porady na każdy temat
Facebook Twitter Google Plus NK Newsletter Konkursy Gry online
Jak opanować bałagan? JAK SPRZĄTAĆ, aby było posprzątane?
Jak opanować bałagan? JAK SPRZĄTAĆ, aby było posprzątane? Bałaganu w mieszkaniu nie wolno mylić z brudem, kiedy dom ...
Walczymy z nieprzyjemnym zapachem papierosów

Jak pozbyć się zapachu papierosów w domu?

Jak pozbyć się zapachu papierosów w domu?

Zapach dymu tytoniowego wnika nie tylko we włosy czy ubrania, ale też w tapiecerkę mebli, osiada na ścianach. Warto poznać sposoby na pozbycie się tej nieprzyjemnej woni z domu.

fot.: Photos.com
Nieprzyjemny zapach dymu papierosowego wsiąka nie tylko w ubranie, ale osiada również na meblach, wykładzinie i firankach. Przykry zapach tytoniu w domu unosi się bardzo długo. Oto sprawdzone sposoby, jak skutecznie się go pozbyć.

Co zrobić, by pozbyć się przykrego zapachu dymu tytoniowego?

  • Stosować specjalne odświeżacze powietrza w sprayu. - sprawdzają się również świeczki zapachowe, ale trzeba ich zapalić kilka i co najmniej na pół godziny, żeby oczyściły pomieszczenie z dymu.
  • Zatęchły zapach pomogą usunąć także miseczki z amoniakiem lub octem ustawione w kilku miejscach na kilka godzin.
  • W pomieszczeniu można też zawiesić wilgotną gąbkę nasączoną zapachem z lawendy, a do popielniczki nasypać proszku do pieczenia.
  • Najskuteczniejsze, ale niestety dość drogie, są przenośne, elektryczne oczyszczacze powietrza z filtrem węglowym i HEPA (ok. 500 zł).
MATERIAŁY CZYTELNIKÓW
Aktualizacja: 22.03.2012 22:59
Autor: Marta Balko
None
Newsletter
nie daj sie zagiąć. czytaj nas regularnie.
KTO JEST KIM?
Piotr Sałyga i Fundacja Chustka [ROZMOWA]
Piotr Sałyga i Fundacja Chustka [ROZMOWA]

Historia Joanny Sałygi cały czas budzi ogromne emocje wśród czytelników ...

Zapytaj o co chcesz. Odpowiemy na każdy temat. Znajdziesz tu projekty wnętrz, obejrzysz dekoracje, wybierzesz wystrój wnętrz. Porządki, sprzątanie, usuwanie plam - tematy, które pozwolą Ci ogarnąć mieszkanie, dom. Porady domowe sos, ocet winny domowe sos, krem domowe sos, domowe porady babuni, sos uroda porady, domowe receptury. Porady na każdy temat
Żaden utwór zamieszczony w serwisie nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny) na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody ZPR Media S.A.. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody ZPR Media S.A. jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.