porady na każdy temat
Facebook Twitter Google Plus NK Newsletter Konkursy Gry online
Jak usunąć plamy po czerwonym winie? Chwila nieuwagi, a może zabawa zbyt szalona - i czerwone ...
Dlaczego z kranu cieknie woda? Jak naprawić kran

Jak naprawić cieknący kran?

Co zrobić, gdy z kranu kapie woda? Czy wzywać hydraulika? Nie! Zobacz, jakie to proste i zrób to sam! Z kapiącego kranu może uciec nawet kilkadziesiąt litrów wody dziennie. Dlatego najważniejsze, żeby nie odkładać naprawy w nieskończoność, tylko zrobić to jak najszybciej, tym bardziej że nie jest to trudne. Mówimy, jak naprawić cieknący kran.

Jeszcze kilkanaście lat temu powszechnie stosowało się baterie dwuuchwytowe – z oddzielnym pokrętłem do ciepłej wody i oddzielnym do zimnej. Szczelność połączeń ruchomych elementów baterii (czyli głowicy oraz wylewki z korpusem) zapewniały gumowe uszczelki, które z czasem się zużywają. Efektem tego jest wykraplanie się wody nawet wówczas, gdy teoretycznie jej wypływ jest zamknięty.

BATERIE ŁAZIENKOWE - CENY I PARAMETRY - sprawdź na Tuznajdziesz.pl

Warto mieć świadomość, że z kapiącego kranu może uciec nawet kilkadziesiąt litrów wody dziennie. Dlatego najważniejsze, żeby nie odkładać naprawy w nieskończoność, tylko zrobić to jak najszybciej, tym bardziej że nie jest to trudne.

Jak naprawić cieknący kran?

Zanim zabierzemy się do pracy trzeba dokładnie zlokalizować miejsce przecieku: czy woda kapie bezpośrednio z wylewki, czy z miejsca jej zamocowania do korpusu baterii, a może z kurka ciepłej lub zimnej wody. Potem trzeba kupić pasujące uszczelki – najlepiej silikonowe lub nylonowe, które są trwalsze od gumowych.

Wymianę uszczelek zaczynamy od zamknięcia dopływu wody. Zawory odcinające znajdują się najczęściej na podejściu wodnym do naprawianej baterii. Spuszczamy resztki wody z instalacji. Odkręcamy wylewkę lub kurek (w zależności od miejsca przecieku), wymieniamy starą uszczelkę na nową i dokładnie dokręcamy elementy baterii. Przyda się do tego klucz płaski lub nastawny. I gotowe!

MATERIAŁY CZYTELNIKÓW
Zobacz koniecznie
Jak usunąć kamień z czajnika - SPRAWDZONE PORADY Jak usunąć kamień z czajnika - SPRAWDZONE PORADY

Kamień w czajniku jest szkodliwy nie tylko dla urządzenia, lecz także dla zdrowia domowników. Odkamienianie czajnika powinno zatem na stałe wpisać się w nasze zwyczaje. Jak usunąć kamień z czajnika?

Oszczędzanie wody. Jak płacić mniejsze rachunki za wodę?

Istnieją proste sposoby na oszczędzanie wody, dlatego z łatwością można zmniejszyć rachunki za wodę. Jakie są proste i sprawdzone sposoby? Kiedy możemy zaoszczędzić najwięcej wody? Czy warto...

Jak zabezpieczyć dom przed zalaniem?

Pęknięta rura, awaria pralki czy zmywarki lub poluzowana uszczelka wystarczą, żeby cały dom pływał w wodzie. Co zrobić, aby uchronić się przed domową awarią i kłopotliwym zalaniem? Podpowiadamy...

Aktualizacja: 25.10.2014 12:30
Autor: AK
None
Newsletter
nie daj sie zagiąć. czytaj nas regularnie.
KTO JEST KIM?
Józef Pawłowski: kim jest? [KARIERA, RODZINA]
Józef Pawłowski: kim jest? [KARIERA, RODZINA]

Józef Pawłowski jest polskim aktorem, znanym z roli głównej w ...

Zapytaj o co chcesz. Odpowiemy na każdy temat. Znajdziesz tu projekty wnętrz, obejrzysz dekoracje, wybierzesz wystrój wnętrz. Porządki, sprzątanie, usuwanie plam - tematy, które pozwolą Ci ogarnąć mieszkanie, dom. Porady domowe sos, ocet winny domowe sos, krem domowe sos, domowe porady babuni, sos uroda porady, domowe receptury. Porady na każdy temat
Żaden utwór zamieszczony w serwisie nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny) na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody ZPR Media S.A.. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody ZPR Media S.A. jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.