porady na każdy temat
Facebook Twitter Google Plus NK Newsletter Konkursy Gry online
Jak usunąć plamy z oleju? Nie ma znaczenia czy jest do olej, którego używasz w ...
Pielęgnacja skórzanych butów

Jak dbać o skórzane buty?

Dobre skórzane buty kosztują niemało. Warto więc tak o nie dbać, by służyły nam jak najdłużej. Pierwszą istotna kwestią jest utrzymywanie ich w czystości, drugą – odpowiednie przechowywanie.

Zaraz po zakupie

Spryskaj buty specjalnym preparatem (do kupienia w sklepie obuwniczym), który zaimpregnuje skórę i zabezpieczy ją przed wilgocią.

Przemoczone buty

Wypychamy je gazetami, które często zmieniamy. Buty najlepiej położyć na boku, z dala od źródła ciepła. Po wyschnięciu smarujemy je wazeliną, której nadmiar ścieramy po 3-4 godzinach. Na koniec pastujemy i polerujemy. Jeżeli po wyschnięciu buty mocno stwardniały, należy natrzeć je naftą (potem pasta i polerowanie).

Aby skóra nie pękała

Co jakiś czas warto natrzeć buty olejem rycynowym. Pozostawiamy go na około tydzień i po tym czasie ścieramy nadmiar ligniną. Następnie pastujemy i polerujemy.

ZOBACZ >>  Jak usunąć zacieki z soli na butach?

Gdy odstawiamy buty na jakiś czas

Czyścimy je, natłuszczamy i wkładamy do nich prawidła albo po prostu zwinięte gazety.

Kozaki

O nie dbamy specjalnie, bo skóra na cholewkach łatwo pęka. Wysokie buty, po zdjęciu, najlepiej powiesić – albo za końcówki od suwaka albo wykorzystując drewniane klamerki (pod nie trzeba włożyć kawałek materiału, by na skórze nie pozostał odciśnięty ślad). Warto też w cholewki włożyć dopasowane plastikowe butelki, które je wypełnią.

Anthea Turner („Perfekcyjna pani domu”) radzi:

Zadrapania na białych butach przed czyszczeniem można zamalować korektorem w płynie. Zabrudzenia na obcasach białych szpilek usuniesz odrobiną zmywacza do paznokci. Poprawisz wygląd zamszowych butów, przez jakiś czas trzymając je nad parą.

MATERIAŁY CZYTELNIKÓW
Zobacz koniecznie
MAŁGORZATA ROZENEK jako PERFEKCYJNA PANI DOMU radzi. Jak wyczyścić srebra, usunąć gumę z dywanu, czyścić zamszowe buty i jak dbać o rośliny doniczkowe?

Polska Anteha Turner, Małgorzata Rozenek w programie PERFEKCYJNA PANI DOMU stara się przekazać uczestnikom jak najwięcej praktycznych rad jak prowadzić perfekcyjne gospodarstwo domowe. Zobacz, jak...

MAŁGORZATA ROZENEK jako PERFEKCYJNA PANI DOMU radzi. Co zrobić, gdy przypalisz żelazko? Jak zdezynfekować materac i co zrobić, gdy wnętrze butów farbuje?

W każdym odcinku programu PERFEKCYJNA PANI DOMU, Małgorzata Rozenek podaje kilka bardzo praktycznych rad, jak dbać w domu o znajdujące się w nim przedmioty i jego otoczenie. Zobacz, jak Małgosia...

Jak zadbać o buty w zimie?

Zima to najbardziej niebezpieczna pora roku dla naszych butów. Ale jeśli o nie odpowiednio zadbamy, będą jak nowe. Mówimy, jak czyścić buty skórzane, zamszowe i z nubuku, jak prawidłowo je pastować i...

Aktualizacja: 06.02.2012 12:20
Źródło: mowimyjak.pl
None
Newsletter
nie daj sie zagiąć. czytaj nas regularnie.
KTO JEST KIM?
Kim jest generał Mieczysław Bieniek?

Mieczysław Bieniek, generał w stanie spoczynku, kilka dni temu został ...

Zapytaj o co chcesz. Odpowiemy na każdy temat. Znajdziesz tu projekty wnętrz, obejrzysz dekoracje, wybierzesz wystrój wnętrz. Porządki, sprzątanie, usuwanie plam - tematy, które pozwolą Ci ogarnąć mieszkanie, dom. Porady domowe sos, ocet winny domowe sos, krem domowe sos, domowe porady babuni, sos uroda porady, domowe receptury. Porady na każdy temat
Żaden utwór zamieszczony w serwisie nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny) na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody ZPR Media S.A.. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody ZPR Media S.A. jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.