porady na każdy temat
Facebook Twitter Google Plus NK Newsletter Konkursy Gry online
Jak nawilżyć powietrze w pokoju dziecka? Dlaczego zbyt suche powietrze szkodzi? Na zewnątrz coraz chłodniej, a w domach – cieplej. Sezon ...
Sprawdzone sposoby na nawilżanie powietrza

Jak poradzić sobie z suchym powietrzem w domu? Nawilżanie powietrza

Jak poradzić sobie z suchym powietrzem w domu? Nawilżanie powietrza

Nawilżacz powietrza pozwoli utrzymać w mieszkaniu odpowiednią wilgotność.

fot.: Photos.com
Profesjonalne nawilżacze, pojemniki z wodą zawieszone na kaloryferach, rozszczelnione okna. To tylko niektóre ze sposobów na walkę z suchym powietrzem w mieszkaniu. Sprawdź, jak skutecznie nawilżać powietrze w domu.

Domowe sposoby na nawilżanie powietrza

Najprostszym sposobem na poprawę jakości powietrza w pomieszczeniu oraz jego nawilżanie jest zawieszenie na kaloryferach pojemników z wodą. Doraźnie można na ciepłe grzejniki położyć mokre ręczniki. Woda parując pod wpływem ciepłą, zmieni się w parę i nawilży suche powietrze w pokoju.

Nawilżacze powietrza

Dobrym rozwiązaniem są też profesjonalne nawilżacze powietrza. Do wyboru mamy wiele rodzajów i modeli takich urządzeń. Najbardziej popularne są nawilżacze termiczne. Mają zbiornik, w którym podgrzewana jest woda, a na zewnątrz wydostaje się para wodna, nawilżająca powietrze.

Na rynku dostępne są też ultradźwiękowe nawilżacze powietrza, które zamiast grzałki mają wewnątrz element wytwarzający ultradźwięki rozbijające cząsteczki wody. W ten sposób powstaje chłodna, nawilżająca powietrze mgiełka emitowana przez specjale lejki lub otwory.

Można zdecydować się też na tzw. jonizator, który nie tylko wpływa na wilgotność powietrza, ale także oczyszczaj je z kurzu. Jonizator emituje korzystne dla ludzkiego organizmu jony ujemne (sprzęt RTV emituje jony dodatnie), powodując, że powietrze nie sprawia wrażenia przesuszonego.

PRZECZYTAJ TAKŻE:

>> Jak nawilżyć powietrze w pokoju dziecka? Dlaczego zbyt suche powietrze szkodzi?

MATERIAŁY CZYTELNIKÓW
Zobacz koniecznie
Co zanieczyszcza powietrze w domu? Co zanieczyszcza powietrze w domu?

Jakość powietrza w domu ma wpływ na nasze zdrowie i samopoczucie. Warto więc zadbać o czyste powietrze, eliminując źródła zanieczyszczeń. Co może powodować zanieczyszczenie powietrza w domu?

Gdzie, jak ustawić nawilżacz powietrza? PRAKTYCZNE RADY Gdzie, jak ustawić nawilżacz powietrza? PRAKTYCZNE RADY

Nawilżacz powietrza warto ustawić na środku pomieszczenia. Dobrym pomysłem jest umieszczenie go na podwyższeniu, np. na stole. Nie powinno się natomiast stawiać nawilżacza blisko ścian ani mebli.

Jak nawilżyć powietrze w pokoju dziecka? Dlaczego zbyt suche powietrze szkodzi?

Na zewnątrz coraz chłodniej, a w domach – cieplej. Sezon grzewczy rozpoczął się na dobre. Niestety, oprócz tego że dogrzewanie mieszkania czy domu pozwala nam przetrwać zimę, ma także negatywne...

Aktualizacja: 02.11.2012 11:47
None
Newsletter
nie daj sie zagiąć. czytaj nas regularnie.
KTO JEST KIM?
Borys Budka – kim jest? KARIERA, RODZINA
Borys Budka – kim jest? KARIERA, RODZINA

Kim jest Borys Budka, który ma zastąpić Cezarego Grabarczyka w ...

Zapytaj o co chcesz. Odpowiemy na każdy temat. Znajdziesz tu projekty wnętrz, obejrzysz dekoracje, wybierzesz wystrój wnętrz. Porządki, sprzątanie, usuwanie plam - tematy, które pozwolą Ci ogarnąć mieszkanie, dom. Porady domowe sos, ocet winny domowe sos, krem domowe sos, domowe porady babuni, sos uroda porady, domowe receptury. Porady na każdy temat
Żaden utwór zamieszczony w serwisie nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny) na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody ZPR Media S.A.. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody ZPR Media S.A. jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.