porady na każdy temat
Facebook Twitter Google Plus NK Newsletter Konkursy Gry online
Żarówki energooszczędne – co znajduje się w świetlówce kompaktowej? Co zrobić, gdy zbije się świetlówka? Do najpopularniejszych żarówek energooszczędnych należą dziś świetlówki kompaktowe, czyli tzw. ...
Skuteczne metody walki z komarami. chroń swoją skórę przed swędzącymi ukąszeniami.

JAK ODSTRASZYĆ KOMARY? Czy wiesz jak się ich pozbyć? Sposoby na komara - sprawdzone porady

W lecie każdy z nas chciałby spędzać jak najwięcej czasu na dworze ciesząc się piękną pogodą. Spacer do lasu, piknik, przyjęcie w ogrodzie i nieustanne odganianie się od komarów. A w domu? Otwarte okno to jedyne zaproszenie, którego potrzebują irytujący krwiopijcy. Jak skutecznie odstraszyć komary? Czy wiesz jak to zrobić?

Zabezpiecz dom przed komarami

Na szczęście matka natura nie zastawiła nas bezbronnych w walce z komarami. Istnieje wiele roślin, które odstraszają te irytujące owady. Popularna pelargonia w ogrodzie czy na balkonie będzie omijana przez komary szerokim łukiem. Podobnie kocimiętka i bazylia. Inną metoda walki są środki chemiczne dostępne w sklepach, które umieszczone w strategicznych miejscach naszego domu odstraszą komary.

Warto także w najczęściej otwieranych oknach zamontować moskitierę, szczególnie, jeśli nie chcemy by zbudziło nas uporczliwe bzyczenie nad uchem a lubimy spać w nocy przy uchylonym oknie.

Chroń własną skórę przed komarami 

Jeśli wybieramy się latem na spacer czy popracować w ogrodzie koniecznie zadbajmy o ochronę naszej skóry przed ukąszeniami komarów. Postarajmy się ubrać się w jasne, stonowane kolory i nie używajmy kwiatowych, słodkich perfum. Możemy natrzeć się cytryną czy olejkiem cynamonowym lub zastosować preparat chemiczny (tego typu produkty najlepiej kupować w sklepach dla myśliwych i wędkarzy).

Pamiętajmy, że komary wabi zapach naszego potu, dlatego przed wyjściem na dwór watro wziąć prysznic i użyć antyperspirantu. Dodatkowo jedzenie czosnku i cebuli lub przyjmowanie witaminy B6 zmieni zapach naszego potu i przestanie być on atrakcyjny dla krwiopijców.

MATERIAŁY CZYTELNIKÓW
Zobacz koniecznie
JAK USUNĄĆ przyklejoną do ubrania GUMĘ DO ŻUCIA? USUWANIE GUMY DO ŻUCIA

Plama z gumy do żucia to przykra sprawa, usuwanie takiej gumy niestety trwa kilka godzin. Na kilka godzin trzeba włożyć ubranie z przyklejoną gumą do lodówki. Przeczytaj poradnik: Jak...

Jak odpowietrzyć grzejnik?

Jeszcze zanim sezon grzewczy zacznie się na dobre, odpowietrz grzejniki. Dzięki temu kaloryfery będą skuteczniej grzać, a ty zaoszczędzisz na rachunkach. Mówimy jak odpowietrzyć grzejniki.

Jak przedłużyć trwałość kwiatom ciętym? Jak przedłużyć trwałość kwiatom ciętym?

Kwiaty wnoszą do wnętrza życie, energię, światło. Piękny bukiet jest jego prawdziwą ozdobą. Warto wiedzieć, co zrobić, by jak najdłużej cieszył oko. Co robić aby piękne wiosenne bukiety będą dłużej...

Aktualizacja: 01.04.2013 14:00
None
Newsletter
nie daj sie zagiąć. czytaj nas regularnie.
KTO JEST KIM?
Maddinka nie żyje. Kim byla znana blogerka modowa?
Maddinka nie żyje. Kim byla znana blogerka modowa?

Kim była Maddinka, 27-letnia blogerka modowa, która zmarła nagle we ...

Zapytaj o co chcesz. Odpowiemy na każdy temat. Znajdziesz tu projekty wnętrz, obejrzysz dekoracje, wybierzesz wystrój wnętrz. Porządki, sprzątanie, usuwanie plam - tematy, które pozwolą Ci ogarnąć mieszkanie, dom. Porady domowe sos, ocet winny domowe sos, krem domowe sos, domowe porady babuni, sos uroda porady, domowe receptury. Porady na każdy temat
Żaden utwór zamieszczony w serwisie nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny) na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody ZPR Media S.A.. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody ZPR Media S.A. jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.