porady na każdy temat
Facebook Twitter Google Plus NK Newsletter Konkursy Gry online
Jak postępować w przypadku PORAŻENIA PRĄDEM elektrycznym? Przypadkowe przecięcie przewodów elektrycznych podczas remontu, uszkodzone przewody elektryczne ukryte ...
Czyszczenie podłóg jest proste, ale warto wiedzieć kilka rzeczy

Jak czyścić różne rodzaje podłóg? JAK MYĆ DREWNIANĄ PODŁOGĘ?

Mycie podłogi jest dość pracochłonne i często uważane za jedną z najbardziej nieprzyjemych prac domowych. Lśniące podłogi to duży sukces, warto więc nauczyć się dobrze czyścić podłogi. Radzimy, jak skutecznie myć podłogi.
Jak czyścić różne rodzaje podłóg? JAK MYĆ DREWNIANĄ PODŁOGĘ?
Drewniana podłoga wymaga specjalnej pielęgnacji fot.: sxc.hu

Nie lubimy mycia podłóg, ponieważ jest to dość pracochłonna czynność. Uważa się, że najtrudniejsze jest mycie drewnianych podłóg.

Jak skutecznie czyścić podłogi?

Przede wszystkim zanim zabierzemy się za mycie podłóg najpierw warto odkurzyć lub zamieść podłogi. Pamiętajcie, by nie omijać róznych zakamarków i kątów, bo tam zbiera się zazwyczaj najwięcej kurzu. Stosunkowo najłatwiejsza do mycia jest podłoga z terakoty. Wystarczy mop i np. płyn do mycia naczyń. Po umyciu płynem podłogę warto spłukać czystą wodą i najlepiej wytrzeć do sucha. Podłogi z paneli najlpiej myć lekko wilgotnym mopem. W sklepach dostępne są specjalne preparaty do czyszczenia paneli laminowanych. Warto użyc specjalnego płynu, wtedy podłoga nie będzie się tak szybko kurzyła i nie powstana zacieki, szczególnie widoczne na ciemnych panelach.

Jak czyścić podłogi z drewna?

Do mycia i pielęgnacji podłóg drewnianych trzeba używać specjalnych płynów. Takich podłóg nie należy myć na mokro, bo drewno można się wypaczać pod wpływem wilgoci. Polakierowane drewno wystarczy przetrzeć co jakiś czas wilgotną szmatką z dodatkiem odpowiedniego płynu do mycia drewna. Białe podłogi olejowane można czyścić używając specjalnego mydła pielęgnacyjnego do podłóg olejowanych w kolorze białym. Drewniane podłogi można też pastować specjalnym środkiem nabłyszczającym, który nie tylko nadaje im połysku, ale i pogłębia kolor drewna.

Najtrudniejsze do pielęgnacji są podłogi drewniane woskowane. Do ich pielęgnacji służy np. specjalny olej do podłóg woskowanych, chroniący przed zabrudzeniami i plamami. Ponadto taki olej wzmacnia kolor oraz uwidacznia strukturę drewna. Myjąc podłogi, pamietajmy też że drewniane podłogi czy podłogi z terkatot warto polerować. Do polerowania podłóg drewnianych służa specjalne preparaty do drewna lub wosku.

MATERIAŁY CZYTELNIKÓW
Zobacz koniecznie
Jak PIELĘGNOWAĆ PODŁOGĘ Z DREWNA?

Drewniane parkiety, przy właściwej pielęgnacji posłużą wiele lat. Czego zatem unikać, a na co zwrócić szczególną uwagę dbając o drewnianą posadzkę?

Jak tanio i skutecznie wyczyścić ściany i podłogi? Jak tanio i skutecznie wyczyścić ściany i podłogi?

Niezależnie od tego, jak dobrą farbą pomalujemy ściany oraz jak drogie płytki lub aluminium wyłożymy, na ścianach i podłogach osadza się kurz. Co zrobić, by w miarę tanio i prosto przywrócić...

Aktualizacja: 06.06.2013 10:04
Autor: Jaga
None
Newsletter
nie daj sie zagiąć. czytaj nas regularnie.
KTO JEST KIM?
Waldemar Deska - kim jest?
Waldemar Deska - kim jest?

Waldemar Deska, współzałożyciel i lider alternatywnej grupy „Daab”, znany jest ...

Zapytaj o co chcesz. Odpowiemy na każdy temat. Znajdziesz tu projekty wnętrz, obejrzysz dekoracje, wybierzesz wystrój wnętrz. Porządki, sprzątanie, usuwanie plam - tematy, które pozwolą Ci ogarnąć mieszkanie, dom. Porady domowe sos, ocet winny domowe sos, krem domowe sos, domowe porady babuni, sos uroda porady, domowe receptury. Porady na każdy temat
Żaden utwór zamieszczony w serwisie nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny) na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody ZPR Media S.A.. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody ZPR Media S.A. jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.