porady na każdy temat
Facebook Twitter Google Plus NK Newsletter Konkursy Gry online
Jak kupować tanio z drugiej ręki? Ubrania z wyższej półki, dobrej jakości sprzęt AGD, a nawet ...
Za ciasne buty - jak je rozbić? Domowe sposoby.

Jak rozbić nowe buty?

Jak rozbić nowe buty?
fot.: Materiały prasowe Brand New Heaven
Kupiłaś buty i po kilku godzinach noszenia, okazało się, że są za ciasne? Mówimy, jakie są domowe sposoby na szybkie dopasowanie obuwia do kształtu stopy.

Nowe buty przymierzane w sklepie, leżały jak ulał. Niestety, wystarczyło pochodzić w nich parę godzin i już czujemy, że uwierają i ocierają stopy. Na szczęście możemy temu zaradzić.

>>> BUTY - Jak zaimpregnować? Co zrobić, żeby nie przemakały? Jak szybko wysuszyć buty? [KLIKNIJ]

Usługę rozbicia butów oferuje większość szewców, ale są domowe metody.

  • Czasami wystarczy spryskać nowe obuwie specjalną pianką ułatwiającą rozciąganie, dostępną w sklepach obuwniczych. Chodzimy w nich po domu tak długo, aż poczujemy że but dostosował się do wielkości stopy.

  • Zamszowe i skórzane obuwie możemy rozciągnąć, trzymając je nad parującą, gorąca wodą, a później nakładamy je na stopy ubrane w nasączone alkoholem skarpety. Nosimy je około 15 minut.

  • Jeśli mamy pewność, że buty się nie zniszczą, możemy zmiękczyć je wcierając w materiał trochę alkoholu i delikatnie masować lub namoczyć w ciepłej wodzie przez kilka minut. Mokre łatwiej dopasują się do stopy. Dłuższe, ale skuteczne jest użycie drewnianego prawidła do rozciągania, zwłaszcza w przypadku butów, których nie można moczyć.

MATERIAŁY CZYTELNIKÓW
Zobacz koniecznie
Jak rozciągnąć buty domowym sposobem? Jak zwiększyć rozmiar butów? Jak rozciągnąć buty domowym sposobem? Jak zwiększyć rozmiar butów?

Dobre, skórzane buty to podstawa każdej kreacji – wiedzą to wszystkie kobiety, a coraz częściej także mężczyźni. Jak rozciągnąć rozmiar skórzanego buta tak, by idealnie pasował na naszą stopę? Mamy...

Aktualizacja: 16.09.2013 14:26
None
Newsletter
nie daj sie zagiąć. czytaj nas regularnie.
KTO JEST KIM?
Arleta Bojke: kim jest? [KARIERA, RODZINA]

Arleta Bojke to reporterka, która otrzymała Wiktora 2015 w kategorii ...

Zapytaj o co chcesz. Odpowiemy na każdy temat. Znajdziesz tu projekty wnętrz, obejrzysz dekoracje, wybierzesz wystrój wnętrz. Porządki, sprzątanie, usuwanie plam - tematy, które pozwolą Ci ogarnąć mieszkanie, dom. Porady domowe sos, ocet winny domowe sos, krem domowe sos, domowe porady babuni, sos uroda porady, domowe receptury. Porady na każdy temat
Żaden utwór zamieszczony w serwisie nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny) na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody ZPR Media S.A.. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody ZPR Media S.A. jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.