porady na każdy temat
Facebook Twitter Google Plus NK Newsletter Konkursy Gry online
Jak czyścić buty ze skóry? Dobrze wyczyszczone i wypastowane będą się pięknie prezentowały i dłużej ...
Domowe sposoby czyszczenia złota

CZYSZCZENIE ZŁOTA. Jak wyczyścić złoto?

Wszystkie wyroby ze złota z biegiem czasu tracą swój kolor. Co zrobić, by przywrócić złocisty blask? Oto domowe sposoby na czyszczenie złota.

Wyroby ze złota może wyczyścić złotnik

Nawet najlepiej przechowywane wyroby ze złota z czasem tracą kolor, przybywa im rys i zadrapań. Najprostszym sposobem, dzięki któremu przywrócimy złotu blask i świeżość jest oddanie go w ręce złotnika. Fachowcy czyszczą złoto za pomocą pasty polerskiej oraz innych specjalnych preparatów. Jeśli jednak nie chcesz korzystać z usług złotnika, możesz wyczyścić złoto domowymi sposobami.

Domowe sposoby czyszczenia złota

Radzimy jak samodzielnie wyczyścić złoto. Oto domowe sposoby czyszczenia złota:

• Przygotuj naczynie z ciepłą woda. Wlej kilka kropel płynu do mycia naczyń. Dla lepszego efektu możesz użyć wody sodowej. Całość wymieszaj. Zamocz złoto na około 15 minut. Po kwadransie, wyjmij złoto i delikatnie oczyść każdy element miękką szczoteczką (szczoteczka z twardymi, ostrymi włóknami może zarysować powierzchnię metalu!). Całość powycieraj miękką szmatką. Postaw do wyschnięcia.

• Biżuteria zawierająca kamienie szlachetne nie powinna być zanurzana w wodzie. Ozdobione wyroby ze złota czyścimy używając miękkiej szmatki, zamoczonej wcześniej w rozcieńczonym płynie do naczyń, a następnie zetrzeć resztki płynu suchą szmatką. Na koniec należy odwrócić biżuterię kamieniami do góry i pozostawić na kilkanaście minut do wyschnięcia.

• Złoto można też czyścić przy pomocy proszku do pieczenia. Zwilżony wacik posyp proszkiem, aż zacznie się pienić. Wycieraj złoto, pozostawiając na nim lekką warstwę pieniącego się proszku. Całość odstaw na pół godziny. Następnie wymyj złoto, powycieraj miękką ścierką, polerując je przy tym.

• Złote przedmioty możesz też moczyć w wodzie z dodatkiem: mydła, amoniaku. Po wynurzeniu pamiętaj, by czyścić je miękką szczoteczką.

• Dozwolone jest również przecieranie złota flanelką nasączoną benzyną lub zanurzenie go w benzynie na okres godziny.

• Złoto można również przecierać octem, rozkrojoną cebulą lub polewać je sokiem z cebuli. Nasmarowane tymi preparatami złoto należy zostawić na kilka godzin. Na koniec należy je delikatnie wypolerować.

Niezależnie którego sposoby użyjesz, czyść złoto delikatnie!

Zanim zastosujesz którykolwiek z domowych sposobów pamiętaj, aby zachować szczególną ostrożność i delikatność. Złoto to wyjątkowo wrażliwy metal szlachetny. Mocno pocierając drogą biżuterię (zwłaszcza z cennymi kamieniami) lub cenne pamiątki rodzinne, możesz zostawić na niej nieodwracalne zniszczenia.

MATERIAŁY CZYTELNIKÓW
Zobacz koniecznie
Czym się czyści złoto? Czym się czyści złoto?

Brudna lub zaśniedziała biżuteria nie cieszy oczu. Ale gdy twój złoty pierścionek lub bransoletka nie są lśniące, nie wpadaj w panikę. Są bowiem domowe sposoby na wydobycie piękna złotej biżuterii.

JAK CZYŚCIĆ SREBRO. Najprostsze DOMOWE SPOSOBY na nalot na srebrnej biżuterii i naczyniach? JAK CZYŚCIĆ SREBRO. Najprostsze DOMOWE SPOSOBY na nalot na srebrnej biżuterii i naczyniach?

Ciemnienie wyrobów srebrnych i srebrzonych jest związane z zanieczyszczeniem powietrza spowodowanym rozwojem przemysłowym. Jeszcze 200 lat temu domowe srebra wystarczyło wypolerować dla połysku,...

Jak czyścić złotą biżuterię?

Złota biżuteria po pewnym czasie traci swój blask. Pojawia się czerwony lub zielony nalot. Istnieją jednak proste sposoby, aby złoto wróciło do stanu swojej świetności. Mówimy, jak czyścić biżuterię...

Aktualizacja: 17.11.2011 14:37
None
Newsletter
nie daj sie zagiąć. czytaj nas regularnie.
KTO JEST KIM?
Kim jest Łukasz Tusk, poseł PO?

Czy poseł na sejm Łukasz Tusk jest spokrewniony z byłym ...

Zapytaj o co chcesz. Odpowiemy na każdy temat. Znajdziesz tu projekty wnętrz, obejrzysz dekoracje, wybierzesz wystrój wnętrz. Porządki, sprzątanie, usuwanie plam - tematy, które pozwolą Ci ogarnąć mieszkanie, dom. Porady domowe sos, ocet winny domowe sos, krem domowe sos, domowe porady babuni, sos uroda porady, domowe receptury. Porady na każdy temat
Żaden utwór zamieszczony w serwisie nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny) na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody ZPR Media S.A.. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody ZPR Media S.A. jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.