porady na każdy temat
Facebook Twitter Google Plus NK Newsletter Konkursy Gry online
Jak udrożnić zapchaną rurę lub kanalizację? Udrożnienie zatkanej rury, syfonu lub kanalizacji wcale nie wymaga natychmiastowej ...
Czym najlepiej usunąć kamień z czajnika? Poznaj domowe sposoby na odkamienienie czajnika

Jak pozbyć się kamienia z czajnika? JAK TO ZROBIĆ?

Ocet i kwasek cytrynowy - te dwa babcine sposoby na odkamienienie czajnika są nadal niezawodne.

Zanim zabierzemy się za usuwanie kamienia z czajnika, warto zrobić wszystko, żeby pojawił się jak najpóźniej i był jak najmniejszy. Jest to bardzo proste – nie przechowujmy w czajniku wody, to właśnie stojąca woda jest przyczyną odkładania się kamienia. Lejmy tyle wody, ile chcemy wykorzystać, nadwyżki zużyjmy w inny sposób lub po prostu wylejmy.

Najpopularniejszym sposobem czyszczenia czajnika jest zalanie go wodą z octem, kilka łyżek stołowych na czajnik. Im większe stężenie octu, tym silniej będzie działała mikstura. Czajnik należy zostawić tak na cała noc, a rano dokładnie wypłukać zimną wodą. Należy też co najmniej trzy razy zagotować w nim wodę, za każdym razem ją zmieniając.

Innym sposobem jest zagotowanie w czajniku wody, a następnie dosypanie do niej kilku łyżeczek kwasku cytrynowego. Po zagotowaniu czajnik należy odstawić na ok. trzy godziny (im dłużej, tym lepsze efekty). Następnie podobnie jak w przypadku octu wypłukać i kilkakrotnie zagotować wodę.

Można też oczywiście użyć specjalnych, dostępnych w handlu odkamieniaczy. Należy wtedy jednak bardzo uważać, by przypadkiem nie spożyć wody z chemikaliami.

MATERIAŁY CZYTELNIKÓW
Zobacz koniecznie
Jak pozbyć się kamienia z czajnika elektrycznego? Jak odkamienić czajnik? Jak pozbyć się kamienia z czajnika elektrycznego? Jak odkamienić czajnik?

Kamień Osadzający sięw czajniku elektrycznym nie tylko jest nieestetyczny i psuje smak wody, ale także powoduje, że urządzenie pobiera więcej energii. Jak temu zaradzić? Jak się pozbyć kamienia z...

Małgorzata Rozenek jako PERFEKCYJNA PANI DOMU radzi: jak poradzić sobie z osadem z kamienia?

W radach Perfekcyjnej Pani Domu lubimy to, że działają, że są proste i skuteczne, a także tanie. Jak usunąć osad z kamienia radzi Małgorzata Rozenek.

JAK w prosty sposób UMYĆ KABINĘ prysznicową?

Mycie kabiny prysznicowej nie sprawi wiele problemu pod warunkiem, że będzie robione regularnie. Zaniedbania w tej kwestii grożą rozwojem pleśni, zatkaniem odpływu i nieestetycznym osadzaniem się...

Aktualizacja: 06.12.2012 00:41
None
Newsletter
nie daj sie zagiąć. czytaj nas regularnie.
KTO JEST KIM?
Sława Przybylska: kim jest gwiazda, co osiągnęła? Największe przeboje!
Sława Przybylska: kim jest gwiazda, co osiągnęła? Największe przeboje!

Kim jest i co osiągnęła Sława Przybylska?

Zapytaj o co chcesz. Odpowiemy na każdy temat. Znajdziesz tu projekty wnętrz, obejrzysz dekoracje, wybierzesz wystrój wnętrz. Porządki, sprzątanie, usuwanie plam - tematy, które pozwolą Ci ogarnąć mieszkanie, dom. Porady domowe sos, ocet winny domowe sos, krem domowe sos, domowe porady babuni, sos uroda porady, domowe receptury. Porady na każdy temat
Żaden utwór zamieszczony w serwisie nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny) na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody ZPR Media S.A.. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody ZPR Media S.A. jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.