porady na każdy temat
Facebook Twitter Google Plus NK Newsletter Konkursy Gry online
WYBIERAMY DRZWI. Jak zaplanować wygodne drzwi? Planujesz kupić drzwi wejściowe, ale nie jesteś pewien, które drzwi ...
Powietrze w instalacji c.o.

Zimny grzejnik. Dlaczego kaloryfer nie grzeje?

Na dworze zimno, w domu zimno. Dotykamy grzejnika, a tu niespodzianka... także zimno. Dlaczego tak się dzieje? Ponieważ w instalacji c.o., a co za tym idzie również w samym kaloryferze, znajduje się powietrze. Zobacz, jak się tam znalazło i dlaczego kaloryfery są zimne.

Instalacja c.o. - wszystkie rury i grzejniki - montowane są na sucho, czyli bez wody. W związku z tym powietrze jest w instalacji c.o. od samego początku. Jego usunięcie następuje dopiero w momencie, gdy monter napuszcza do instalacji i grzejników wodę, na skutek czego powietrze zostaje z niej wypchnięte.

Skąd się bierze powietrze w instalacji c.o.?

Niestety zdarza się, że instalację grzewczą napełniono nieprawidłowo i jakaś część powietrza nie została z niej usunięta. To jedna, ale niejedyna przyczyna zapowietrzania grzejników.

GRZEJNIKI WODNE - porównaj ceny, sprawdź parametry, wybierz na Tuznajdziesz.pl

A co w sytuacji, gdy instalacja pracowała już kilka sezonów i dotychczas nie było problemów z zapowietrzonymi grzejnikami? Otóż do pracującej instalacji powietrze może przenikać na drodze dyfuzji, która jest zjawiskiem zupełnie naturalnym. Rury, szczególnie te z tworzyw sztucznych, nie są bowiem całkowicie szczelne. Warto więc, by miały barierę antydyfuzyjną, która uniemożliwia przenikanie powietrza do wnętrza instalacji c.o.

Powietrze może się też dostać do instalacji c.o. przez nieszczelności na łączeniach elementów (kolanka, trójniki, zawory).

Do zapowietrzania kaloryferów można również doprowadzić poprzez częste spuszczanie wody i ponowne napełnianie instalacji grzewczej.

MATERIAŁY CZYTELNIKÓW
Zobacz koniecznie
Jak odpowietrzyć grzejnik płytowy?

Przed przystąpieniem do odpowietrzania grzejników płytowych powinieneś wyłączyć kocioł i pompę obiegową. Wtedy skuteczność odpowietrzania grzejników będzie większa. Mieszkając w bloku, nie masz...

Jak odpowietrzyć grzejnik? Jak odpowietrzyć kaloryfer? Jak odpowietrzyć grzejnik? Jak odpowietrzyć kaloryfer?

Narzekasz na to, że w domu jest zimno, a administracja budynku zapewnia cię, że już grzeją? Jeśli górna część grzejnika jest chłodna, a ta niżej położona - ciepła, trzeba odpowietrzyć kaloryfer. Ten...

Aktualizacja: 11.02.2015 14:39
Autor: int
None
Pytania i
Odpowiedzi
STREFA
UŻYTKOWNIKÓW
  • ZAPYTAJ
Newsletter
nie daj sie zagiąć. czytaj nas regularnie.
KTO JEST KIM?
PAWEŁ PAWLIKOWSKI: kim jest reżyser filmu „Ida”?
PAWEŁ PAWLIKOWSKI: kim jest reżyser filmu „Ida”?

Paweł Pawlikowski urodził się w Polsce, ale jako 14-latek wyjechał ...

BAZA PORAD
W Mowimyjak.pl radzimy jak urządzić mieszkanie. Wnętrza jak łączyć kolory? Aranżacje wnętrz i projekty wnętrz. Pokazujemy galerie, jak urządzić wnętrza. Fajne zdjęcia i materiały wideo wnętrz. Pomysły i inspiracje na projektowanie. Jak łączyć kolory we wnętrzach. Jakie wybrać kolory ścian, farby do wnętrz? Wnętrza jak urządzić? Aranżacja wnętrza dla każdego. Jak łączyć ze sobą kolory, żeby do siebie pasowały? Jak łączyć kolory, który kolor pasuje do jakiego? Nowoczesna aranżacja wnętrz. Doskonałe meble, kominki, łazienki. Projekty kuchni i pomysły na kuchnie oraz dodatki i akcesoria dekoracyjne. Znajdziesz tu zdjęcia wnętrz, porady, inspiracje jak urządzić mieszkanie, pomysły na aranżacje i wyposażenie wnętrz. Jak łączyć kolory ścian. Porady na każdy temat
Żaden utwór zamieszczony w serwisie nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny) na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody ZPR Media S.A.. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody ZPR Media S.A. jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.