porady na każdy temat
Facebook Twitter Google Plus NK Newsletter Konkursy Gry online
Jak pozbyć się zapachu stęchlizny z ubrań?
Jak pozbyć się zapachu stęchlizny z ubrań? Zapach stęchlizny na ubraniach jest zazwyczaj efektem przetrzymywania mokrych ubrań ...
Kilka niezwykłych zastosowań ziemniaka. Jak wyczyścić ziemniakiem sztućce, stare lustro, kryształowe naczynia?

Co można wyczyścić ziemniakiem? Lustro, sztućce, kryształy... [SPRAWDZONE RADY]

Zastosowanie ziemniaka jest niezwykle bogate. Ziemniak zjemy ze smakiem, ale też wyczyścimy nim kryształ, lustro i sztućce.

Ziemniak to najpopularniejsze warzywo w Polsce. Jemy je na na pierwsze i drugie danie. Potrafimy z niego zrobić także deser. Ale okazuje się, że zastosowanie ziemniaka jest jeszcze szersze.

Bo oto ziemniakiem można wyczyścić dom. Jak? I co?

Jak wyczyścić ziemniakiem lustro?

Jeśli mamy stare, pociemniałe lustra w domu, czasem bardzo cenne, po babci, po mamie... Można pięknie je odnowić. Wystarczy obrać i utrzeć na tarce kilka ziemniaków. Potem tą papką przecieramy lustra i polerujemy.

Jak wodą z ziemniaków wyczyścić sztućce?

Ziemniakiem pięknie można wyczyścić sztućce, te srebrne lub ze stali nierdzewnej. Jeśli została nam woda po gotowaniu ziemniaków, nie wylewajmy jej, ale włóżmy do niej sztućce. Gotujmy powolutku 10 minut, następnie wypolerujmy.

Jak wodą z ziemniaków umyć kryształy?

Woda z ziemniaków pięknie odświeża i nadaje blask kryształom. Trzeba tylko umyć ziemniaki przed obraniem, by w wodzie nie było piasku. Czyste obierki wkładamy do wody, do niej kryształ. Niech tak leży w niej przez trzy godziny. Wypolerujmy. Efekt piękny, murowany!

>>> Jak zrobić stemple z ziemniaków? GALERIA ZDJĘĆ [KLIKNIJ!]

MATERIAŁY CZYTELNIKÓW
Zobacz koniecznie
Czego nie przechowywać w lodówce? Prawdy i mity

Nie zawsze przechowywanie rzeczy w lodówce wpływa dobrze na ich jakość. Ziemniaki tracą smak, pomidory stają się ziarniste, a... lakier do paznokci gęstnieje. Zobacz, czego nie należy trzymać w...

Aktualizacja: 31.10.2013 15:57
Źródło: mowimyjak.pl
None
Newsletter
nie daj sie zagiąć. czytaj nas regularnie.
KTO JEST KIM?
Marcin Wójcik: kim jest autor książki W rodzinie ojca mego?

Marcin Wójcik napisał  książkę w "W rodzinie ojca mego", która ...

Zapytaj o co chcesz. Odpowiemy na każdy temat. Znajdziesz tu projekty wnętrz, obejrzysz dekoracje, wybierzesz wystrój wnętrz. Porządki, sprzątanie, usuwanie plam - tematy, które pozwolą Ci ogarnąć mieszkanie, dom. Porady domowe sos, ocet winny domowe sos, krem domowe sos, domowe porady babuni, sos uroda porady, domowe receptury. Porady na każdy temat
Żaden utwór zamieszczony w serwisie nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny) na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody ZPR Media S.A.. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody ZPR Media S.A. jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.