porady na każdy temat
Facebook Twitter Google Plus NK Newsletter Konkursy Gry online
Jak usunąć plastelinę z dywanu?
Jak usunąć plastelinę z dywanu? Lepienie z plasteliny to świetna zabawa dla dzieciaków. Wystarczy jednak ...
Sposoby na brudną kuchenkę ceramiczną

Czym myć kuchenkę ceramiczną?

Czym myć kuchenkę ceramiczną?

Czym myć kuchenkę ceramiczną?

fot.: Photos.com
W nowoczesnych kuchniach coraz częściej pojawiają się ceramiczne płyty grzejne. Choć wiele osób chwali sobie tego rodzaju kuchenki, należy poddawać je odpowiedniej pielęgnacji, by zachować atrakcyjny design. Podpowiadamy, jak czyścić kuchenki ceramiczne na błysk!

Kuchenka z ceramicznym blatem to nowoczesne rozwiązanie, które coraz częściej spotykamy w polskich domach. Tego rodzaju płyty grzejne cechuje wysoka zdolność przewodzenia ciepła. Co ważne, cieszą się też nienagannym wyglądem. Aby płyta ceramiczna kusiła czystością, należy poddawać ją odpowiedniej pielęgnacji. Czym czyść brudną kuchenkę elektryczną, aby jej nie zniszczyć? Mówimy, jak pielęgnować kuchenkę ceramiczną.

>>> W jaki sposób i czym czyścić płyty ceramiczne i indukcyjne? [KLIKNIJ]

Czym czyścić kuchenkę ceramiczną?

Ceramiczna kuchenka to materiał podatny na zabrudzenia, powstające na skutek codziennego gotowania posiłków. Najlepszym środkiem czyszczącym jest mleczko przeznaczone do czyszczenia ceramiki. Można je dostać w każdym sklepie z chemią. Ważne, by zawierało informację o płytach ceramicznych! Wystarczy raz na tydzień namoczyć w mleczku miękką szmatkę i dokładnie zebrać brud z płyty. Na koniec oczywiście wskazane jest wypolerowaniepowierzchni kuchenki. Warto pamiętać, że ceramika jest wyjątkowo podatna na tłuszcze. Tego typu zanieczyszczenia lepiej zetrzeć jeszcze tego samego dnia.

Sposobem na zabrudzenia na kuchence ceramicznej jest też korzystanie z przyrządów, które za pomocą ruchów żyletki likwidują brud . Pamiętajmy jednak, że ceramiczne płyty są podatne na zarysowania. Jęśli chcemy wyczyścić je ręcznie np. za pomocą noża, należy zachować szczególną ostrożność. Lepiej posłużyć się mniej ostrą skrobaczką.

MATERIAŁY CZYTELNIKÓW
Zobacz koniecznie
CZYSZCZENIE KUCHENKI. Jak czyścić kuchenkę gazową? Jak oczyścić piekarnik? Jak oczyścić kuchenkę elektryczną?

Czyszczenie kuchenki jest proste, ale metodę dobieramy w zależności od tego, czy mamy czyścić kuchenkę gazową, kuchenkę elektryczną czy płytę ceramiczną. Najtrudniejsze jest oczywiście czyszczenie...

Aktualizacja: 08.10.2014 11:58
Autor: emema
None
Newsletter
nie daj sie zagiąć. czytaj nas regularnie.
KTO JEST KIM?
Kinga Jasiewicz- kim jest maturzystka, która pozwała Okręgową Komisję Egzaminacyjną?
Kinga Jasiewicz- kim jest maturzystka, która pozwała Okręgową Komisję Egzaminacyjną?

Maturzystka Kinga Jasiewicz nie dostała się na wymarzone studia stomatologiczne ...

Zapytaj o co chcesz. Odpowiemy na każdy temat. Znajdziesz tu projekty wnętrz, obejrzysz dekoracje, wybierzesz wystrój wnętrz. Porządki, sprzątanie, usuwanie plam - tematy, które pozwolą Ci ogarnąć mieszkanie, dom. Porady domowe sos, ocet winny domowe sos, krem domowe sos, domowe porady babuni, sos uroda porady, domowe receptury. Porady na każdy temat
Żaden utwór zamieszczony w serwisie nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny) na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody ZPR Media S.A.. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody ZPR Media S.A. jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.