porady na każdy temat
Facebook Twitter Google Plus NK Newsletter Konkursy Gry online
Jak udrożnić zapchaną rurę lub kanalizację? Udrożnienie zatkanej rury, syfonu lub kanalizacji wcale nie wymaga natychmiastowej ...
Czym najlepiej usunąć kamień z czajnika? Poznaj domowe sposoby na odkamienienie czajnika

Jak pozbyć się kamienia z czajnika? JAK TO ZROBIĆ?

Ocet i kwasek cytrynowy - te dwa babcine sposoby na odkamienienie czajnika są nadal niezawodne.

Zanim zabierzemy się za usuwanie kamienia z czajnika, warto zrobić wszystko, żeby pojawił się jak najpóźniej i był jak najmniejszy. Jest to bardzo proste – nie przechowujmy w czajniku wody, to właśnie stojąca woda jest przyczyną odkładania się kamienia. Lejmy tyle wody, ile chcemy wykorzystać, nadwyżki zużyjmy w inny sposób lub po prostu wylejmy.

Najpopularniejszym sposobem czyszczenia czajnika jest zalanie go wodą z octem, kilka łyżek stołowych na czajnik. Im większe stężenie octu, tym silniej będzie działała mikstura. Czajnik należy zostawić tak na cała noc, a rano dokładnie wypłukać zimną wodą. Należy też co najmniej trzy razy zagotować w nim wodę, za każdym razem ją zmieniając.

Innym sposobem jest zagotowanie w czajniku wody, a następnie dosypanie do niej kilku łyżeczek kwasku cytrynowego. Po zagotowaniu czajnik należy odstawić na ok. trzy godziny (im dłużej, tym lepsze efekty). Następnie podobnie jak w przypadku octu wypłukać i kilkakrotnie zagotować wodę.

Można też oczywiście użyć specjalnych, dostępnych w handlu odkamieniaczy. Należy wtedy jednak bardzo uważać, by przypadkiem nie spożyć wody z chemikaliami.

MATERIAŁY CZYTELNIKÓW
Zobacz koniecznie
Małgorzata Rozenek jako PERFEKCYJNA PANI DOMU radzi: jak poradzić sobie z osadem z kamienia?

W radach Perfekcyjnej Pani Domu lubimy to, że działają, że są proste i skuteczne, a także tanie. Jak usunąć osad z kamienia radzi Małgorzata Rozenek.

Aktualizacja: 06.12.2012 00:41
None
Newsletter
nie daj sie zagiąć. czytaj nas regularnie.
KTO JEST KIM?
Otar Saralidze: kim jest aktor? [KARIERA, RODZINA]
Otar Saralidze: kim jest aktor? [KARIERA, RODZINA]

Otar Saralidze to śpiewający i tańczący 25-letni aktor, pochodzący z ...

Zapytaj o co chcesz. Odpowiemy na każdy temat. Znajdziesz tu projekty wnętrz, obejrzysz dekoracje, wybierzesz wystrój wnętrz. Porządki, sprzątanie, usuwanie plam - tematy, które pozwolą Ci ogarnąć mieszkanie, dom. Porady domowe sos, ocet winny domowe sos, krem domowe sos, domowe porady babuni, sos uroda porady, domowe receptury. Porady na każdy temat
Żaden utwór zamieszczony w serwisie nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny) na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody ZPR Media S.A.. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody ZPR Media S.A. jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.