porady na każdy temat
Facebook Twitter Google Plus NK Newsletter Konkursy Gry online
Skuteczne środki do czyszczenia fug z grzybów i pleśni. Czyszczenie fug domowymi sposobami. Domowe sposoby na usuwanie grzybów i pleśni z fug. Czyste fugi: poradnik. Środki chemiczne do fug

Jak pozbyć się grzybów z fug w łazience? Jakie środki chemiczne? Domowe sposoby na czyszczenie fug

Fugi między kafelkami po jakimś czasie pokrywają się pleśnią. Brzydkie szare fugi w łazience szpecą wygląd armatury, a przy tym są bardzo niehigieniczne. Jak oczyścić fugi z grzybów i pleśni? Oto skuteczne sposoby oczyszczania fug między płytkami.

Fugi to element armatury, który bardzo szybko się brudzi. Pojawiające się w nich grzyby i pleśń są nie tylko nieestetyczne, ale także niebezpieczne dla naszego zdrowia. Dlatego grzyby z fug między kafelkami należy regularnie eliminować.  

Usuwanie grzybów z fug: środki chemiczne

Można to zrobić za pomocą dostępnych na rynku środków chemicznych, chociażby HG czyste fugi, Goliat, Szop, mleczka z wybielaczem, spray Lel.

Domowe sposoby na czyszczenie fug: jak pozbyć się grzybów?

Dla tych, którzy preferują usuwanie pleśni domowymi sposobami, polecamy zastosowanie proszku do pieczenia. Wilgotną gąbką lub ściereczką nanosimy proszek na zabrudzone fugi i pozostawiamy na około 20 minut. Po upływie tego czasu usuwamy go za pomocą ściereczki.

Równie dobrym środkiem do czyszczenia fug, który znajdziemy w kuchni, jest ocet. Można go rozcieńczyć z wodą w proporcji 1:2. Takim roztworem za pomocą starej szczoteczki do zębów delikatnie szorujemy fugi, po czym spłukujemy ciepłą wodą. Można też czyścić fugi octem nierozcieńczonym. Nanosimy go na zabrudzenia i pozostawiamy przez kilka minut, potem spłukujemy wodą. Wadą tego sposobu czyszczenia fug jest dość ostry zapach octu, który przez jakiś czas utrzymuje się w łazience.

Innym skutecznym sposobem usuwanie pleśni z fug jest zastosowanie papki z sody oczyszczonej i octu. Oba składniki mieszamy w proporcji 2:1, nakładamy na 10 minut na fugi , następnie szorujemy miejsca zabrudzenia i spłukujemy wodą. Mimo zastosowania octu nie czujemy jego zapachu, który zostaje pochłonięty przez sodę. Możemy też spróbować usunąć zabrudzenia za pomocą kwasku cytrynowego, soku z cytryny lub płynu do mycia naczyń.

Pamiętajmy jednak, że proponowane domowe sposoby czyszczenia fug są najbardziej skuteczne w przypadku świeżych zabrudzeń. Długoletnie zanieczyszczenia wymagają specjalistycznych środków do usuwania pleśni, dostępnych w sklepach z artykułami chemicznymi.

Oczyszczone fugi dobrze jest zabezpieczyć impregnatami, które znajdziemy w sklepach z artykułami budowlanymi. Stosując polecane środki, należy chronić ręce gumowymi rękawicami!

MATERIAŁY CZYTELNIKÓW
Zobacz koniecznie
Świąteczne porządki. Jak czyścić fugi? CZYSZCZENIE FUG – SPRAWDZONE SPOSOBY Świąteczne porządki. Jak czyścić fugi? CZYSZCZENIE FUG – SPRAWDZONE SPOSOBY

Świątecznych porządków nie zostawiaj na ostatnią chwilę. Zabierz się za nie już teraz. Zacznij od czyszczenia fug. Można to zrobić zarówno preparatami chemicznymi, jak i korzystając ze starych,...

Jak skutecznie WYCZYŚCIĆ FUGI? Preparaty do czyszczenia fug Jak skutecznie WYCZYŚCIĆ FUGI? Preparaty do czyszczenia fug

Fugi, szczególnie jasne i te znajdujące się na podłodze przy drzwiach wejściowych, niestety dość szybko się brudzą. Nie wygląda to ładnie. Jak je wyczyścić bez wysiłku?

Jak usunąć pleśń z fugi w łazience? Sposób na czyste fugi. Jak wyczyścić fugi? Jak usunąć pleśń z fugi w łazience? Sposób na czyste fugi. Jak wyczyścić fugi?

W twoich fugach w łazience zagnieździły się grzyby? Fugi wyglądają okropnie i psują wygląd całej łazienki? Co robić? Zdradzamy kilka sprawdzonych sposobów na skuteczne czyszczenie fug w...

Aktualizacja: 11.04.2013 13:23
Autor: jw
None
Newsletter
nie daj sie zagiąć. czytaj nas regularnie.
KTO JEST KIM?
Ryszard Petru - kim jest? KARIERA, RODZINA

Ryszard Petru głośno zaznaczył w mediach swoją obecność, gdy w ...

Zapytaj o co chcesz. Odpowiemy na każdy temat. Znajdziesz tu projekty wnętrz, obejrzysz dekoracje, wybierzesz wystrój wnętrz. Porządki, sprzątanie, usuwanie plam - tematy, które pozwolą Ci ogarnąć mieszkanie, dom. Porady domowe sos, ocet winny domowe sos, krem domowe sos, domowe porady babuni, sos uroda porady, domowe receptury. Porady na każdy temat
Żaden utwór zamieszczony w serwisie nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny) na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody ZPR Media S.A.. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody ZPR Media S.A. jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.