porady na każdy temat
Facebook Twitter Google Plus NK Newsletter Konkursy Gry online
Jak często trzeba wymieniać wodomierze i ile to kosztuje? Wymiana wodomierza Zużycie wody wodociągowej rozliczamy na podstawie wskazań wodomierza. Co zrobić, ...
Jak często i czym myć lodówkę?

Jak MYĆ LODÓWKĘ? Czym ją czyścić?

Jak MYĆ LODÓWKĘ? Czym ją czyścić?

Czysta lodówka to zdrowe i zachowujące dłużej świeżość produkty.

fot.: Photos.com
Lodówka to jeden z najważniejszych kuchennych sprzętów, który niestety bardzo często traktujemy po macoszemu. Dlaczego? Większość osób myje lodówkę raz na miesiąc, dwa, albo jedynie w czasie przedświątecznych porządków, a powinnyśmy ją czyścić, co najmniej raz na dwa tygodniu! W jaki sposób?

Co warto wiedzieć przed przystąpieniem do czyszczenia lodówki?

Przed przystąpieniem do mycia lodówki należy wyłączyć chłodzenie (zazwyczaj nastawiając pokrętło wewnątrz urządzenia na zero). Dzięki temu po pierwsze zaoszczędzimy prąd, który nie będzie marnowany na ochładzanie otwartej lodówki, a po drugie ułatwimy sobie sprzątanie, które przy niskich temperaturach nie jest zbyt efektywne.

Przed przystąpieniem do czyszczenia lodówki należy z jej wnętrza wyjąć wszystkie produkty, (jeśli są lekko wilgotne należy przetrzeć je papierowym ręcznikiem) i z miejsca wyrzucić produkty przeterminowane lub popsute. Następnie wyjmij wszystkie półki i szuflady lodówki. Umyj je w zlewie lub wannie wodą, z niewielką ilością płynu do mycia naczyń i po dokładnym opłukaniu, wytrzyj je do sucha.

Czym umyć wnętrze lodówki?

Wnętrze lodówki umyj gąbką oraz wodą z sodą oczyszczoną lub octem, pamiętając o szczelinach na półki i odpływie. Ważne jest, aby po umyciu lodówki wytrzeć ją do sucha. Jeśli przed sprzątaniem z lodówki wydobywał się z niej jakiś nieprzyjemny zapach zostaw ją wyłączoną, z otwartymi drzwiami na jakiś czas – niech wywietrzeje.

Z zewnątrz można umyć lodówkę woda z płynem do mycia naczyń lub płynem do szyb. Jeśli jej obudowa jest aluminiowa można zastosować specjalny środek nabłyszczający. Sprzątając lodówkę nie zapominajmy o jej uchwycie (o ile go posiada), przetarciu gumowych uszczelek oraz wytarciu kurzu z góry.

PRZECZYTAJ TAKŻE:

>> Jak czyścić SKÓRZANE MEBLE? Niezawodne sposoby czyszczenia skóry

MATERIAŁY CZYTELNIKÓW
Zobacz koniecznie
Jak umyć lodówkę? Czyszczenie lodówki krok po kroku – PORADNIK Jak umyć lodówkę? Czyszczenie lodówki krok po kroku – PORADNIK

Mycie lodówki - nikt nie lubi tego robić. Ale przechowujemy w niej jedzenie, więc warto zadbać o to, aby była czysta i panowały w niej higieniczne warunki. Jak sprawnie umyć lodówkę?

Jak dbać o kuchenne sprzęty AGD: kuchenkę mikrofalową, lodówkę i zmywarkę? Jak dbać o kuchenne sprzęty AGD: kuchenkę mikrofalową, lodówkę i zmywarkę?

Zachowanie nieskazitelnej czystości w kuchni zapobiega mnożeniu się zarazków, a tym samym pozwoli uniknąć zatruć pokarmowych. Dokładne sprzątanie i utrzymywanie porządku ułatwi także codzienne...

Aktualizacja: 21.10.2014 11:31
None
Newsletter
nie daj sie zagiąć. czytaj nas regularnie.
KTO JEST KIM?
Jan "Kyks" Skrzek - kim był? [KARIERA, RODZINA]
Jan "Kyks" Skrzek - kim był? [KARIERA, RODZINA]

Dzisiaj odbył się pogrzeb muzyka Jana "Kyksa" Skrzeka. Został on ...

Zapytaj o co chcesz. Odpowiemy na każdy temat. Znajdziesz tu projekty wnętrz, obejrzysz dekoracje, wybierzesz wystrój wnętrz. Porządki, sprzątanie, usuwanie plam - tematy, które pozwolą Ci ogarnąć mieszkanie, dom. Porady domowe sos, ocet winny domowe sos, krem domowe sos, domowe porady babuni, sos uroda porady, domowe receptury. Porady na każdy temat
Żaden utwór zamieszczony w serwisie nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny) na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody ZPR Media S.A.. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody ZPR Media S.A. jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.