porady na każdy temat
Facebook Twitter Google Plus NK Newsletter Konkursy Gry online
Jak przechowywać buty zimowe? Jak należy przechowywać buty? Buty lubią, gdy się o nie ...
Naprawa cieknącego kranu - wymiana głowicy baterii - jak to zrobić?

Jak naprawić cieknący kran? Jak wymienić głowicę w baterii w kranie?

Jak naprawić cieknący kran? Jak wymienić głowicę w baterii w kranie?

Naprawę cieknącego kranu można przeprowadzić samodzielnie. Zobacz, jak to zrobić. 

fot.: Photos.com
Cieknący kran jest twoją zmorą? Sprój naprawić go samodzielnie. Nowoczesne baterie jednouchwytowe psują się rzadko. Nie mają uszczelek, tylko trwałe głowice ceramiczne. Jeśli kapie z nich woda, to albo głowica jest niedokręcona, albo zepsuta. Sprawdź, jak wymienić głowicę w cieknącym kranie.

Naprawa kranu, a dokładniej mówiąc baterii jednouchwytowej, jeśli coś się w niej zepsuło, jest niestety kosztowna. Zwykle trzeba w niej wymienić całą głowicę (mieszacz), która kosztuje zdecydowanie więcej niż uszczelki w kranie starego typu. Trzeba się zastanowić czy warto to robić, może lepiej od razu kupić nową baterię? Może się też zdarzyć, że nie uda ci się znaleźć głowicy pasującej do twojej baterii i wtedy nie będziesz miał wyboru.

Wymiana głowicy kranu

Jeśli się zdecydujesz na wymianę głowicy, zanim jeszcze ją kupisz, rozbierz baterię. Zacznij od odcięcia dopływu ciepłej i zimnej wody, żeby nie zalać mieszkania. Zdemontuj uchwyt baterii - mocująca go śruba jest często ukryta pod plastikową czerwono-niebieską zaślepką na przedzie uchwytu, czasami pod pokrywą w jego górnej części albo z tyłu. Pod uchwytem jest zaokrąglona osłona (rozeta), którą wykręca się ręką, a pod nią duża nakrętka dociskająca głowicę. Sprawdź, czy jest dobrze dokręcona, bo być może nie i to właśnie jest przyczyną cieknącego kranu. Nakrętkę obracaj kluczem płaskim lub nastawnym. Jeśli była dokręcona, odkręć ją i wyjmij głowicę baterii. Zabierz ją ze sobą do sklepu na wzór.

Nową głowicę kranu umieść na miejscu starej, dokręć nakrętkę kluczem (nie za mocno, bo uchwyt będzie się poruszał ze zbyt dużym oporem), a następnie osłonę - ręką. Załóż uchwyt baterii i dokręć trzymającą go śrubę. Otwórz zawory odcinające dopływ wody i sprawdź, czy cieknący woda nie cieknie z kranu.

MATERIAŁY CZYTELNIKÓW
Zobacz koniecznie
Jak wymienić uszczelkę w kranie? [KROK po KROKU] Jak wymienić uszczelkę w kranie? [KROK po KROKU]

Nie wiesz, jak wymienić uszczelkę w cieknącym kranie? To proste! Dzięki naszym wskazówkom zrobisz to samemu.

Co zrobić, kiedy kapiący kran przyprawia cię o ból głowy? Dlaczego kapie woda z kranu?

Może się zdarzyć, że kapiąca z kranu woda spowoduje u kogoś nerwicę. A w każdym przypadku jest przyczyną znacznego zwiększenia opłat za wodę i ścieki. Dlatego zepsuty kran lepiej jak najszybciej...

Perfekcyjna Pani Domu radzi. JAK DOCZYŚCIĆ KRAN? Jak usunąć OSAD Z KAMIENIA? Perfekcyjna Pani Domu radzi. JAK DOCZYŚCIĆ KRAN? Jak usunąć OSAD Z KAMIENIA?

Ocet, specjalny odkamieniacz, sok z cytryny. To tylko niektóre specyfiki pozwalające pozbyć się kamiennego osadu z kranu.

Aktualizacja: 08.03.2013 12:47
Autor: PL
None
Newsletter
nie daj sie zagiąć. czytaj nas regularnie.
KTO JEST KIM?
Preppers - kto to jest?
Preppers - kto to jest?

Preppers to człowiek przygotowany na każde zagrożenie. Ma wybudowany schron ...

Zapytaj o co chcesz. Odpowiemy na każdy temat. Znajdziesz tu projekty wnętrz, obejrzysz dekoracje, wybierzesz wystrój wnętrz. Porządki, sprzątanie, usuwanie plam - tematy, które pozwolą Ci ogarnąć mieszkanie, dom. Porady domowe sos, ocet winny domowe sos, krem domowe sos, domowe porady babuni, sos uroda porady, domowe receptury. Porady na każdy temat
Żaden utwór zamieszczony w serwisie nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny) na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody ZPR Media S.A.. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody ZPR Media S.A. jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.