porady na każdy temat
Facebook Twitter Google Plus NK Newsletter Konkursy Gry online
Jak usunąć żółte plamy z białej bluzki? Domowe sposoby na żółte plamy pod pachami Żółte plamy pod pachami na naszej bluzce mogą być bardzo ...
Czym czyścić srebro? Jakie są proste sposoby na wyczyszczenie srebra?

Jak czyścić srebro? Domowe sposoby na czyszczenie srebra

Jak czyścić srebro? Domowe sposoby na czyszczenie srebra

Poznaj domowe sposoby na czyszczenie srebra

fot.: sxc.hu
Czym należy czyścić srebro? Biżuteria i srebrne sztućce, nawet gdy nie są używane, tracą połysk, okrywają się ciemnym nalotem. Co zrobić, by przywrócić im blask? Jest na to kilka prostych sposobów. Prezentujemy domowe sposoby na czyszczenie srebra. Sprawdź proste metody.

Kreda z alkoholem

Kruszymy kredę. Do powstałego proszku dodajemy alkohol tak, by powstała papka. Nakładamy ją na srebro. Pozostawiamy na kilka minut i płuczemy w ciepłej wodzie.

Pasta do zębów

Na srebro nakładamy białą pastę do zębów i myjemy je delikatnie szczoteczką do zębów. Pozostawiamy roztartą pastę na parę minut. Zmywamy ciepłą wodą.

Soda

Do miseczki wlewamy 1 litr wrzącej wody i wsypujemy do niej 3-4 łyżeczki sody. Wkładamy srebro na kilka minut. Płuczemy w ciepłej wodzie.

Sól

Miseczkę wykładamy folią aluminiową. Nalewamy do niej wrzątku. Wsypujemy kilka łyżek soli kuchennej. Wkładamy do miski srebro i pozostawiamy na kilka minut. Wyjmujemy i płuczemy w ciepłej wodzie.

Woda po ziemniakach

Wodę po ugotowanych ziemniakach wlewamy do salaterki. Na kilka minut wkładamy do niej srebro. Wyjmujemy i płuczemy w ciepłej wodzie.

MATERIAŁY CZYTELNIKÓW
Zobacz koniecznie
Jak czyścić srebro i platery? [DOMOWE SPOSOBY] Jak czyścić srebro i platery? [DOMOWE SPOSOBY]

Czym wyczyścić zaśniedziałe srebro? Jak przywrócić blask platerom? Podpowiadamy, jak najlepiej czyścić srebro i naczynia posrebrzane! Warto – ponadczasowe rodzinne srebra i platery to inwestycja na...

JAK CZYŚCIĆ SREBRO. Najprostsze DOMOWE SPOSOBY na nalot na srebrnej biżuterii i naczyniach? JAK CZYŚCIĆ SREBRO. Najprostsze DOMOWE SPOSOBY na nalot na srebrnej biżuterii i naczyniach?

Ciemnienie wyrobów srebrnych i srebrzonych jest związane z zanieczyszczeniem powietrza spowodowanym rozwojem przemysłowym. Jeszcze 200 lat temu domowe srebra wystarczyło wypolerować dla połysku,...

Jak CZYŚCIĆ srebrną BIŻUTERIĘ? Czyszczenie srebrnej biżuterii folią aluminiową

Srebrna biżuteria czasami czarnieje i wtedy nie prezentuje zbyt pięknie. Na szczęście są sposoby, by srebro odzyskało swój blask. Jakie? Najlepsze są oczywiście te, z których korzystały nasze babcie....

Aktualizacja: 02.05.2013 17:23
Autor: LES
None
Newsletter
nie daj sie zagiąć. czytaj nas regularnie.
KTO JEST KIM?
Kinga Jasiewicz- kim jest maturzystka, która pozwała Okręgową Komisję Egzaminacyjną?
Kinga Jasiewicz- kim jest maturzystka, która pozwała Okręgową Komisję Egzaminacyjną?

Maturzystka Kinga Jasiewicz nie dostała się na wymarzone studia stomatologiczne ...

Zapytaj o co chcesz. Odpowiemy na każdy temat. Znajdziesz tu projekty wnętrz, obejrzysz dekoracje, wybierzesz wystrój wnętrz. Porządki, sprzątanie, usuwanie plam - tematy, które pozwolą Ci ogarnąć mieszkanie, dom. Porady domowe sos, ocet winny domowe sos, krem domowe sos, domowe porady babuni, sos uroda porady, domowe receptury. Porady na każdy temat
Żaden utwór zamieszczony w serwisie nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny) na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody ZPR Media S.A.. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody ZPR Media S.A. jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.