porady na każdy temat
Facebook Twitter Google Plus NK Newsletter Konkursy Gry online
Czym różni się metr przestrzenny drewna od metra sześciennego?
Czym różni się metr przestrzenny drewna od metra sześciennego? Metr sześcienny, metr przestrzenny czy kubik to miary objętości, z ...
Szczelne drzwi pozwolą wykluczyć zimne przeciągi w domu

Drzwi zewnętrzne. Jak USZCZELNIĆ DRZWI?

Drzwi zewnętrzne. Jak USZCZELNIĆ DRZWI?
Drzwi można uszczelnić na dwa sposoby. Sprawdź, jakie. fot.: sxc.hu
Uszczelnienie drzwi, a dokładniej szpary pomiędzy drzwiami a futryną, pomoże uchronić domowe wnętrza przed zimowym chłodem. To właśnie przez tą szparę najczęściej ucieka ciepło, a do domu dostaje się nieprzyjemny chłód. Podpowiadamy, jak uszczelnić drzwi wejściowe.

Szczelne drzwi z pomocą uszczelek

Jak zabezpieczyć mieszkanie przed wiatrem i chłodem? Najważniejsze to porządnie uszczelnić drzwi. Zwykle zimne powietrze dostaje się do wnętrza szparą pomiędzy drzwiami, a futryną dolną. Można temu skutecznie zapobiec zatykając np. szpary uszczelką piankową (za takie uszczelki zapłacimy około 3 zł). Przypomina ona taśmę klejąca i w ten sam sposób się ją się stosuje. Uszczelkę wystarczy precyzyjnie przykleić do dolnej futryny i następnie mocno docisnąć.

Uszelnianie drzwi listwą uszczelniającą

Nieco skuteczniejszym, ale droższym i trudniejszym sposobem na uszczelnienie drzwi zewnętrznych jest zastosowanie listwy PVC (2,5 m takiej listwy kosztuje około 12 zł). Ale własnie to rozwiązanie najczęściej zalecają fachowcy. Aby uszczelnić w ten sposob drzwi zmierz szparę między nimi a podłogą i dobierz do niej odpowiednią grubość listwy. Po jej zamontowaniu drzwi powinny się bez problemu zamykać się i otwierać. Potem przytnij listwę i przybij ją do dolnej futryny.

PRZECZYTAJ TAKŻE:

>> Jak zabezpieczyć dom przed złodziejem?

MATERIAŁY CZYTELNIKÓW
Aktualizacja: 10.10.2012 16:30
None
Newsletter
nie daj sie zagiąć. czytaj nas regularnie.
KTO JEST KIM?
Kim jest Popek?
Kim jest Popek?

Coraz większą popularność zdobywa Popek Monster, czyli samozwańczy Król Albanii ...

Zapytaj o co chcesz. Odpowiemy na każdy temat. Znajdziesz tu projekty wnętrz, obejrzysz dekoracje, wybierzesz wystrój wnętrz. Porządki, sprzątanie, usuwanie plam - tematy, które pozwolą Ci ogarnąć mieszkanie, dom. Porady domowe sos, ocet winny domowe sos, krem domowe sos, domowe porady babuni, sos uroda porady, domowe receptury. Porady na każdy temat
Żaden utwór zamieszczony w serwisie nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny) na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody ZPR Media S.A.. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody ZPR Media S.A. jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.