porady na każdy temat
Facebook Twitter Google Plus NK Newsletter Konkursy Gry online
Jak używać lutownicy? Lutowanie jest bardzo proste! Wymaga jednak wprawy i zachowania ostrożności. ...
PORADNIK DOMOWY Plamy i zabrudzenia - jak usunąc plamy z tapicerki

Jak pozbyć się plam z tapicerki?

Podpowiadamy jak skutecznie, bez zamawiania usług profesjonalnej firmy pozbyć się plam z tapicerki samochodowej. Rady te okazują się równie skuteczne w przypadku czyszczenia tapicerowanych kanap i foteli.

Oto rady czym czyścić plamy z... Przedstawiamy je w kolejności alfabetycznej.

 1. Plamy z błota. Bloto zostaw do wyschnięcia. Po czym dokładnie wyszczotkuj błoto. Wyczyść plamę wodą z proszkiem do prnia.
 2. Plamy z jedzenia. Delikatnie pocieraj plamę gąbkę zwilżoną w roztworze ciepłej wody i boraksu. Jeśli plama nie zniknie trzeba będzie wezwać specjalistę.
 3. Plamy z czekolady. Usuń tyle czekolady ile zdołasz. Po czym zastosuj odpowiedni odplamiacz, by pozbyć się plamy.
 4. Plamy z gumy do żucia. Zima będzie twoim sprzymierzeńcem. Zeskrob zimną gumę do żucia. Za pomocą szmatki zwilżonej octem spożywczym usuń pozostałości plamy.
 5. Plamy z kawy. Gąbką nanieś na plamę wodę z boraksem, osusz, powtarzaj aż do skutku.
 6. Plamy z krwi. Za pomocą gąbki czyść plmę zimną wodą. Osusz. powtarzaj czynność aż do skutku.
 7. Plamy z moczu. Zetrzy plamę zimną wodą, a następnie roztworem wody z octem spożywczym (1 łyżeczka octu na pół litra wody).
 8. Plamy z owoców. Polej plamę gazowaną woda mineralną. Czynność powtarzaj osuszając ją w miedzyczasie papierowym ręcznikiem.
 9. Plamy ze smoły: Jak najdokładniej zeskrob smołę, zmiękcz plamę gliceryną i doczyść gazem do zapalniczek.
 10. Plamy ze szminki. Czyść plamę za pomocą denaturatu.
 11. Tłuste plamy. Nanieś na plamę odrobinę olejku eukaliptusowego po czym posyp talkiem i wyszczotkuj. Powtórz w razie konieczności.  
MATERIAŁY CZYTELNIKÓW
Zobacz koniecznie
Jak wywabiać plamy? Sprawdzone sposoby wywabiania plam cz.1 Jak wywabiać plamy? Sprawdzone sposoby wywabiania plam cz.1

Każdemu z nas zdarzyło się zaplamić ulubioną koszulę, spodnie czy obrus. Zbyt szybka reakcja może spowodować zniszczenie ubrania. Aby zawczasu być przygotowanym na różnego rodzaju zaplamienia...

JAK USUNĄĆ PLAMY: Domowe sposoby wywabiania plam cz.2? JAK USUNĄĆ PLAMY: Domowe sposoby wywabiania plam cz.2?

Plamy oczywiście najlepiej usuwać zaraz po zabrudzeniu, potem staną się twardsze i trudniejsze do usunięcia. Należy też pamiętać że na nie każdą plamę działa to samo. Podajemy kilka sprawdzonych...

Jak usunąć osad z imbryków do parzenia herbaty? Rady Perfekcyjnej Pani Domu Jak usunąć osad z imbryków do parzenia herbaty? Rady Perfekcyjnej Pani Domu

Osad w imbryku raczej nie psuje smaku herbaty, ale na pewno nie wygląda estetycznie. Tymczasem można sobie z nim w prosty sposób poradzić.

Aktualizacja: 20.08.2013 11:45
Autor: MK
None
Newsletter
nie daj sie zagiąć. czytaj nas regularnie.
KTO JEST KIM?
Kim był rotmistrz Witold Pilecki?
Kim był rotmistrz Witold Pilecki?

Witold Pilecki był rotmistrzem kawalerii Wojska Polskiego, współzałożycielem Tajnej Armii ...

Zapytaj o co chcesz. Odpowiemy na każdy temat. Znajdziesz tu projekty wnętrz, obejrzysz dekoracje, wybierzesz wystrój wnętrz. Porządki, sprzątanie, usuwanie plam - tematy, które pozwolą Ci ogarnąć mieszkanie, dom. Porady domowe sos, ocet winny domowe sos, krem domowe sos, domowe porady babuni, sos uroda porady, domowe receptury. Porady na każdy temat
Żaden utwór zamieszczony w serwisie nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny) na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody ZPR Media S.A.. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody ZPR Media S.A. jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.