porady na każdy temat
Facebook Twitter Google Plus NK Newsletter Konkursy Gry online
JAK w prosty sposób UMYĆ KABINĘ prysznicową? Mycie kabiny prysznicowej nie sprawi wiele problemu pod warunkiem, że ...
Zasady malowania natryskowego

Jak malować pistoletem natryskowym?

Wystarczy wycelować, nacisnąć spust i strzelać. Tak działa elektryczny pistolet do malowania, pomocne narzędzie do wielu prac wykończeniowych i remontowych.

Budowa i obsługa elektrycznego pistoletu do malowania jest dziecinnie prosta. Serce urządzenia to elektryczny silnik o mocy od 45 do 600 W, do którego prąd dostarczany jest z sieci lub akumulatora. Silnik spręża powietrze, które porywa cząsteczki płynu i wypycha je w kierunku dyszy, a stamtąd prosto na malowaną powierzchnię. Droższe modele pistoletów mają również regulator wielkości strumienia – ustawia się nim kąt rozprysku farby - płynnie lub kilkustopniowo. Dzięki regulatorowi można malować pionowym pasem, wąskim pasem uzyskanym dzięki poziomemu rozproszeniu strumienia albo punktowo. Odbywa się to nieco podobnie jak w wężach ogrodowych.

Zasady malowania natryskowego

  • Przed malowaniem warto zrobić próbę natrysku na jakimś niepotrzebnym przedmiocie, na przykład na kawałku dykty.

  • Podczas malowania dysza powinna być utrzymywana wciąż w jednakowej odległości od podłoża - około 30 cm.

  • Lepiej nanosić farbę kilkoma cienkimi warstwami niż jedną grubą. Nie będą się wtedy tworzyć zacieki.

  • Po każdym użyciu pistoletu trzeba go przeczyścić. Robi się to w ten sposób, że do zbiorniczka wlewa się nieco wody lub rozpuszczalnika i rozpryskuje go aż do końca.

  • Przed napełnieniem zbiornika trzeba sprawdzić, czy płyn nie przekracza maksymalnej lepkości dopuszczalnej przez producenta. W przeciwnym razie mechanizm natryskowy może się zatkać, a urządzenie straci gwarancję. Płyn warto najpierw przefiltrować, aby pozbyć się grud lub większych zanieczyszczeń.

MATERIAŁY CZYTELNIKÓW
Aktualizacja: 27.03.2012 16:51
Autor: "Murator"
None
Newsletter
nie daj sie zagiąć. czytaj nas regularnie.
KTO JEST KIM?
Joanna Jarmołowicz - kim jest nowa dziewczyna Antoniego Królikowskiego?

Antoni Królikowski, czyli Kuba z sagi „Nad rozlewiskiem”, spotyka się ...

Zapytaj o co chcesz. Odpowiemy na każdy temat. Znajdziesz tu projekty wnętrz, obejrzysz dekoracje, wybierzesz wystrój wnętrz. Porządki, sprzątanie, usuwanie plam - tematy, które pozwolą Ci ogarnąć mieszkanie, dom. Porady domowe sos, ocet winny domowe sos, krem domowe sos, domowe porady babuni, sos uroda porady, domowe receptury. Porady na każdy temat
Żaden utwór zamieszczony w serwisie nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny) na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody ZPR Media S.A.. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody ZPR Media S.A. jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.