porady na każdy temat
Facebook Twitter Google Plus NK Newsletter Konkursy Gry online
Co robić gdy, podłoga skrzypi? Jak naprawić skrzypiącą podłogę?
Co robić gdy, podłoga skrzypi? Jak naprawić skrzypiącą podłogę? Skrzypiąc podłoga niektórym osobom nie przeszkadza, innych irytuje, a jeszcze ...
Licznik zużycia wody - jak często wymieniac wodomierz i ile za to zapłacisz?

Jak często trzeba wymieniać wodomierze i ile to kosztuje? Wymiana wodomierza

Zużycie wody wodociągowej rozliczamy na podstawie wskazań wodomierza. Co zrobić, by mieć gwarancję, że jego skazania są precyzyjne? Jak często trzeba wymieniać wodomierze?

Substancje zawarte w wodzie wodociągowej, takie jak związki żelaza, manganu, wapnia, mogą odkładać się na wewnętrznych ściankach przewodów wodociągowych, a tym samym powodować zmniejszenie wewnętrznej średnicy rur rozprowadzających wodę. Zarastanie wewnętrznych powierzchni rur sprawia, że wzrasta prędkość przepływającej wody. Jaki to ma wpływ na wodomierz? Wirnik wodomierza kręci się szybciej, a wskazania zużycia wody są większe. Osad może też pojawiać się na tych elementach wodomierza, które mają kontakt z wodą wodociągową. Niekorzystnie wpływa to na jego pracę.

Konieczność wymiany wodomierzy wynika również z tego, że – jak w każdym urządzeniu mechanicznym - z czasem zużywają się jego elementy, co powoduje błędy w jego wskazaniach.

Każdy wodomierz po wyprodukowaniu podlega legalizacji, czyli sprawdzeniu, że spełnia wymagania stawiane urządzeniom pomiarowym. Jeśli tak, to wystawiany jest dowód legalizacji. Jest on ważny przez pięć lat, niezależnie od tego czy wodomierz pracuje, czy nie. Po tym okresie, aby wodomierz mógł być dalej stosowany, należy poddać regeneracji i ponownej legalizacji, przy czym musi on spełniać takie same warunki, jak wodomierz nowy. Jest to koszt w zależności od wielkości wodomierza od 50 do 80 zł.

Inne rozwiązanie to zakup nowego wodomierza. Jest to koszt 60-200 zł.

MATERIAŁY CZYTELNIKÓW
Aktualizacja: 09.11.2012 22:09
Autor: AK
None
Newsletter
nie daj sie zagiąć. czytaj nas regularnie.
KTO JEST KIM?
Andrzej Duda: żona Agata, córka Kinga - co o nich wiemy?
Andrzej Duda: żona Agata, córka Kinga - co o nich wiemy?

Andrzej Duda zdobył najwięcej głosów w I turze wyborów prezydenckich ...

Zapytaj o co chcesz. Odpowiemy na każdy temat. Znajdziesz tu projekty wnętrz, obejrzysz dekoracje, wybierzesz wystrój wnętrz. Porządki, sprzątanie, usuwanie plam - tematy, które pozwolą Ci ogarnąć mieszkanie, dom. Porady domowe sos, ocet winny domowe sos, krem domowe sos, domowe porady babuni, sos uroda porady, domowe receptury. Porady na każdy temat
Żaden utwór zamieszczony w serwisie nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny) na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody ZPR Media S.A.. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody ZPR Media S.A. jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.