, klej i nożyczki. Z takiej kartki błyskawicznie (w mniej więcej 2 minuty) wykonasz prostokątną  kopertę o wymiarach 15,5 x12 cm.

Jak zrobić kopertę?

Na początku bierzemy kartkę A4 i wycinamy z niej kwadrat o bokach 21 cm. Ołówkiem zaznaczamy przekątne kwadratu. Zaginamy do środka dowolny róg, tak aby wierzchołek powstałego w ten sposób trójkąta równoramiennego przekraczał linię przekątnej o ok. 1 cm.  Następnie boki trójkąta smarujemy klejem. Mamy już dolną część koperty. 

Boki koperty tworzymy, zaginając 2 boczne wierzchołki kartki. Należy je tak złożyć, aby dolne ramię powstałych trójkątów zachodziło na część posmarowaną klejem. Mocno dociskamy książką, tak aby klej dobrze połączył części. Z ostatniego wierzchołka tworzymy zamknięcie koperty. I gotowe. Kopertę możesz również ozdobić według własnego pomysłu.

MATERIAŁY CZYTELNIKÓW
Zobacz koniecznie
Krzesło ombre. Jak pomalować krzesło w ombre? Krzesło ombre. Jak pomalować krzesło w ombre?

Ombre oznacza cieniowanie, czyli stopniowe rozjaśnienie lub przejście kolorystyczne. Ten efekt jest nowym trendem w modzie, stylizacji włosów i paznokci, a także we wnętrzach. Cieniowanie na...

JAK ODNOWIĆ BIURKO? Mówimy, jak sprawić, aby stary mebel uzyskał nowe oblicze! JAK ODNOWIĆ BIURKO? Mówimy, jak sprawić, aby stary mebel uzyskał nowe oblicze!

Dzięki temu, że oszczędność jest w cenie, nie lubimy kupować nowych mebli, jeśli stare jeszcze dobrze służą. Niektóre z nich możemy sami odnowić, tak, żeby wyglądały świeżo, modnie i pasowały do...

Aktualizacja: 27.11.2012 18:20
Autor: am
None
Newsletter
nie daj sie zagiąć. czytaj nas regularnie.
KTO JEST KIM?
Kim jest Czesław Bielecki, mąż Ilony Łepkowskiej?

Kim jest Czesław Bielecki, mąż Ilony Łepkowskiej? Królowa polskich seriali ...

Zapytaj o co chcesz. Odpowiemy na każdy temat. Znajdziesz tu projekty wnętrz, obejrzysz dekoracje, wybierzesz wystrój wnętrz. Porządki, sprzątanie, usuwanie plam - tematy, które pozwolą Ci ogarnąć mieszkanie, dom. Porady domowe sos, ocet winny domowe sos, krem domowe sos, domowe porady babuni, sos uroda porady, domowe receptury. Porady na każdy temat
Żaden utwór zamieszczony w serwisie nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny) na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody ZPR Media S.A.. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody ZPR Media S.A. jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.