porady na każdy temat
Facebook Twitter Google Plus NK Newsletter Konkursy Gry online
uwaga na toksycznych gości. Jak usunąć grzyb ze ścian?

GRZYB NA ŚCIANIE SPOSÓB. Jak pozbyć się grzyba ze ściany?

Grzyb to lokator niechciany i zabójczy. Wypraszanie go z domu to proces niełatwy, ale jeśli przeprowadzony porządnie - skuteczny. Jak pozbyć się grzyba ze scian?

Pleśń na ścianach. Jaka jest przyczyna jej powstawania?

Najłatwiej „wyhodować” pleśń w łazience i kuchni, gdzie wilgoci nie da się uniknąć. Wilgoć w połączeniu z nienajlepiej działającą wentylacją i niechciany lokator na ścianie lub suficie gwarantowany. Jeśli zagrzybienie pojawi się, trzeba z nim walczyć szybko i bezwzględnie, bowiem stanowi realne zagrożenie dla zdrowia domowników. Warto jednak pamiętać, że skuteczne zwalczenie grzybów jest możliwe wyłącznie po usunięciu przyczyny jego wystąpienia. Jeśli zlikwidujemy zagrzybienie nie poprawiając wentylacji, problem szybko powróci.

Teoretycznie, aby doszło do zagrzybienia mieszkania, musi dojść do zakażenia, czyli przeniesienia do wnętrza zarodników grzybów. W praktyce jest to niezwykle łatwe, gdyż zarodniki grzybów pleśniowych są wszędzie wokół nas. Można je wnieść do domu wraz z drewnem do kominka czy na butach. W mieszkaniu, w którym jest ciepło i wilgotno znajdują idealne warunki rozwoju.

Problemowi można spróbować zapobiegać już podczas prac wykończeniowych, przed malowaniem pokrywając ściany środkami zapobiegającymi i hamującymi rozwój grzybów. Na polskim rynku najpopularniejsze to izohan RZYBOCHRON i bolix PRO. Gdy jednak doszło do inwazji mikrobiologicznej, trzeba wypowiedzieć grzybom wojnę.

Jak usunąć grzyb ze ścian?

Aby skutecznie zwalczyć zakażenie, przede wszystkim należy usunąć przyczynę.  Następnie można zabrać się za mechaniczne usuwanie grzybów - zaatakowane powierzchnie trzeba dokładnie zeskrobać i wyszorować przy pomocy twardej szczotki, wodą z dodatkiem środka zawierającego związki chloru, mającego silne działanie dezynfekujące (np. Domestos, wybielacze do tkanin na bazie chloru itp.). Po spłukaniu i dokładnym wyschnięciu, ściany trzeba pomalować (pędzlem, bądź pistoletem natryskowym) jednym z preparatów grzybobójczych dostępnych powszechnie na rynku, takich jak Izohan GRZYBOSTOP, Atlas Mykos, Pufas czy CT 99.

Malowanie preparatem grzybobójczym należy przeprowadzić przynajmniej dwukrotnie, aby środek dokładnie spenetrował zagrzybioną powierzchnię. Po zupełnym wyschnięciu, ściany można wyrównać i malować. Do zagrzybionych powierzchni polecane są gładzie i farby akrylowe, najlepiej oznaczane przez producentów jako zapobiegające rozwojowi grzybów. Podczas prac z preparatami grzybobójczymi należy pamiętać, że są to środki toksyczne - pracować warto w maseczce i rękawiczkach ochronnych !!

MATERIAŁY CZYTELNIKÓW
Zobacz koniecznie
Jak walczyć z WILGOCIĄ W DOMU?

Walka z wilgocią w domu nie jest prosta. By odniosła oczekiwane rezultaty, zwykle trzeba zastosować kilka sztuczek.

Co powinna zawierać domowa apteczka?

Możesz kupić gotowy zestaw leków i środków opatrunkowych, ale warto samemu zapewnić sobie niezbędny komplet. Co jakiś czas uzupełniaj brakujące leki czy środki opatrunkowe i wymieniaj te...

MRÓWKI W DOMU. Jak zwalczać mrówki w mieszkaniu?

Mrówki, jak wszystkie szkodniki, kiedy już raz zadomowią się na jakimś terenie, nie odpuszczają łatwo. Zobacz jakie kroki powinieneś podjąć, żeby pozbyć się tych szkodników.

Aktualizacja: 01.05.2012 21:03
Źródło: mowimyjak.pl
None
Newsletter
nie daj sie zagiąć. czytaj nas regularnie.
KTO JEST KIM?
Tadeusz Kukiz nie żyje. Kim był ojciec Pawła Kukiza?
Tadeusz Kukiz nie żyje. Kim był ojciec Pawła Kukiza?

Kandydat na prezydenta, autor tekstów i piosenek, wokalista i polityk ...

Zapytaj o co chcesz. Odpowiemy na każdy temat. Znajdziesz tu projekty wnętrz, obejrzysz dekoracje, wybierzesz wystrój wnętrz. Porządki, sprzątanie, usuwanie plam - tematy, które pozwolą Ci ogarnąć mieszkanie, dom. Porady domowe sos, ocet winny domowe sos, krem domowe sos, domowe porady babuni, sos uroda porady, domowe receptury. Porady na każdy temat
Żaden utwór zamieszczony w serwisie nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny) na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody ZPR Media S.A.. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody ZPR Media S.A. jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.