porady na każdy temat
Facebook Twitter Google Plus NK Newsletter Konkursy Gry online
Jak czyścić złotą biżuterię? Złota biżuteria po pewnym czasie traci swój blask. Pojawia się ...
WIOSENNE SPRZĄTANIE. Sposoby na czyste fugi w łazience i kuchni

Czym i jak WYCZYŚCIĆ FUGI?

Fugi (szczególnie ciemne) najlepiej czyścić specjalistycznymi preparatami dostępnymi w marketach. Stosując takie środki, mamy zapewnienie producenta, że nie uszkodzimy fugi i płytek. Pamiętajmy jednak, by przed użyciem specyfiku, dokładnie przeczytać zasady stosowania go.

Fugi można czyścić tradycyjnymi środkami do mycia kafli i ceramiki. Jeśli są one mocno zabrudzone, to najskuteczniejsze powinny być mleczka i proszki do czyszczenia. Pokryte pleśnią i pociemniałe fugi można czyścić wybielaczami do ubrań lub środkami do pucowania toalet zawierającymi chlor. Jeśli jednak nie pasują nam takie środki czyszczące, to możemy zdecydować się na naturalne środki czyszczące.

Do mycia i odświeżania jasnych fug doskonale nadaje się roztwór z sody oczyszczonej stosowanej w kuchni. Ma ona nie tylko właściwości odkażające, ale również wybielające. Jeśli zabrudzenia są duże, to należy zasypać fugi samym proszkiem, lekko skropić go wodą i zostawić na kwadrans. Dodatkowo można go wetrzeć (np. szczotką do zębów). Na koniec wyszorować i dokładnie spłukać. W taki sam sposób warto zastosować... proszek do pieczenia.

Można użyć też sok z cytryny, który ma właściwości wybielające. Jednak ten sposób sprawdza się tylko na niewielkich powierzchniach (np. tylko wokół wanny czy w innych zakamarkach).

Z kuchennego zestawu do czyszczenia fug nadaje się jeszcze klasyczny ocet. Jednak mimo wypłukiwania go wodą, pozostaje nieprzyjemny zapach.

Białe fugi zyskają swój jasny odcień również po zastosowaniu białej (beż żadnych kolorowych dodatków) pasty do zębów. Wystarczy wetrzeć ją w fugi, pozostawić na kwadrans i spłukać.

Fugi najlepiej szorować szczotką do zębów. Gąbki i ściereczki mogą okazać się niewystarczające.

MATERIAŁY CZYTELNIKÓW
Zobacz koniecznie
Świąteczne porządki. Jak czyścić fugi? CZYSZCZENIE FUG – SPRAWDZONE SPOSOBY Świąteczne porządki. Jak czyścić fugi? CZYSZCZENIE FUG – SPRAWDZONE SPOSOBY

Świątecznych porządków nie zostawiaj na ostatnią chwilę. Zabierz się za nie już teraz. Zacznij od czyszczenia fug. Można to zrobić zarówno preparatami chemicznymi, jak i korzystając ze starych,...

Jak usunąć plamy z czarnej pleśni? Jak usunąć pleśń z ubrania?

Jak usunąć plamy z pleśni? Jak usunąć plamy z czarnej pleśni? Czasem zdarza się, że posprzątasz kuchnię, łazienkę, wszystko pięknie wyczyścisz... Patrzysz dokładniej, a w szparach między...

Jak skutecznie WYCZYŚCIĆ FUGI? Preparaty do czyszczenia fug Jak skutecznie WYCZYŚCIĆ FUGI? Preparaty do czyszczenia fug

Fugi, szczególnie jasne i te znajdujące się na podłodze przy drzwiach wejściowych, niestety dość szybko się brudzą. Nie wygląda to ładnie. Jak je wyczyścić bez wysiłku?

Aktualizacja: 24.05.2012 11:11
None
Newsletter
nie daj sie zagiąć. czytaj nas regularnie.
KTO JEST KIM?
Afera Durczoka - kim jest Elżbieta W.?
Afera Durczoka - kim jest Elżbieta W.?

Trwa dziennikarskie i policyjne śledztwo w sprawie przedmiotów odnalezionych w ...

Zapytaj o co chcesz. Odpowiemy na każdy temat. Znajdziesz tu projekty wnętrz, obejrzysz dekoracje, wybierzesz wystrój wnętrz. Porządki, sprzątanie, usuwanie plam - tematy, które pozwolą Ci ogarnąć mieszkanie, dom. Porady domowe sos, ocet winny domowe sos, krem domowe sos, domowe porady babuni, sos uroda porady, domowe receptury. Porady na każdy temat
Żaden utwór zamieszczony w serwisie nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny) na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody ZPR Media S.A.. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody ZPR Media S.A. jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.