porady na każdy temat
Facebook Twitter Google Plus NK Newsletter Konkursy Gry online
Jak USUNĄĆ ZAPACH MOCZU?
Jak USUNĄĆ ZAPACH MOCZU? Czasem małe dzieci, innym razem nasze zwierzęta siusiają gdzie popadnie. ...
sposób na muszki owocówki. Skuteczne sposoby na muszki owocówki. Zwalczanie muszek owocówek.

Jak pozbyć się MUSZEK OWOCÓWEK? Domowe sposoby na muszki owocowe

Jak pozbyć się MUSZEK OWOCÓWEK? Domowe sposoby na muszki owocowe
Choć w sklepach są dostępne gotowe pułapki na muszki owocówki (Drosophila melanogaster), jest wiele skutecznych domowych sposobów na pozbycie się tych owadów. fot.: Photos.com
Muszki owocówki to letni koszmar w naszych domach. Rozkrojone warzywa, owoce, otwarty słoik dżemu, szklanka z sokiem. Fermentujące produkty spożywcze to najczęstsza przyczyna pojawiania się tych owadów. Jaki jest najskuteczniejszy sposób na muszki owocowe? Najpierw trzeba usunąć źródło, a później same muszki.

Pułapka na muszki owocówki

Do miski wkładamy pokrojone kawałki owoców lub tylko skórki (np. z jabłka). Przykrywamy miskę folią i naciągamy ją, tak żeby nie została żadna szczelina. Nakłuwamy folię w kilku miejscach, tworząc małe dziurki, przez które muszki będą mogły wlecieć, ale już nie wydostaną się z pułapki. Inny sposób na muszki owocowe to plastikowa, najlepiej dwulitrowa, butelka. Odkręcamy z niej korek i przecinamy ją na pół. Następnie nalewamy do dolnej części słodki sok, np. pomarańczowy, i górną część wkładamy (otworem do dołu) do środka dolnej. Sklejamy obie części butelki taśmą samoprzylepną, wtedy muszka owocówka nie będzie w stanie się wydostać z tak stworzonej konstrukcji. Pułapkę po wykorzystaniu zawiązujemy w folię i wyrzucamy.

W sklepach możemy znaleźć gotowe pułapki na muszki owocówki, bezpieczne i niedrogie, które skutecznie pomogą pozbyć się muszek owocowych z domu.

Zwalczanie owadów strumieniem gorącego powietrza

Aby zwalczyć muszki owocówki, można spróbować metody z użyciem suszarki. Strumień gorącego powietrza kierujemy w stronę grupki muszek owocówek. Gorące powietrze sprawi, że owady po prostu się „usmażą”.

Zapachowy sposób na muszki owocówki

Warto spróbować zwalczać muszki owocowe zapachem, np. mentolowym. Sprawdzą się do tego celu specjalne zapachy, świeczki, a nawet cukierki.

Jak się ochronić przed muszkami owocówkami

Profilaktyka to podstawa, pamiętajmy więc o następujących zasadach:

  • nie przechowujmy resztek żywności, która może fermentować (przejrzałe warzywa, owoce)
  • zamykajmy dokładnie pojemniki z artykułami spożywczymi (soki, sosy, dżemy, wino, ocet)
  • jak najwięcej artykułów spożywczych przechowujmy w pojemnikach
  • nie trzymajmy roślin, które mogą być wabikiem muszek owocówek
  • specjalne siatki wstawiane do okien mogą stanowić dodatkową ochronę przed muszkami owocówkami
  • systematycznie wyrzucajmy śmieci
  • dbajmy o porządek – zmywajmy naczynia, utrzymujmy w czystości zlewozmywak i gąbkę do mycia naczyń
MATERIAŁY CZYTELNIKÓW
Zobacz koniecznie
Insekty - JAK SIĘ POZBYĆ: mrówek, muszek owocówek i mklika mącznego?

Z insektami wszelkiej maści: mklikiem mącznym - częstym gościem naszych kuchni, mrówkami - które okupują całe mieszkanie oraz muszkami owocówkami - degustatorkami świeżych owoców, można walczyć....

Jak pozbyć się MUSZEK OWOCÓWEK? Sposoby na muszki owocówki Jak pozbyć się MUSZEK OWOCÓWEK? Sposoby na muszki owocówki

Muszki owocówki to prawdziwa zmora! Gryzą, bzyczą i bardzo denerwują prawie każdego. Teraz w domach jest ich naprawdę sporo. Lecą głównie do owoców, wina, octu i dżemu. A jak z nimi walczyć?

Jak pozbyć się muszek owocowych? Sposób na muszki owocówki

Muszki owocówki to prawdziwa letnia plaga. Pojawiają się natychmiast, gdy tylko zwęszą owoce czy sok. Jak się ich pozbyć? Przedstawiamy kilka praktycznych rad.

Aktualizacja: 04.10.2014 10:02
Autor: MarTom
None
Newsletter
nie daj sie zagiąć. czytaj nas regularnie.
KTO JEST KIM?
Preppers - kto to jest?
Preppers - kto to jest?

Preppers to człowiek przygotowany na każde zagrożenie. Ma wybudowany schron ...

Zapytaj o co chcesz. Odpowiemy na każdy temat. Znajdziesz tu projekty wnętrz, obejrzysz dekoracje, wybierzesz wystrój wnętrz. Porządki, sprzątanie, usuwanie plam - tematy, które pozwolą Ci ogarnąć mieszkanie, dom. Porady domowe sos, ocet winny domowe sos, krem domowe sos, domowe porady babuni, sos uroda porady, domowe receptury. Porady na każdy temat
Żaden utwór zamieszczony w serwisie nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny) na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody ZPR Media S.A.. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody ZPR Media S.A. jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.