porady na każdy temat
Facebook Twitter Google Plus NK Newsletter Konkursy Gry online
Jak usunąć plamy po czerwonym winie? Chwila nieuwagi, a może zabawa zbyt szalona - i czerwone ...
Dlaczego z kranu cieknie woda? Jak naprawić kran

Jak naprawić cieknący kran?

Co zrobić, gdy z kranu kapie woda? Czy wzywać hydraulika? Nie! Zobacz, jakie to proste i zrób to sam! Z kapiącego kranu może uciec nawet kilkadziesiąt litrów wody dziennie. Dlatego najważniejsze, żeby nie odkładać naprawy w nieskończoność, tylko zrobić to jak najszybciej, tym bardziej że nie jest to trudne. Mówimy, jak naprawić cieknący kran.

Jeszcze kilkanaście lat temu powszechnie stosowało się baterie dwuuchwytowe – z oddzielnym pokrętłem do ciepłej wody i oddzielnym do zimnej. Szczelność połączeń ruchomych elementów baterii (czyli głowicy oraz wylewki z korpusem) zapewniały gumowe uszczelki, które z czasem się zużywają. Efektem tego jest wykraplanie się wody nawet wówczas, gdy teoretycznie jej wypływ jest zamknięty.

BATERIE ŁAZIENKOWE - CENY I PARAMETRY - sprawdź na Tuznajdziesz.pl

Warto mieć świadomość, że z kapiącego kranu może uciec nawet kilkadziesiąt litrów wody dziennie. Dlatego najważniejsze, żeby nie odkładać naprawy w nieskończoność, tylko zrobić to jak najszybciej, tym bardziej że nie jest to trudne.

Jak naprawić cieknący kran?

Zanim zabierzemy się do pracy trzeba dokładnie zlokalizować miejsce przecieku: czy woda kapie bezpośrednio z wylewki, czy z miejsca jej zamocowania do korpusu baterii, a może z kurka ciepłej lub zimnej wody. Potem trzeba kupić pasujące uszczelki – najlepiej silikonowe lub nylonowe, które są trwalsze od gumowych.

Wymianę uszczelek zaczynamy od zamknięcia dopływu wody. Zawory odcinające znajdują się najczęściej na podejściu wodnym do naprawianej baterii. Spuszczamy resztki wody z instalacji. Odkręcamy wylewkę lub kurek (w zależności od miejsca przecieku), wymieniamy starą uszczelkę na nową i dokładnie dokręcamy elementy baterii. Przyda się do tego klucz płaski lub nastawny. I gotowe!

MATERIAŁY CZYTELNIKÓW
Zobacz koniecznie
Jak naprawić cieknący kran? Jak wymienić głowicę w baterii w kranie? Jak naprawić cieknący kran? Jak wymienić głowicę w baterii w kranie?

Cieknący kran jest twoją zmorą? Sprój naprawić go samodzielnie. Nowoczesne baterie jednouchwytowe psują się rzadko. Nie mają uszczelek, tylko trwałe głowice ceramiczne. Jeśli kapie z nich woda,...

Co zrobić, kiedy kapiący kran przyprawia cię o ból głowy? Dlaczego kapie woda z kranu?

Może się zdarzyć, że kapiąca z kranu woda spowoduje u kogoś nerwicę. A w każdym przypadku jest przyczyną znacznego zwiększenia opłat za wodę i ścieki. Dlatego zepsuty kran lepiej jak najszybciej...

Co robić, gdy ZAPCHA SIĘ ZLEW? Jak udrożnić zapchaną rurę domowym sposobem? Co robić, gdy ZAPCHA SIĘ ZLEW? Jak udrożnić zapchaną rurę domowym sposobem?

Masz stertę naczyń do umycia i na nieszczęście zapchał ci się zlew? Nie masz w domu przepychacza ani innych specjalistycznych narzędzi i substancji? Zanim zadzwonisz po hydraulika, przeczytaj....

Aktualizacja: 25.10.2014 12:30
Autor: AK
None
Pytania i
Odpowiedzi
STREFA
UŻYTKOWNIKÓW
  • ZAPYTAJ
Newsletter
nie daj sie zagiąć. czytaj nas regularnie.
KTO JEST KIM?
John Meneses – kim jest haker od nagich zdjęć gwiazd?
John Meneses – kim jest haker od nagich zdjęć gwiazd?

Dla jednych bohater, dla innych zakała internetu. Teraz żałuje – ale ...

BAZA PORAD
Zapytaj o co chcesz. Odpowiemy na każdy temat. Znajdziesz tu projekty wnętrz, obejrzysz dekoracje, wybierzesz wystrój wnętrz. Porządki, sprzątanie, usuwanie plam - tematy, które pozwolą Ci ogarnąć mieszkanie, dom. Porady domowe sos, ocet winny domowe sos, krem domowe sos, domowe porady babuni, sos uroda porady, domowe receptury. Porady na każdy temat
Żaden utwór zamieszczony w serwisie nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny) na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody MURATOR S.A.. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody MURATOR S.A. jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.