porady na każdy temat
Facebook Twitter Google Plus NK Newsletter Konkursy Gry online
Co to jest gąbka florystyczna i do czego służy? Gąbka florystyczna (pianka florystyczna, gąbka sucha, pianka do kwiatów, cegła ...
Pozbywamy się z kuchni nieproszonych gości

Jak pozbyć się moli spożywczych?

Otwierasz w kuchni szafkę z zapasami i co raz coś z niej wylatuje. Zabijasz paskudne owady, czyścisz półki i szuflady. Przez pewien czas jest spokój. Aż pewnego dnia znowu zauważasz, że coś jest nie tak.

Nawet bardzo rygorystyczne przestrzeganie porządku i higieny w kuchni nie jest w stanie do końca zagwarantować, że nie pojawią się w niej mole spożywcze. Przynosimy je ze sklepu wraz z produktami, latem mogą po prostu wlecieć przez okno. Żerują na suchych produktach, takich jak kasza, mąka, suszone owoce czy karma dla zwierząt.

Samica składa setki jaj, z których wylęgają się małe larwy. To właśnie one najbardziej zanieczyszczają produkty spożywcze – wytwarzają cienkie nici, którymi owijają żywność, zrzucaną przez siebie skórą, odchody i resztki jaj.

 

Walka z molami spożywczymi to przede wszystkim usunięcie z domu zanieczyszczonej żywności. Trzeba sprawdzić każdą torebkę i pojemnik z suchymi produktami i bezwzględnie pozbyć się każdej podejrzanej paczki mąki, ryżu czy kaszy.

 

Szafki wymagają dokładnego wyczyszczenia – najpierw odkurzaczem, by wessać najdrobniejsze brudy, a potem umycia ciepłą wodą z mydłem. Gdy szafki wyschną, warto spryskać wnętrze octem lub olejkami eterycznymi. Można także rozsypać mocno pachnące przyprawy – mole spożywcze nie lubią zapachu m.in. goździków, wanilii i pomarańczy.

 

Dobrym pomysłem jest włożenie do szafek lub szuflad specjalnych plastrów-pułapek (np. Raid), które wabią zapachem samce owadów.

MATERIAŁY CZYTELNIKÓW
Zobacz koniecznie
Jak zwalczyć MOLE SPOŻYWCZE?

Mole spożywcze spędzają sen z oczu wielu gospodyniom domowym. Na szczęście jest kilka sposobów, by pozbyć się ich na zawsze. Zobacz jakich.

Jakie są domowe sposoby na mole spożywcze?

Mole spożywcze to jedne z najbardziej uciążliwych szkodników. Możemy je znaleźć w niemal wszystkich sypkich i suchych produktach przechowywanych w kuchni, takich jak kasze, mąka, ryż, cukier czy...

Aktualizacja: 26.09.2012 22:11
Źródło: mowimyjak.pl
None
Newsletter
nie daj sie zagiąć. czytaj nas regularnie.
KTO JEST KIM?
Celia Jaunat, dziewczyna Krychowiaka – kim jest?
Celia Jaunat, dziewczyna Krychowiaka – kim jest?

Celia Jaunat, dziewczyna Grzegorza Krychowiaka, pojawiła się na meczu Hiszpanii ...

Zapytaj o co chcesz. Odpowiemy na każdy temat. Znajdziesz tu projekty wnętrz, obejrzysz dekoracje, wybierzesz wystrój wnętrz. Porządki, sprzątanie, usuwanie plam - tematy, które pozwolą Ci ogarnąć mieszkanie, dom. Porady domowe sos, ocet winny domowe sos, krem domowe sos, domowe porady babuni, sos uroda porady, domowe receptury. Porady na każdy temat
Żaden utwór zamieszczony w serwisie nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny) na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody ZPR Media S.A.. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody ZPR Media S.A. jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.