porady na każdy temat
Facebook Twitter Google Plus NK Newsletter Konkursy Gry online
Co zrobić, by mieć ŚNIEŻNOBIAŁE FIRANKI? Porady
Co zrobić, by mieć ŚNIEŻNOBIAŁE FIRANKI? Porady Dawniej nie było nowoczesnych środków czyszczących, a domy naszych babć ...
Zadbaj o płytki ceramiczne w domu

Jak i czym CZYŚCIĆ PŁYTKI CERAMICZNE?

Płytki ceramiczne są piękne i nadają wnętrzu charakteru. Wytwarzane są od tysięcy lat. Materiał ten jest wyjątkowy nie tylko ze względu na trwałość. Trzeba go jednak umiejętnie czyścić. Ale jak?
Jak i czym CZYŚCIĆ PŁYTKI CERAMICZNE?
Płytki, aby zachwycały swoją urodą i dekorowały wnętrze muszą być czyste, bez plam i zacieków. fot.: Photos.com

Plamy na płytkach ceramicznych

Aby usunąć ciężkie plamy najlepiej użyć octu. Po plamach nie zostanie ani śladu, a płytki będą lśniące.

Matowe płytki

Jeśli płytki są matowe można je potrzeć starą gazetą zwilżoną amoniakiem. Wtedy zyskają blask.

Jak czyścić fugi

Fugi między kafelkami można wyczyścić przy pomocy roztworu amoniaku i szczoteczki do zębów. Potem jednak trzeba je obficie spłukać wodą.

Osad na płytkach

Aby pozbyć się osadu z kamienia trzeba nałożyć na niego specjalną emulsję do polerowania płytek. Zostawia się ją na kilka chwil, a potem, zanim jeszcze całkowicie wyschnie - poleruje miękką szmatką.

MATERIAŁY CZYTELNIKÓW
Zobacz koniecznie
Jak usunąć nalot w wazonie?

Wnętrze wazonu, w którym trzymamy żywe kwiaty, po jakimś czasie pokrywa się brzydkim nalotem. Podpowiadamy, jak można usunąć osad, gdy zwykły płyn do mycia naczyń nie zdaje egzaminu.

Aktualizacja: 28.01.2014 23:03
Autor: ALEK
None
Pytania i
Odpowiedzi
STREFA
UŻYTKOWNIKÓW
  • ZAPYTAJ
Newsletter
nie daj sie zagiąć. czytaj nas regularnie.
KTO JEST KIM?
KRZYSZTOF MIELEWCZYK, król puchu i pierza – kim był?

Krzysztof Mielewczyk był jednym z najbogatszych mieszkańców Pomorza. Męża posłanki ...

BAZA PORAD
Zapytaj o co chcesz. Odpowiemy na każdy temat. Znajdziesz tu projekty wnętrz, obejrzysz dekoracje, wybierzesz wystrój wnętrz. Porządki, sprzątanie, usuwanie plam - tematy, które pozwolą Ci ogarnąć mieszkanie, dom. Porady domowe sos, ocet winny domowe sos, krem domowe sos, domowe porady babuni, sos uroda porady, domowe receptury. Porady na każdy temat
Żaden utwór zamieszczony w serwisie nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny) na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody MURATOR S.A.. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody MURATOR S.A. jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.