porady na każdy temat
Facebook Twitter Google Plus NK Newsletter Konkursy Gry online
Jak usunąć plamy z jagód?
Jak usunąć plamy z jagód? Usuwanie plam z jagód jest dość trudne. Większość z nas ...
Grzejnik nie grzeje od połowy w dół. Dlaczego tylko połowa grzejnika nagrzewa się?

Dlaczego dół grzejnika nie grzeje? Dlaczego tylko połowa grzejnika nagrzewa się?

Sprawdź, dlaczego kaloryfer grzeje nierównomiernie. Dlaczego dół grzejnika nie grzeje? Gdy grzejnik gorący u góry a na dole zimny.
Dlaczego dół grzejnika nie grzeje? Dlaczego tylko połowa grzejnika nagrzewa się?

Oznaką zapowietrzonego kaloryfera mogą być dochodzące z niego szumy i inne dziwne dźwięki. Zwykle jednak zapowietrzenie rozpoznamy po tym, że część grzejnika przestaje grzać.

fot.: Konrad Kalbarczyk

Dlaczego tylko połowa grzejnika nagrzewa się?

Jeśli grzejnik nie grzeje równomiernie, górna część jest ciepła natomiast dolna zimna, może to oznaczać, że do instalacji dostało się powietrze. Może ono pojawić się w instalacji z różnych powodów:

- może dostać się wraz z wodą wodociągową, bez względu czy pobieramy wodę z sieci czy z własnego ujęcia

- może przeniknąć przez ścianki rur zwłaszcza, gdy są zrobione z polietylenu czy polibutylenu

- może dostać się, gdy zbyt szybko jest napełniana instalacja.

Aby temu zaradzić, musimy grzejnik odpowietrzyć. Przed odpowietrzaniem wyłączamy kocioł i pompę obiegową instalacji. Głowicę termostatyczną grzejnika ustawiamy w pozycji zamkniętej. Następnie otwieramy odpowietrznik specjalnym kluczem lub śrubokrętem, tak aby nagromadzone powietrze mogło wydostać się na zewnątrz. Odpowietrzanie grzejnika kończymy, gdy z otworu zacznie wypływać woda. Na koniec wycieramy odpowietrznik.

>> SPRAWDŹ KONIECZNIE  Odpowietrzanie grzejników  - problem  <<

 

 


MATERIAŁY CZYTELNIKÓW
Zobacz koniecznie
Jak ustawiać termostaty grzejnikowe. Co znaczą cyfry na zaworze termostatycznym? Jak ustawiać termostaty grzejnikowe. Co znaczą cyfry na zaworze termostatycznym?

Termostat grzejnikowy służy do utrzymywania w pomieszczeniu stałej temperatury w sezonie grzewczym. Jak go ustawić, by była taka, jakiej oczekujesz? Jak sprawić, by w domu było ciepło, a jednocześnie...

Aktualizacja: 05.12.2014 11:27
None
Newsletter
nie daj sie zagiąć. czytaj nas regularnie.
KTO JEST KIM?
Małgorzata Domagalik: kim jest? Co osiągnęła? SYLWETKA
Małgorzata Domagalik: kim jest? Co osiągnęła? SYLWETKA

Małgorzata Domagalik jest jedną z najpiękniejszych i najbardziej utalentowanych dziennikarek ...

Zapytaj o co chcesz. Odpowiemy na każdy temat. Znajdziesz tu projekty wnętrz, obejrzysz dekoracje, wybierzesz wystrój wnętrz. Porządki, sprzątanie, usuwanie plam - tematy, które pozwolą Ci ogarnąć mieszkanie, dom. Porady domowe sos, ocet winny domowe sos, krem domowe sos, domowe porady babuni, sos uroda porady, domowe receptury. Porady na każdy temat
Żaden utwór zamieszczony w serwisie nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny) na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody ZPR Media S.A.. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody ZPR Media S.A. jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.