porady na każdy temat
Facebook Twitter Google Plus NK Newsletter Konkursy Gry online
Jak skutecznie WYCZYŚCIĆ FUGI? Preparaty do czyszczenia fug
Jak skutecznie WYCZYŚCIĆ FUGI? Preparaty do czyszczenia fug Fugi, szczególnie jasne i te znajdujące się na podłodze przy ...
Perfekcyjna Pani Domu - kamień na kranie - sposoby usuwania kamienia z kranu

Jak pozbyć się kamiennego osadu na kranie?

Na metalowych powierzchniach często osadza się kamienny osad. Nie da się go zazwyczaj usunąć od razu - usuwanie kamienia z kranów i armatury wymaga regularnych zabiegów. Można do nich wykorzystać środki, które znajdziemy w kuchni. Oto najskuteczniejsze domowe sposoby usuwania kamienia z kranu wedlug Perfekcyjnej Pani Domu.

Kamienny osad na kranie odkłada się z powodu twardej, gorącej wody. Należy go systematycznie usuwać, bo oprócz nieestetycznego wyglądu, znacznie skraca żywot armatury. Aby pozbyć się kamienia z kranu warto wykorzystać środki, które z pewnością znajdziemy w naszej kuchni. Poczytaj, jakie rady ma Perfekcyjna Pani Domu.

Skutecznym środkiem do usuwania kamienia z kranu jest ocet spirytusowy. Ściereczkę lub papierowy ręcznik nasączamy gorącym octem i owijamy nim kran. Po godzinie opłukujemy kran ciepłą wodą i wycieramy suchą ściereczką.

W przypadku cienkiej warstwy kamienia możemy zastosować sok z cytryny, którym przecieramy kran. Wystarczy dać mu trochę czasu, by dostrzec efekty jego działania. Potem wystarczy solidnie kran wyszorować i zmyć wodą. Podobny efekt czyszczący ma kwasek cytrynowy. Jego skuteczność wzrasta w wysokiej temperaturze. Dodatkową zaletą produktu jest naturalny, niedrażniący zapach. Tego typu domowe zabiegi usuwające kamień stosujmy regularnie, gdyż tylko wtedy unikniemy nadmiernego odkładania się kamiennego osadu.

Skutecznym sposobem w walce z kamieniem na kranach jest czyszczenie gorącą, suchą parą. Zastosowanie tej technologii pozwala na wyeliminowanie środków chemicznych przy jednoczesnym odkażeniu czyszczących powierzchni. Sucha para rozpuszcza brud, kamień i inne zanieczyszczenia oraz zabija mikroorganizmy na (większość z nich ginie już w temperaturze 85° C). Czyszczenie suchą parą można przeprowadzić samemu, o ile mamy do tego odpowiedni sprzęt i środki (dostępne w specjalistycznych sklepach chemicznych) lub zlecić profesjonalnym firmom. Jeżeli przedstawione sposoby usuwania kamienia nie przyniosą oczekiwanych rezultatów, pozostaje wymienić kran na nowy.

MATERIAŁY CZYTELNIKÓW
Zobacz koniecznie
Jak czyścić i konserwować BUTY? Rady Małgorzaty Rozenek Jak czyścić i konserwować BUTY? Rady Małgorzaty Rozenek

Nubuk, zamsz, skóra naturalna i eko... Jak je suszyć i czyścić, aby nie zniszczyć? Jak impregnować skórę? Jak konserwować buty? Przeczytaj, co nam radzi Małgorzata Rozenek jako Perfekcyjna Pani Domu.

Jak w nietypowy sposób wykorzystać ocet? Perfekcyjna Pani Domu radzi Jak w nietypowy sposób wykorzystać ocet? Perfekcyjna Pani Domu radzi

Ocet najczęściej używamy w kuchni. Doskonale sprawdza się też podczas sprzątania. Zobacz sam.

Perfekcyjna Pani Domu radzi. JAK DOCZYŚCIĆ KRAN? Jak usunąć OSAD Z KAMIENIA? Perfekcyjna Pani Domu radzi. JAK DOCZYŚCIĆ KRAN? Jak usunąć OSAD Z KAMIENIA?

Ocet, specjalny odkamieniacz, sok z cytryny. To tylko niektóre specyfiki pozwalające pozbyć się kamiennego osadu z kranu.

Aktualizacja: 21.12.2012 08:22
Autor: jw
None
Newsletter
nie daj sie zagiąć. czytaj nas regularnie.
KTO JEST KIM?
Wiktoria Kulik - kim jest? [KARIERA, RODZINA]
Wiktoria Kulik - kim jest? [KARIERA, RODZINA]

Młoda nadzieja polskiego tenisa, która ostatnio wdała się w publiczny ...

Zapytaj o co chcesz. Odpowiemy na każdy temat. Znajdziesz tu projekty wnętrz, obejrzysz dekoracje, wybierzesz wystrój wnętrz. Porządki, sprzątanie, usuwanie plam - tematy, które pozwolą Ci ogarnąć mieszkanie, dom. Porady domowe sos, ocet winny domowe sos, krem domowe sos, domowe porady babuni, sos uroda porady, domowe receptury. Porady na każdy temat
Żaden utwór zamieszczony w serwisie nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny) na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody ZPR Media S.A.. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody ZPR Media S.A. jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.