porady na każdy temat
Facebook Twitter Google Plus NK Newsletter Konkursy Gry online
Jak udrożnić zapchaną rurę lub kanalizację? Udrożnienie zatkanej rury, syfonu lub kanalizacji wcale nie wymaga natychmiastowej ...
Czym najlepiej usunąć kamień z czajnika? Poznaj domowe sposoby na odkamienienie czajnika

Jak pozbyć się kamienia z czajnika? JAK TO ZROBIĆ?

Ocet i kwasek cytrynowy - te dwa babcine sposoby na odkamienienie czajnika są nadal niezawodne.

Zanim zabierzemy się za usuwanie kamienia z czajnika, warto zrobić wszystko, żeby pojawił się jak najpóźniej i był jak najmniejszy. Jest to bardzo proste – nie przechowujmy w czajniku wody, to właśnie stojąca woda jest przyczyną odkładania się kamienia. Lejmy tyle wody, ile chcemy wykorzystać, nadwyżki zużyjmy w inny sposób lub po prostu wylejmy.

Najpopularniejszym sposobem czyszczenia czajnika jest zalanie go wodą z octem, kilka łyżek stołowych na czajnik. Im większe stężenie octu, tym silniej będzie działała mikstura. Czajnik należy zostawić tak na cała noc, a rano dokładnie wypłukać zimną wodą. Należy też co najmniej trzy razy zagotować w nim wodę, za każdym razem ją zmieniając.

Innym sposobem jest zagotowanie w czajniku wody, a następnie dosypanie do niej kilku łyżeczek kwasku cytrynowego. Po zagotowaniu czajnik należy odstawić na ok. trzy godziny (im dłużej, tym lepsze efekty). Następnie podobnie jak w przypadku octu wypłukać i kilkakrotnie zagotować wodę.

Można też oczywiście użyć specjalnych, dostępnych w handlu odkamieniaczy. Należy wtedy jednak bardzo uważać, by przypadkiem nie spożyć wody z chemikaliami.

MATERIAŁY CZYTELNIKÓW
Zobacz koniecznie
Odkamienianie czajnika sodą - jak to zrobić? Odkamienianie czajnika sodą - jak to zrobić?

Każdy czajnik czasem wymaga regeneracji, która polega na usunięciu kamienia. Jego powstawanie jest efektem tzw. twardej wody, mającej negatywny wpływ na nasze zdrowie. Mówimy, jak odkamienić czajnik...

Jak usunąć kamień z czajnika - SPRAWDZONE PORADY Jak usunąć kamień z czajnika - SPRAWDZONE PORADY

Kamień w czajniku jest szkodliwy nie tylko dla urządzenia, lecz także dla zdrowia domowników. Odkamienianie czajnika powinno zatem na stałe wpisać się w nasze zwyczaje. Jak usunąć kamień z czajnika?

Jak wybrać dobre żelazko? Jakie cechy i funkcje powinno mieć dobre żelazko?

Oferta żelazek przyprawia o zawrót głowy. Czym się kierować przy zakupie. Na jakie cechy zwrócić uwagę? Jakich funkcji szukać?

Aktualizacja: 06.12.2012 00:41
None
Newsletter
nie daj sie zagiąć. czytaj nas regularnie.
KTO JEST KIM?
Justyna Pochanke: kim jest? [KARIERA, RODZINA]
Justyna Pochanke: kim jest? [KARIERA, RODZINA]

Justyna Pochanke to jedna z bardziej cenionych prezenterek. Związana z ...

Zapytaj o co chcesz. Odpowiemy na każdy temat. Znajdziesz tu projekty wnętrz, obejrzysz dekoracje, wybierzesz wystrój wnętrz. Porządki, sprzątanie, usuwanie plam - tematy, które pozwolą Ci ogarnąć mieszkanie, dom. Porady domowe sos, ocet winny domowe sos, krem domowe sos, domowe porady babuni, sos uroda porady, domowe receptury. Porady na każdy temat
Żaden utwór zamieszczony w serwisie nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny) na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody ZPR Media S.A.. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody ZPR Media S.A. jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.