porady na każdy temat
Facebook Twitter Google Plus NK Newsletter Konkursy Gry online
Jak pozbyć się brzydkiego zapachu z szafy? Każdy lubi, gdy otworzy szafę - poczuć przyjemną woń. Co ...
No frost pozwala usunąć wilgoć z lodówki

NO FROST - co to za funkcja?

Żywność w twojej lodówce szybko gnije? Rzeczy w zamrażalniku skleja lód, tak że nie można ich wyjąć? To znaczy, że nie masz jeszcze lodówki z systemem no frost. Mówimy na czym polega funkacja no frost.

No frost, to system usuwający z wnętrza lodówki nadmiar wilgoci, dzięki czemu na ściankach i przechowywanym jedzeniu nie powstaje szron ani lód. Stosowany najczęściej w zamrażalnikach, ale także w chłodziarkach. Lodówki z systemem no frost, podobnie jak te z automatycznym rozmrażaniem, nie wymagają kłopotliwego rozmrażania ręcznego, polegającego na wyłączaniu ich na dłuższy czas. Dzięki intensywnemu przepływowi powietrza przez wnętrze lodówki, wymuszanemu przez wentylator, jest z niej usuwana wilgoć, więc nie ma w niej co zamarznąć. Taki system jest lepiej oceniany przez użytkowników, niż automatyczne rozmrażanie polegające na okresowym podnoszeniu temperatury w lodówce w celu rozpuszczenia lodu.

Po co komora świeżości w lodówce z systemem no frost?

Działanie no frost powoduje wysychanie przechowywanego w lodówce jedzenia, dlatego najlepiej trzymać je w szczelnych opakowaniach. Wiele urządzeń z tym systemem ma też specjalną „komorę świeżości”, przeznaczoną do przechowywania produktów, których wysychanie jest szczególnie niepożądane - owoców i warzyw. Wilgotność jest w niej utrzymywana na stałym poziomie dzięki odpowiednio ukierunkowanemu przepływowi powietrza.

Czy no frost można wytwarzać lód?

W lodówkach z no frost można bez problemu wytwarzać kostki lodu w otwartym pojemniku - nie powoduje to oblodzenia zamrażalnika, jak w urządzeniach tradycyjnych. Możne je też bez większych problemów z takiego pojemnika wysypać, bo lód sublimuje i nie przywiera tak mocno do jego ścianek. Ale ponieważ przetrzymywane w otwartym pojemniku kostki lodu wyparowują, po dłuższym czasie niewiele z nich zostaje.

MATERIAŁY CZYTELNIKÓW
Zobacz koniecznie
Jak PRZECHOWYWAĆ JEDZENIE W LODÓWCE, żeby się nie psuło? Jak PRZECHOWYWAĆ JEDZENIE W LODÓWCE, żeby się nie psuło?

Każdy rodzaj żywności powinien znajdować się na odpowiednich półkach w lodówce. Swoje miejsce mają warzywa, owoce, nabiał, mięso. Mówimy, gdzie trzymać poszczególne produkty w lodówce, by wolniej się...

Jak wybrać ekspres do kawy?

Przelewowy, ciśnieniowy, a może na kapsułki? W sklepach mamy do wyboru wiele ekspresów do kawy. Mówimy, jaki ekspres wybrać w zależności od rodzaju preferowanych przez nas kaw.

Chłodziarka czy chłodziarkozamrażarka - która lodówka lepsza?

Lodówka posłuży ci dłużej niż samochód. Zanim ją kupisz, rozważ wszystkie za i przeciw. Zdefiniuj swoje potrzeby i sprawdź koszty.

Aktualizacja: 27.11.2013 16:03
Autor: PL
None
Newsletter
nie daj sie zagiąć. czytaj nas regularnie.
KTO JEST KIM?
Sławek Uniatowski – kim jest? KARIERA, RODZINA
Sławek Uniatowski – kim jest? KARIERA, RODZINA

Kim jest Sławek Uniatowski? Co osiągnął? Co robi dziś – dekadę ...

Zapytaj o co chcesz. Odpowiemy na każdy temat. Znajdziesz tu projekty wnętrz, obejrzysz dekoracje, wybierzesz wystrój wnętrz. Porządki, sprzątanie, usuwanie plam - tematy, które pozwolą Ci ogarnąć mieszkanie, dom. Porady domowe sos, ocet winny domowe sos, krem domowe sos, domowe porady babuni, sos uroda porady, domowe receptury. Porady na każdy temat
Żaden utwór zamieszczony w serwisie nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny) na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody ZPR Media S.A.. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody ZPR Media S.A. jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.